Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jesioniki I Okolice


32 odpowiedzi w tym temacie

#1 D88

D88
  • Użytkownik
  • 52 postów

Napisano 17 lipiec 2015 - 19:31

Witam,

Tyle się mówi o Jesionikach zarówno w prasie czy internecie, że w końcu postanowiliśmy uderzyć w czeskie góry. Czy ktoś z forum również planuje pokręcić w przyszłym tygodniu w tych okolicach?  

 

pozdrawiam



#2 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 17 lipiec 2015 - 21:36

Ktoś czytał Szosę. Autor i bohaterowie ze zdjęć są obecni na forum ;) Ilu Was jest, kiedy i co byście chcieli przejechać?



#3 D88

D88
  • Użytkownik
  • 52 postów

Napisano 18 lipiec 2015 - 21:31

Czy ja wiem czy tylko czytał szosę? :) 

Na długo przed "Szosą" -> http://portal.bikewo...kolice?strona=2   przykład pierwszy z brzegu. Chociaż nie ukrywam że Szosa dolała oliwy do ognia;) 

 

W przyszłym tyg zaledwie 2 osoby wyraziły chęć wyjazdu. A co przejechać? Jak na razie nie mamy pojęcia. Jeżeli będziemy sami to jakąs trasę np. z Bikeworld. Zobaczymy.

 

Pozdrawiam 

 

 



#4 wojtek85

wojtek85
  • Użytkownik
  • 72 postów

Napisano 19 lipiec 2015 - 05:12

@D88 Kiedy chcecie pojeździć? Na sobotę umówiłem się z kumplem na kręcenie ale jesli cos mu wypadnie, to mogę pokręcić z Wami w charakterze przewodnika ;)

#5 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 19 lipiec 2015 - 21:09

Ktoś czytał Szosę. Autor i bohaterowie ze zdjęć są obecni na forum ;) Ilu Was jest, kiedy i co byście chcieli przejechać?

 

O, to może podasz jakieś ślady z tej wyprawy? Tego mi właśnie w artykule zabrakło - jakiejś mapki albo dokładnego przebiegu.



#6 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 19 lipiec 2015 - 22:42

Na tym polegał ten artykuł, gdzie tam nie skręcisz będzie ładnie.



#7 Bartolomju

Bartolomju
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 27 lipiec 2015 - 09:18

Byliście już? Też zastanawiałem się nad wyjazdem i chciałbym od Was się co nieco dowiedzieć. Wysłałem wiadomość na priv.



#8 satal

satal
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 03 sierpień 2015 - 13:12

Ja zrobiłem sobie niedawno dwudniowy wypad do Czech w te właśnie okolice. Bardzo polecam, świetne drogi i piękne krajobrazy. 

 

Tutaj znajduje się trasa pierwszego dnia: http://bit.ly/1SVuHPr

 

Fajne asfalty, przyjemne podjazdy (maks. jaki miałem na tej trasie to 13/%. 



#9 Bartolomju

Bartolomju
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 13 sierpień 2015 - 10:09

Ktoś ma ochotę pojezdzic że ma po szosie od soboty? Będę tam do środy

Wysłane z mojego XT1072 przy użyciu Tapatalka



#10 KSiedlaczek

KSiedlaczek
  • Użytkownik
  • 252 postów
  • SkądWrocław

Napisano 10 październik 2015 - 22:53

temat może odkopany, ale dopiero zauważyłem, mam dwie fajne traski, w jakimś stopniu się ze sobą pokrywają, ale obie są super:

https://www.strava.c...ities/288488598

https://www.strava.c...ities/297321877

Asfalty prawie wszędzie idealne, szerokie zjazdy, więc można poszaleć i podjazdy nie zabijające swoim nachyleniem :P



#11 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 11 październik 2015 - 00:52

Zwłaszcza droga od Karlovej Studzianki do Videł palce lizać (;


