Skocz do zawartości


Zdjęcie

Siodełka Szosowe

jakie wybrać

1876 odpowiedzi w tym temacie

#1561 SebSeb

SebSeb
  • Użytkownik
  • 40 postów

Napisano 11 maj 2016 - 14:27

Witam

 

Niestety Power Comp nie mają... Może ktoś wie gdzie można wypożyczyć do testów siodła speca właśnie Power Comp 143 mm i Toupe comp 143 mm

 

Pozdrawiam



#1562 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 11 maj 2016 - 15:44

Też miałem ten problem z otarciami pachwin. To możliwe, że siodełka mają za szeroki nos i od tego się ociera? Miałem to na Bontragerze i dwóch Specach - Romin i Phenom. Z tego co widziałem wszystkie normalne siodełka od tych producentów są tak szerokie z przodu. Poprzednie siodełko miało węższy nos i takiego czegoś nie było, za to problemy były w innym miejscu. Teraz kupiłem Speca Power Comp. Po pierwszej 2,5h jeździe było ok.

 

Jest ktoś w stanie powiedzieć jak to u Fizika wygląda z szerokością nosa w porównaniu do Speca i Bontragera?



#1563 Lukeskywalker

Lukeskywalker
  • Użytkownik
  • 374 postów

Napisano 11 maj 2016 - 20:28

Macie jakieś doświadczenia z Adamo Road czy z jakimkolwiek Adamo. Znów mnie przycisneło uzależnienie w poszukiwaniu "siodełkowego grala " i mam chrapke na Adamo w wersji road i już bym kliknął gdyby .... nie okazja na kask Bontragera Ballista (heheh) w sumie też ale przy mały się okazał :-) A tak serio to właśnie wspomniane szerokości noska... gdzie w przypadku Adamo ... jest ich podwojona ilość i nie ukrywajmy w porównaniu do innych jest mega szeroki przód.

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka



#1564 ratek

ratek
  • Użytkownik
  • 178 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 maj 2016 - 08:49

Też miałem ten problem z otarciami pachwin. To możliwe, że siodełka mają za szeroki nos i od tego się ociera? Miałem to na Bontragerze i dwóch Specach - Romin i Phenom. Z tego co widziałem wszystkie normalne siodełka od tych producentów są tak szerokie z przodu. Poprzednie siodełko miało węższy nos i takiego czegoś nie było, za to problemy były w innym miejscu. Teraz kupiłem Speca Power Comp. Po pierwszej 2,5h jeździe było ok.

 

Jest ktoś w stanie powiedzieć jak to u Fizika wygląda z szerokością nosa w porównaniu do Speca i Bontragera?

A może to kwestia ostrego zakończenia boków noska w tych siodełkach? Concor ma je ładnie wyprofilowane i zakończone. Weź sobie na testy, moim zdaniem powinno pomóc :)



#1565 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3146 postów

Napisano 12 maj 2016 - 08:59

W moim przypadku właśnie ostre zakończenia boków noska siodełka było problemem. Dlatego "półokrągłe" Prologo Kappa jest dla mnie wygodne, a "okrągłe" Scratch jeszcze wygodniejsze.



#1566 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 12 maj 2016 - 20:47

Macie jakieś doświadczenia z Adamo Road czy z jakimkolwiek Adamo. Znów mnie przycisneło uzależnienie w poszukiwaniu "siodełkowego grala " i mam chrapke na Adamo w wersji road i już bym kliknął gdyby .... nie okazja na kask Bontragera Ballista (heheh) w sumie też ale przy mały się okazał :-) A tak serio to właśnie wspomniane szerokości noska... gdzie w przypadku Adamo ... jest ich podwojona ilość i nie ukrywajmy w porównaniu do innych jest mega szeroki przód.

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka

Testowałem to siodełko i niestety nie polubiliśmy się. Na Adamo Road siedzi się zupełnie inaczej niż na standardowych siodłach i szeroki nos nie stanowi większego problemu - a jeśli dla kogoś jednak stanowi to można użyć jakiegoś zacisku na prętach by zwęzić nos. Wypożyczałem je wysyłkowo w Wertykalu.



#1567 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3146 postów

Napisano 13 maj 2016 - 10:20

Dostałem do testów siodełko Specialized Toupe Comp Gel i wczoraj odbyłem pierwszą jazdę -95 km. Czekaja mnie jeszcze dwie:

w sobotę i niedzielę (o ile pogoda pozwoli). Pierwsze wrażenia - w porównianiu z np. Fizik Antares nie ma tragedii, choć chyba to jednak nie moja bajka. 

Musze poprawić ustawienie. Dopiero po jeżdzie zauważyłem na opakowaniu sugerowany przez producenta sposób ustawienia:

należy "podzielić" siodełko na trzy równe części, ustawić poziomicę (najlepiej mieć bardzo krótką) na części środkowej i w tej części powinien być poziom. Ja miałem nosek nieco za wysoko i odczuwałem lekkie zdrętwienie.

 

Odbyłem kolejną jazdę (126 km) , już z siodełkiem ustawionym wg sugestii Specializeda. Jest lepiej.

Miała być jeszcze trzecia jazda na tym siodle, ale nie będzie bo chyba zerwała się linka tylnej przerzutki.

Podsumowując: w porównaniu z Fizkiem Antares było bez porównania lepiej. Na tamtym siodle cierpiałem,

na tym dało się w miarę komfortowo jechać. Jednak Prologo Scratch pasuje mi bardziej.

