Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jesioniki I Okolice


32 odpowiedzi w tym temacie

#21 jajacek

jajacek
  • Użytkownik
  • 535 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 sierpień 2016 - 18:52

Zjechałem szosą bez zsiadania z roweru ale mam opony 700x28.

#22 D88

D88
  • Użytkownik
  • 52 postów

Napisano 25 sierpień 2016 - 12:13

Śmiga ktoś w ten weekend w okolicach Pradziada?



#23 Parker

Parker
  • Użytkownik
  • 81 postów

Napisano 19 maj 2017 - 03:27

Cześć,

Odkopuje trochę temat. Cervenohorske Sedlo jest już przejezdne. Ostatnio jak tam byłem to zjazd do Loučná nad Desnou był jeszzcze w remoncie? Ma ktos kilka ciekawych tras tak około 100 km z pominięciem Pradziada i  Dlouhé stráně.



#24 jajacek

jajacek
  • Użytkownik
  • 535 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 maj 2017 - 06:11

Podstawowa petla dookoła Hrubego Jesenika wyjdzie koło stówki. Po drodze Cervenohorske, przełęcz Skritek, W Rymarovie w lewo na Dolni Moravka i dalej w lewo w stronę Pradziada. Mijasz Pradziada, ze dwie przełęcze, nie pamiętam nazw i zjeżdżasz do Beli pod Pradedem i stamtąd na Cervenohorske. Ok. 2,000 przewyższenia.

 

A gdzie zamierzasz mieszkać?



#25 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3142 postów

Napisano 19 maj 2017 - 11:25

Chcę się wybrać w tamte rejony na kilka dni.

W jakiej miejscowości najlepiej zamieszkać? 



#26 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 19 maj 2017 - 11:57

Rejviz. Na dzień dobry fajne zjazdy w 3 strony, na koniec każdej jazdy fajne podjazdy.


  • Dari lubi to

#27 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3142 postów

Napisano 19 maj 2017 - 13:23

Dzięki za informację.

Jeździłem tam jeden raz, ale jeszcze w latach 90-tych z sakwami, namiotem itd. i poza tym, że było super niewiele już pamiętam.

 



#28 Parker

Parker
  • Użytkownik
  • 81 postów

Napisano 19 maj 2017 - 16:06

Podstawowa petla dookoła Hrubego Jesenika wyjdzie koło stówki. Po drodze Cervenohorske, przełęcz Skritek, W Rymarovie w lewo na Dolni Moravka i dalej w lewo w stronę Pradziada. Mijasz Pradziada, ze dwie przełęcze, nie pamiętam nazw i zjeżdżasz do Beli pod Pradedem i stamtąd na Cervenohorske. Ok. 2,000 przewyższenia.

 

A gdzie zamierzasz mieszkać?

Wyjazd na parę dni i nocleg raczej w Polsce i prawdopodobnie Jarnołtówek

Masz może linka do gpx lub jakiejś trasy online



#29 jajacek

jajacek
  • Użytkownik
  • 535 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 maj 2017 - 06:14

https://www.strava.c...ities/667789460



#30 jajacek

jajacek
  • Użytkownik
  • 535 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 maj 2017 - 06:21

Chcąc jechać w Jeseniki to bym w Polsce nie mieszkał. Brak komunikacji do Czech. W Czechach masz wszędzie eletryczki, które biora rowery za grosze. Ale co kto lubi. Ja tam zawsze mieszkam w Loucna nad Desnou w Penzion Relax Gol. 350 koron ze śniadaniem.

 

Z Jarnołtówka to należy zrobić pętle wokół Zlatych Hor. Przez Rejviz o którym wspomniał kolega należy przejechać ale żeby tam mieszkać? Niekoniecznie. Dziura bez komunikacji i sklepów. Po za tym dla kolarza najlepiej mieszkać w dolinie a nie na szczycie podjazdu bo do domu trzeba dmuchnać za każdym razem podjazd.



#31 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3142 postów

Napisano 20 maj 2017 - 14:04

Sklep i knajpa -żeby bez problemu można było napchać kichy i nachlać się piwa-  muszą być więc Rejviz odpada.

Czyli Loucna to jedno miejsce.  A jeszcze jakieś?

I jeszcze jedno pytanie: czy jak się pojedzie "w ciemno", bez rezerwacji to znajdzie się jakiś nocleg?

Niestety, pracę mam taką, że ciężko planować z wyprzedzeniem. Prawie zawsze wyjazd odbywa się z dnia na dzień.



#32 jago

jago
  • Użytkownik
  • 42 postów
  • SkądOkolice Czstochowy

Napisano 23 maj 2017 - 18:32

Ja jak  bywam w tamtych stronach  to  nocleg załatwiam sobie w  Głuchołazach w Banderozie  stąd rzut beretem do Zlatych Hor i dalej  przez Vbrno pod pradziadem  na Pradziada 

Ewentualnie drugi wariant który  stosuje   to nocleg w Ludvikovo  można tam bez problemu znaleźć kwaterę 

i tu i tu  bez problemu  znajdziesz  sporo knajpek z żarełkiem i piwem

Z Ludvikowa można   fajna  pętle  zrobić dookoła Pradziada  a jak dorzucisz jeszcze do tego podjazd na Pradziada i z drugiej strony na elektrownie szczytowo pompową to przewyższeń wyjdzie  ze ho ho jak dla mnie to wyprawa na cały dzień niemalże nic tylko pogodę zaklepać

 

pozdro

 

PS  z tego co słyszałem to nadal  jest remontowana droga na Czerwono Horskie Sedlo od strony Desnou

samochodem  ponoć nie da sie przejechać nie wiem jak rowerem

 


  • Dari lubi to

#33 Parker

Parker
  • Użytkownik
  • 81 postów

Napisano 24 maj 2017 - 21:40

Jeseniki zaliczone. Czerwono Horskie Sedlo w teorii zamknięte jeszcze. W  weekend rowerem śmiało można jechać zero robotników.

W tygodniu roboty na całego. Kładą już ostatnią warstwę asfaltu. Po południu jak robotników już nie ma można śmiało jechać.

Polecam też podjazd pod Petrovkę( 3/4 nowy asfalt potem w miarę zdatny na szosę. Ślepa droga). Wjazd zaraz po zjeździe z Czerwono Horskie Sedlo przed rzeką. Za rzeką jest podjazd pod elektrownie.

 

 

 

 

 





Dodaj odpowiedź