Skocz do zawartości


Zdjęcie

Siodełka Szosowe

jakie wybrać

1876 odpowiedzi w tym temacie

#21 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 24 sierpień 2006 - 21:02

W sklepach współpracujących z Velo można wypożyczyć na 7 dni jedno z czterech modeli siodełek.


tak.. o ile jeden ze wspolpracujacych sklepow zakupi pakiet siodelek, do ktorego nie zaliczaja sie 4 siodla, a xx siodelek ;)
jestem niemal pewien, ze wiekszosc tych sklepow nie ma takiego pakietu (my np nie bralismy go ;))

#22 Gosc_BikerFG_*

Gosc_BikerFG_*
  • Gość

Napisano 27 sierpień 2006 - 20:23

nie wiecie gdzie mozna dorwac Selle Italia Octavia (Bianchi) ? kupilbym sobie takie drugie, bo przelozylem je z gorala do szosy i teraz szukam czegos do gorala. Ritchey, o ktorym wczesniej pisalem sie nie sprawdzil, moje dupsko po kilkudziesieciu km na tym siodelku na goralu poprostu wymieka :(

#23 Gosc_Bart_poznan_*

Gosc_Bart_poznan_*
  • Gość

Napisano 30 sierpień 2006 - 23:05

w ranach jakiegos programu test pilot 06 można testować przez 7 dni wybrane siodełko san marco modele: Blaze K , SKN pro , Aero Gelaround , Rever K , wybrany model możemy wypożyczyć w wybranych sklepach należacych do grupy acccent dobre sklepy rowerowe ich adrsy sa na velo.com pozdrawiam mnie osobiscie bardziej leży selle italia

#24 Il Pirata

Il Pirata
  • Użytkownik
  • 51 postów
  • SkądRumia

Napisano 05 grudzień 2006 - 15:39

jedyne wyjście to test dupą zgadzam się
niemal wszyscy koedzy z Camparuma jeżdzą na sknach nik nie narzeka, przecież to zależyod wai ciała i "kroju" miednicy czy bedzie wygodne czy nie...
fakt napisy szybko schodzą bo są malowane nie wyszywane ale mi tam nie potrzeba żeby jakieś hafty mi spodenki ścierały...
skórka jest dość delikatna ale wątpie czy drogie siodła obłożone są grubszą - nie ma co o ściany opierać

hmm siodło za 300pln - no może waga niska jeśli ktoś na wyścig się odchudza - ja wolę 5 SKN'ów

#25 koncept.drugi

koncept.drugi
  • Użytkownik
  • 31 postów
  • Skądmarzec

Napisano 14 listopad 2007 - 01:27

Selle Italia SLK, SLR czy Flite? W tym momencie patrzę tylko na te utrzymujące wagę na poziomie niższym niż 250g - ale bez przesady - myślę, że nie usiedział bym większej ilość kilometrów na siodełku odchudzonym do 135-180g (a może?).

Czym kierowałem swój wstępny wybór? Bardzo dużo pozytywnych opini dotyczących tych trzech modeli, cena nie przekraczająca 300zł, niewielka waga, jestem pewien, że mój tyłek je polubi, a ponad to wszystko - nieźle wyglądają (dobrze wkomponują mi się w rower ; P).

Sam jeżdżę na SKNie, ale skrzypiące, z lekka powyginane i poobdzierane ze 'skóry' klasyfikuję się już do wymiany. Szukam czegoś bardziej komfortowego a jednocześnie lżejszego i trwalszego. Ble, ble, ble - szukam tego co każdy ; )

#26 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 listopad 2007 - 07:49

Moje siodło waży 190g i jest wygodniejsze od innych siodeł, które ważyły 300-350gr i były teoretycznie bardziej miękkie, ale też bardziej szerokie. Moje obecne siodło jest wąskie i o wiele mniej miękkie, ale jeździ mi się na nim o wiele lepiej, używam oczywiście spodenek z wkładką.

#27 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 14 listopad 2007 - 09:33

Selle Italia SLK, SLR czy Flite? W tym momencie patrzę tylko na te utrzymujące wagę na poziomie niższym niż 250g - ale bez przesady - myślę, że nie usiedział bym większej ilość kilometrów na siodełku odchudzonym do 135-180g (a może?).


slk i slr nie kazdemu zadkowi podpasuje. flite jest jednym z najwygodniejszych siodel jakie kiedykolwiek zrobiono i znaczna wiekszosc je zachwala w tym ja ;-)
flite wystepuje w wielu roznych wersjach od kit carbonio po gel flow.
tak jakos sie zlozylo, ze mam obie wersje, jedna w szosie i druga w mtb.
kit carbonio jest wygodnym siodlem jednak po tych powiedzmy +100km da sie odczuc, ze siedzi sie na desce. z kolei wersja gel flow jest masakrycznie wygodna i ile by sie km nie zrobilo zad i reszta maja sie dobrze. ;-)

#28 koncept.drugi

koncept.drugi
  • Użytkownik
  • 31 postów
  • Skądmarzec

Napisano 14 listopad 2007 - 09:48

'Dziura' w siodle ma jakiś istotny wpływ na wygodę? Teorie znam wyśmienicie ale przyznam szczerze, że jeszcze nie miałem okazji jezdzić na takim siodełku i nie wiem jak pokrywa się z praktyką..

