witam życząc miłych świąt :-)
kupiłem nowa korbę shimano R 700
http://www.allegro.p...cena_390zl.html
po uważnym przyjrzeniu sie zębom blatu zauważyłem widoczne na zdjęciu niewielkie ubytki końcówek ośmiu zębów ( na zdjęciu widoczne dwa ubytki)
patrząc na blat jak na tarczę zegarka ubytki te rozmieszczone sa regularnie po dwa sąsiednie zęby tj. ubytki te znajduja sie na na umownej godzinie 9,12,15 i 18-tej
czy tak ma być, czy tez blat jest wadliwy ?
pierwsze moje wrażenie to takie, że blat jest drugiego gatunku albo cuś :roll:
prosze o opinię, w najgorszym razie odeślę korbę
[ Dodano: 2009-12-25, 18:06 ]
no niestety nie moge wkleić fotki-pojawił sie komunikat administartora, że limit załaczników został wyczerpany :roll:
postaram sie opisać to w ten sposób, że ząbek jest w górnej cześci skrócony o ok. 1/5 całkowitej długości
Nierówne ząbki na blacie
Started By
roni
, 25 Dec 2009 17:53
10 replies to this topic
#1
Posted 25 December 2009 - 17:53
#2
Posted 25 December 2009 - 18:27
Tak ma byc http://www.pezcyclin...9-chainring.jpg 2i3 ząbek od góry.
#3
Posted 25 December 2009 - 18:28
roni, Też takie coś mam i z tego co wiem to dzięki temu lepiej działa przerzucanie łańcucha bo blatach. Najlepiej daj foty na jekiś portal foto typu imageschak
[ Dodano: 2009-12-25, 18:30 ]
http://shimano-polsk...pe-fc_road.html
[ Dodano: 2009-12-25, 18:30 ]
http://shimano-polsk...pe-fc_road.html
#4
Posted 25 December 2009 - 18:37
http://img684.images...1108/korba2.jpg
http://img684.images.../4953/korba.jpg
dziekuje za odpowiedzi !
http://img684.images.../4953/korba.jpg
dziekuje za odpowiedzi !
#5
Posted 25 December 2009 - 20:34
Normalna sprawa. Gdyby każdy ząb był tego samego kształtu, nie byłoby tych wszystkich wypustek, wcięć, pinów itp to napęd chodziłby beznadziejnie.
#6
Posted 25 December 2009 - 22:13
Tak jak pisze kubano. Pytałem się ze 3 miesiące w serwisie, bo myślałem że mi się "zeszlifowały" te zęby (stare blaty). Już chciałem coś taniego kupić, ale dowiedziałem się, że dzięki temu łańcuch łatwiej się przerzuca na górny/dolny blat. No i nic nowego nie kupiłem. Tak nawisem mówić to i tak na nowym blacie bym długo nie pojeździł.
#7
Posted 26 December 2009 - 11:27
pozwolę sobie zacytować odpowiedż sprzedawcyu którego zakupiłem korbę
Witam by mógł łańcuch zostać zrzucony lub wrzucony na inne
przełożenie musi
posiadać tego typu nacięcia na tarczy zębatki .W innym przypadku
łańcuch z
wielkim trudem i zgrzytem zmieniał by swoje przełożenie
reasumując okazuje sie, że te typy tak muszą mieć ;-)
dziękuję wam za pomoc,
a przede wszystkim za uspokojenie :-D
Witam by mógł łańcuch zostać zrzucony lub wrzucony na inne
przełożenie musi
posiadać tego typu nacięcia na tarczy zębatki .W innym przypadku
łańcuch z
wielkim trudem i zgrzytem zmieniał by swoje przełożenie
reasumując okazuje sie, że te typy tak muszą mieć ;-)
dziękuję wam za pomoc,
a przede wszystkim za uspokojenie :-D
#8
Posted 26 December 2009 - 11:37
dziękuję wam za pomoc,
a przede wszystkim za uspokojenie
Kto siedzi w sprzecie to bedzie wiedzial , ocb na przyszlosc wystarczy troche czytac i nie bedziesz musial pisac takich postow typu a poco jest , pin do zaklucia lanucha pozdro :mrgreen:
Tak bardzo byles napalony na ta , korbe przed zakupem ,a jak czytalem to widac slabe info przed zakupem roni :-P
#9
Posted 26 December 2009 - 11:42
daruj sobie na przyszłość te ironiczne uwagi,
to jasne, że forum jest od udzielania porad,a nie wszyscy dysponują wiedzą, która dorównuje twojej
pin do łańcucha ? :roll: - nie pytałem
napalony to ty jesteś, aby jak widzę komuś szydere wciskać
to jasne, że forum jest od udzielania porad,a nie wszyscy dysponują wiedzą, która dorównuje twojej
pin do łańcucha ? :roll: - nie pytałem
napalony to ty jesteś, aby jak widzę komuś szydere wciskać
#11
Posted 26 December 2009 - 13:17
krzysztof1985, Tylko prawda jest taka że roni, nie mógł się o tym dowiedzieć przed zakupem. Bo niby jak, z tego zdjęcia z allegro :?:


This topic is locked
