Skocz do zawartości


Zdjęcie

Korba 105, Przyjmie Nowy Łańcuch ?

105 shimano octalink szosowa

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Majk3

Majk3
  • Użytkownik
  • 85 postów
  • SkądTczew

Napisano 21 lipiec 2015 - 14:02

Witam serdecznie wszystkich grupowiczów. Kończę już prawie składanie mojej szosy, i mam do Was pytanie. Powiecie mi, czy ta korba przyjmie nowy łańcuch ? Obawiam się, że duża koronka jest w kiepskim stanie. Pozdrawiam

 

http://allegro.pl/ko...5549931914.htmllink do korby



#2 Gosc_gocu_*

Gosc_gocu_*
  • Gość

Napisano 21 lipiec 2015 - 14:08

Co ty gadasz za bzdury, przecież ona jest prawie nie ruszona.



#3 X-RAY

X-RAY
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądWarszawa / Jelenia Góra

Napisano 21 lipiec 2015 - 14:15

Zacznijmy od tego czy na pewno chcesz mieć korbę mocowaną na wielowpust a nie zainwestować w taką ze zintegrowanym suportem? Uważam że za część w stanie jak na zdjęciu 150zł to trochę za dużo.


Bianchi Oltre XR3 Disc

Accent Freak 

Bulls Copperhead 3


#4 Majk3

Majk3
  • Użytkownik
  • 85 postów
  • SkądTczew

Napisano 21 lipiec 2015 - 14:19

Właśnie dlatego wolałem zasięgnąć pomocy kogoś, kto ma doświadczenie, dzięki wielkie X-Ray. Powiedz mi jeszcze jedno, korba z zintegrowanym suportem to nie to samo co korba pod ht2 ? Za takie pieniądze nie można mieć wszystkiego. Pozdrawiam



#5 X-RAY

X-RAY
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądWarszawa / Jelenia Góra

Napisano 21 lipiec 2015 - 15:21

HT2 to to samo co korba z suportem zintegrowanym. Tak sobie teraz pomyślałem że skoro składasz rower na częściach używanych to możesz mieć ramę w której pod HT2 trzeba będzie dodatkowo splanować mufę, weź to zatem pod uwagę przy wyborze korby. HT2 jest rozwiązaniem bardziej nowoczesnym niż Octalink (typowo shimanowski patent), lżejszym, uchodzi za sztywniejsze, choć opinie na jego temat bywają różne. Rozumiem że masz ograniczony budżet, jednak kupowanie używanych elementów napędu obarczone jest zawsze sporym ryzykiem, trudno po takim zakupie pilnować odpowiednich przebiegów międzyserwisowych, gdyż poszczególne elementy podlegają zużyciu w innym stopniu niż normalnie.


Bianchi Oltre XR3 Disc

Accent Freak 

Bulls Copperhead 3


#6 Majk3

Majk3
  • Użytkownik
  • 85 postów
  • SkądTczew

Napisano 21 lipiec 2015 - 18:50

Wydaje mi się, że planowanie mufy nie będzie konieczne, ale jeśli tak, cóż - kolejny wydatek, na który nie za bardzo mogę sobie pozwolić. Natomiast nie chciałbym kupować na octalink, czy kwadrat już w ogóle, bo podobno sypią się dużo szybciej, aniżeli ów hololowtech II



#7 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 21 lipiec 2015 - 18:54

Zacznijmy od tego czy na pewno chcesz mieć korbę mocowaną na wielowpust a nie zainwestować w taką ze zintegrowanym suportem? Uważam że za część w stanie jak na zdjęciu 150zł to trochę za dużo.

Weź pod uwagę, że w komplecie jest suport, który sam kosztuje obecnie około 130-150 zł, więc ta cena jest ok, chyba że suport ma już duży luz. Duża zębatka też jest całkiem dobra i z pewnością przyjmie nowy łańcuch, a mała jest w stanie idealnym (sama mała zębatka jest warta z 50 zł).

Wagowo HT2 wcale nie wypada dużo lepiej, a trwałość łożysk tego systemu też jest dyskusyjna. 

Suporty Octalink V1 są jeszcze dostępne, jest nawet pewien wybór, od 105 poprzez torowy Dura Ace do lekkiego Dura Ace na regulowanych łożyskach.

http://kastor-bike.p...owe-czesci.html

http://kastor-bike.p...owe-czesci.html

http://kastor-bike.p...owe-czesci.html



#8 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 21 lipiec 2015 - 20:30

Potwierdzam, warto kupić tą korbę i w ogóle 9rz napęd wysokich grup :)



#9 Majk3

Majk3
  • Użytkownik
  • 85 postów
  • SkądTczew

Napisano 22 lipiec 2015 - 08:38

a może być problem z przyjęciem łańcucha 8rz ?



#10 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 lipiec 2015 - 08:49

Będzie hulać aż miło.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?




Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: 105 shimano octalink, szosowa