Wracając do Fizika - próbowałem trzech ich siodeł: wsppomnianego Antaresa,  jakiegoś modelu w rowerze crosssowym i Ardea Vs. Na wszystkich jazda była katorgą.



#1568 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 16 maj 2016 - 16:14

Miał ktoś do czynienia z tym siodełkiem http://allegro.pl/sh...acf77d00be2ff62 Cena i waga całkiem nieźle. Nic nie znalazłem na ich temat.



#1569 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 17 maj 2016 - 17:38

To może ktoś miał doświadczenia z monolinkiem? Siodełka jakby tańsze są.

 



#1570 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 18 maj 2016 - 05:35

...

Musze poprawić ustawienie. Dopiero po jeżdzie zauważyłem na opakowaniu sugerowany przez producenta sposób ustawienia:

należy "podzielić" siodełko na trzy równe części, ustawić poziomicę (najlepiej mieć bardzo krótką) na części środkowej i w tej części powinien być poziom. Ja miałem nosek nieco za wysoko i odczuwałem lekkie zdrętwienie...

Sprawdziłem wczoraj ustawienie na poziomnicy 5cm. Do tej pory wydawało mi się, że mam poziomo, ale przód był minimalnie zadarty. Tył może trochę poszedł w górę. Ciekawe, czy nie będę się zsuwał z siodła. Widzę, że niektórzy zawodowcy mają przód siodełka z tendencją ku górze.



#1571 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 18 maj 2016 - 05:40

Mam pytanie pokrewne do doboru siodełka. Kolega chce mi sprzedać karbonową sztyce z małym jarzmem. Rozstaw podparć około 2cm. Czy ma to wpływ na karbonowe pręty siodełka. Zawsze wydawało mi się, że podparcia na jarzmie powinny być trochę dalej odsunięte. teraz w aluminiowym mam około 4cm. Czy pręty nie popękają?



#1572 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 18 maj 2016 - 08:19

Ja bym nie ryzykował. Karbon nie lubi punktowego ucisku.

 

No, chyba że to markowa sztyca z jasnym opisem, że jest dopuszczalne stosowanie siodeł karbonowych, a w instrukcji siodełka nie ma informacji o minimalnym rozstawie podparć albo minimalnej powierzchni styku. Tylko przy spełnieniu obu tych warunków bym się zdecydował na taki model.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1573 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 18 maj 2016 - 16:26

Ja bym nie ryzykował. Karbon nie lubi punktowego ucisku.

 

No, chyba że to markowa sztyca z jasnym opisem, że jest dopuszczalne stosowanie siodeł karbonowych, a w instrukcji siodełka nie ma informacji o minimalnym rozstawie podparć albo minimalnej powierzchni styku. Tylko przy spełnieniu obu tych warunków bym się zdecydował na taki model.

W instrukcji siodełka jest tylko schemat, bez podania konkretnych wymiarów.
Sprawdziłem i na dobrą sprawę można podmienić jarzmo mocujące z Bontragera, bo krzywizna jest identyczna.



#1574 Gosc_solid_crank_*

Gosc_solid_crank_*
  • Gość

Napisano 18 maj 2016 - 16:42

Kiedy pojawiły się siodełka z prętami karbonowymi była zasada - jarzmo sztycy ma być pełne na całej długości. Żadnych dwupunktowych podparć. Teraz - nie wiem, może nie nadążam za postępem :-/



#1575 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 18 maj 2016 - 17:07

Dla swietego spokoju pelne podparcie. Z tym ze brandowe siodla nie maja pretow wykonanych ze 100% karbonu. Sa wzmacniane roznymi patentami, miks karbonu i czegos tam. Tu raczej bym sie nie obawial ale to tez zalezy od wagi dupska.


#1576 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 18 maj 2016 - 20:25

Kiedy pojawiły się siodełka z prętami karbonowymi była zasada - jarzmo sztycy ma być pełne na całej długości. Żadnych dwupunktowych podparć. Teraz - nie wiem, może nie nadążam za postępem :-/

Filmik producenta:

Chyba dopuszczają podparcie w 2 punktach, ale oddalonych o kilka centymetrów. Mam nadzieję, że to nie jest przypadkowa sztyca :).



#1577 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 18 maj 2016 - 20:30

Chodzi o cos w tym stylu
https://www.google.c...vUGUGjg_IfkxnM:

#1578 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 18 maj 2016 - 20:40

Przeniosę jarzmo Bontragera, bo wygląda podobnie.



#1579 Technik

Technik
  • Użytkownik
  • 72 postów

Napisano 22 maj 2016 - 10:29

Chodzi o cos w tym stylu
https://www.google.c...vUGUGjg_IfkxnM:

 

Jeździłem na takim mocowaniu siodełka z karbonowymi prętami nawet w MTB i dawało radę.



#1580 Lukeskywalker

Lukeskywalker
  • Użytkownik
  • 374 postów

Napisano 22 maj 2016 - 14:38

Ja dziś na 110 km rundzie testowałm speca toupe 143 Trochę deskowate ale zdecydowanie mój faworyt i ustawienie trochę nosek w dół i dość wygodnie na dolnym chwycie. Dobrze pamiętam, , że wersja ronim ma trochę żelu ? Także szosowy ergon na Prętach TiNox i selle italia slr na Prętach Vanox idą pod mlotek.

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka





Dodaj odpowiedź