#29 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 14 listopad 2007 - 10:17

'Dziura' w siodle ma jakiś istotny wpływ na wygodę? Teorie znam wyśmienicie ale przyznam szczerze, że jeszcze nie miałem okazji jezdzić na takim siodełku i nie wiem jak pokrywa się z praktyką..


kiedys uwazalem, ze to sciema i na czyms takim nie moze byc wygodnie (raz jechalem na slk czy cos kolo tego z dziura i bylo strasznie niewygodnie, krawedzie wbijaly mi sie .. wiadomo gdzie)... do czasu az sprobowalem z tym flitem.

#30 koncept.drugi

koncept.drugi
  • Użytkownik
  • 31 postów
  • Skądmarzec

Napisano 14 listopad 2007 - 10:32

Brać z dziurą czy bez? Czujesz wielką różnicę podczas jazdy?

#31 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 14 listopad 2007 - 10:44

miedzy kit carbonio, a gel flow jest duza roznica w wygodzie.
jesli nie zalezy ci tak bardzo na masie to wez gel flowa.
kit carbonio to 180-190g, classic ok 230g, gel flow 280g.

#32 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 14 listopad 2007 - 14:56

Ja bym wziął tańszego i lżejszego Arione'a. Masz raczej pewność, że będziesz zadowolony.
Kolega nie był zadowolony z tego najbradziej klasycznego i najcięższego Flite'a. Mi też nie było tak wygodnie na nim jak na Arione.

#33 koncept.drugi

koncept.drugi
  • Użytkownik
  • 31 postów
  • Skądmarzec

Napisano 14 listopad 2007 - 21:38

Wiem, czytałem temat. Twoje siodełko nie podoba mi się wizualnie. Tyle, dla mnie rzecz istotna.

#34 Konik

Konik
  • Użytkownik
  • 540 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 listopad 2007 - 23:07

Nie negując propozycji Karbona (bo żadnych podstaw ku temu nie mam), Fizik mnie odstręcza skutecznie festyniarskim wykończeniem. Choc sprawdziłbym tego Arione'a... Pozostaje spędzac czas na trzech Flite'ach.

#35 appl

appl
  • Użytkownik
  • 21 postów
  • Skądcentrum

Napisano 15 listopad 2007 - 01:15

Zdecydowanie polecam selle smp strike evolution. Super eronomiczne i wygodne. Wyprofilowane skośnie idąc od przodu, coraz wyżej ku tyłowi. Pozwala to na mocne podparcie tyłka lub jazdę niżej, siedząc bardziej na części przedniej. I ten otwór w środku. To na prawdę pomaga.

#36 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 15 listopad 2007 - 01:57

Konik, dlaczego festyniarskie? Jeszcze nie widziałem tak dobrze wykończonych siodełek jak Fizik'i. Skóra pięknie podklejona, ani śladu kleju...no właśnie - skóra.
Jeśli patrząc już na precyzję wykonania i uwagę jaką włożono w produkcję tych siodeł to Fizik nie ma sobie równych na świecie.
Nie każdemu się podoba Arione bo jest dość specyficzne, ale Wing Flex i długi tył sprawdzają się i działają, szczególnie jak sie jeździ po górkach, pagórkach, itp.

#37 jurek

jurek
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • Skądgorlice

Napisano 15 listopad 2007 - 08:14

Niestety,niektóre fiziki mogą stwarzać wrażenie festyniarskich,nie chodzi jednak o jakość,tylko o wygląd.Jak dla mnie tych świecących zabezpieczeń (z tyłu)przed uszkodzeniem siodełka w czasie opierania roweru o ścianę( w modelu pave) mogłoby nie być.Ewentualnie w innym kolorze.
Dołączona grafika

#38 Gosc_@ndy_*

Gosc_@ndy_*
  • Gość

Napisano 15 listopad 2007 - 08:26

Ja mam Pave Sport i szczerze mówiąc dobrze, że mam ten plastik bo nie opieram o skórę (tylko że ja mam siodełko w kolorze czarnym i tak samo ten plastik więc u mnie nie jest festyniarsko ) :)

#39 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 15 listopad 2007 - 08:32

Ja mam też fizik'a, tyle że plateau. Kupiłem go tylko dlatego, że wcześniej pokonałem na pożyczonym 3 supermaratony (około 10h w siodle :-P ). Siodełko zdało egzamin, więc kupiłem sobie takie samo - nówkę.

pozdro horny

#40 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 15 listopad 2007 - 09:01

Niestety,niektóre fiziki mogą stwarzać wrażenie festyniarskich,nie chodzi jednak o jakość,tylko o wygląd.Jak dla mnie tych świecących zabezpieczeń (z tyłu)przed uszkodzeniem siodełka w czasie opierania roweru o ścianę( w modelu pave) mogłoby nie być.Ewentualnie w innym kolorze.
Obrazek



mozna do poodkrecac ;-)
przez te plastikowe gowienka zaltawilem sobie kiedys spodenki.
rower sie opieralo o rozne murki, a na plastikach robily sie zadziory. podczas jazdy dupa troche pracuje no i ... dupa.. spodenki do smieci.
mialem dwa fiziki i jakos tak... pave srednio wygodne szczegolnie na dlugich dystansach, z kolei plateau za wygodne.
odkad zaczalem brykac na selle fizik przestal istniec.



Dodaj odpowiedź