Skocz do zawartości


Zdjęcie

Buty Mtb Do Szosówki

szosa buty mtb

11 odpowiedzi w tym temacie

#1 allocerBiker

allocerBiker
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 30 lipiec 2015 - 17:09

Cześć.

 

Niedawno kupiłem pierwszą szosówkę, od lat jeżdżę w MTB w SPD i takie moje pytanie - Czy mogę do szosówki wsadzić te pedały z roweru MTB? Jeśli tak można zrobić i jest to rozsądne, to nie widzę sensu kupowania osobno drugiego zestawu buty + pedały dla szosy. Chyba, że są jakieś konkretne argumenty za.

Co doradzicie? ;)



#2 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 30 lipiec 2015 - 17:38

jak masz dobre carbonowe buty to ok, dużo nie stracisz

ale różnica między zwyklymi mtb a szosowymi z wyższej półki w kwestii przekazania mocy na korby jest widoczna

jeśli masz mocną nogę, dużo ważysz to szczególnie



#3 allocerBiker

allocerBiker
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 30 lipiec 2015 - 17:57

Nie, dużo nie ważę - 70 kg. Chodzi mi bardziej o to czy przepięcie samych pedałów mtb do szosy ma sens. W przyszłości raczej na pewno zainwestuję w szosowy osprzęt i buty.



#4 slaweuszek

slaweuszek
  • Użytkownik
  • 247 postów

Napisano 30 lipiec 2015 - 18:14

Ja i żona, z racji że jeździmy zarówno na MTB jak i na SZOSACH, mamy w SZOSACH zamontowane pedały SPD i jeździmy w butach MTB.

Nabazgrane na Note4 ...



#5 lubelaczek

lubelaczek
  • Użytkownik
  • 481 postów

Napisano 30 lipiec 2015 - 18:18

Sporo osób ma tylko szosę, ale jeździ w butach mtb, ze względu na wygodę. W przypadku amatorskiej jazdy nie to wielkiego znaczenia. Skoro jeździsz dwoma rowerami i chcesz mieć do nich jednakowe buty, to tymbardziej myślę, że jest do dobry pomysł.



#6 allocerBiker

allocerBiker
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 30 lipiec 2015 - 18:28

Ok, dzięki za odpowiedzi.



#7 yetiunio

yetiunio
  • Użytkownik
  • 133 postów

Napisano 31 lipiec 2015 - 08:37

Spokojnie można jeździć w butach mtb na szosie, osobiście tak jeżdżę od roku, poza tym spora część kolarzy też tak jeździ. Może pedały do mtb majątrochę gorsze przeniesienie mocy, ale raczej nie do wyczucia bez wielkiej łydy :)

Zauważ, że w ofercie większości producentów buty mtb i szosowe z tej samej półki cenowej niemal niczym się nie różnią, głównie podeszwą (chociaż technologia ta sama, w mtb dodatkowo klocki zwiększające przyczepność w terenie).

 

 



#8 Gosc_gocu_*

Gosc_gocu_*
  • Gość

Napisano 31 lipiec 2015 - 09:54

Az się zdziwiłem, że tyle tu wyważonych odpowiedzi, zamiast zwykłego "prawdziwy kolarz goli nogi, nosi strój teamowy i jeździ tylko pedałach szosowych"...



#9 slaweuszek

slaweuszek
  • Użytkownik
  • 247 postów

Napisano 31 lipiec 2015 - 10:59

No i w butach MTB się wygodniej chodzi, bo bloki są schowane.

Nabazgrane na Note4 ...



#10 yetiunio

yetiunio
  • Użytkownik
  • 133 postów

Napisano 31 lipiec 2015 - 12:38

i z tego co gdzieś słyszałem i zaobserwowałem (może ktoś potwierdzi z własnego doświadczenia) pedały mtb łatwiej się wypinają (w pozytywnym tego słowa znaczeniu, nie same z siebie)  :)



#11 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 31 lipiec 2015 - 13:22

Potwierdzam. ;) Shimano szosowe vs Shimano mtb w moim wypadku. W obu sprężyna na minimalne napięcie.



#12 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 31 lipiec 2015 - 13:29

No to dramat...jak może pedał szosowy wypinać ciężej! Przecież jest droższy! ;-)

Wysłano z mojej Xperia Z1 przy użyciu taptalka





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: szosa, buty, mtb