  • MariuszOPO lubi to

#12 KSiedlaczek

KSiedlaczek
  • Użytkownik
  • 252 postów
  • SkądWrocław

Napisano 11 październik 2015 - 15:12

jest tam jeden taki gorszy odcinek, ale nie pamiętam gdzie :P pamiętam tylko, że zjeżdżaliśmy rozpędzeni nie znając trasy, a że kwiecień to był i wszyscy podpodpalani strasznie to pozwoliliśmy sobie na zjazdach, pierwszy zakręt i zaspa :P zjechaliśmy kawałek niżej i strasznie nas podbijało, drogi nie było prawie, ale może dao wiesz gdzie to było, podjechaliśmy pod brukowaną hopkę w Karlovej i skręciliśmy gdzieś w prawo :P



#13 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 11 październik 2015 - 19:55

to właśnie ten odcinek, o którym napisałem - od Karlovej do samych Videł asfalt jest, a jakoby go nie było. na podjeździe aż tak to nie boli, ale zjazd jest już ciężki.



#14 KSiedlaczek

KSiedlaczek
  • Użytkownik
  • 252 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 październik 2015 - 17:23

no, ale reszta jest ok bardzo :P można latać, a na tym zjeździe to lepiej nie zwalniać i szybciej się przeleci przez dziury ;)



#15 jajacek

jajacek
  • Użytkownik
  • 535 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 listopad 2015 - 02:08

Ale coś nie widzę żebyście podjechali najciekawsze podjazdy Jeseników. Czyli pod zaporę Dlouhe Strane gdzie od strony Loucnej nad Desnou jest to jeden z najtrudniejszych podjazdów w Czechach (http://www.altimetr....w-czechach.html), no i oczywiście pod Pradziada. A Cervenohorske Sedlo już oddali do użytku? Bo jak byłem w maju to było zamknięte bo kładli asfalt i coś remontowali.



#16 jajacek

jajacek
  • Użytkownik
  • 535 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 luty 2016 - 11:16

Info dla tych, którzy wybierają się w Jesioniki. Byłem tam właśnie na biegówkach i Cervenohorske Sedlo zostało otwarte dla ruchu na sezon zimowy ale po nim znowu zostanie zamknięte i będzie kontynuowany remont nawierzchni południowej strony przełęczy.



#17 bartosz_pzn

bartosz_pzn
  • Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 12 lipiec 2016 - 23:40

Witam! Trochę odkopuję temat, ale w przyszłym tygodniu ruszam w okolice Jesionika i stąd moje pytanie. Nie mam niestety jak spakować swojej szosy i zastanawiam się czy jest opcja wypożyczenia szosy gdzieś tam w okolicy? Chciałem wypożyczyć na jeden dzień coś. Oczywiście mam na uwadze, że w takich małych miejscowościach może być problem, ale może kawałek od Jesionika jest jakaś wypożyczalnia?



#18 jajacek

jajacek
  • Użytkownik
  • 535 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 lipiec 2016 - 07:38

Wypożyczalnia jest w Kouty nad Desnou. NA pewno można pożyczyć MTB bo tam jest bike park. Czy szosę to nie wiem ale wątpie. Ale na MTB zaporę też warto podjechać.

#19 jajacek

jajacek
  • Użytkownik
  • 535 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 sierpień 2016 - 16:03

Cervenohorske Sedlo znowu zamknięte na lato. Nie da się przejechać samochodem. Rowerem owszem pod warunkiem że nas nikt nie złapie bo jest to zabronione i grozi mandatem. Podobno do zimy mają skończyć ale na podstawie zaawansowania nie sądzę. Mają może tylko ze 2km asfaltu na jednej nitce.

#20 Parker

Parker
  • Użytkownik
  • 81 postów

Napisano 10 sierpień 2016 - 18:50

Rowerem ale mtb, szosą raczej pieszo w niektórych miejscach. Jechałem tam 30.07 i udało się zjechać do Kouty nad Desnou. 





Dodaj odpowiedź