Jump to content


Photo

Nierówne ząbki na blacie


  • This topic is locked This topic is locked
10 replies to this topic

#1 roni

roni
  • Użytkownik
  • 112 posts
  • SkądGostyń

Posted 25 December 2009 - 17:53

witam życząc miłych świąt :-)

kupiłem nowa korbę shimano R 700
http://www.allegro.p...cena_390zl.html

po uważnym przyjrzeniu sie zębom blatu zauważyłem widoczne na zdjęciu niewielkie ubytki końcówek ośmiu zębów ( na zdjęciu widoczne dwa ubytki)

patrząc na blat jak na tarczę zegarka ubytki te rozmieszczone sa regularnie po dwa sąsiednie zęby tj. ubytki te znajduja sie na na umownej godzinie 9,12,15 i 18-tej

czy tak ma być, czy tez blat jest wadliwy ?
pierwsze moje wrażenie to takie, że blat jest drugiego gatunku albo cuś :roll:

prosze o opinię, w najgorszym razie odeślę korbę

[ Dodano: 2009-12-25, 18:06 ]
no niestety nie moge wkleić fotki-pojawił sie komunikat administartora, że limit załaczników został wyczerpany :roll:

postaram sie opisać to w ten sposób, że ząbek jest w górnej cześci skrócony o ok. 1/5 całkowitej długości

#2 GrzegorzP

GrzegorzP
  • Użytkownik
  • 1,130 posts
  • SkądLeszno

Posted 25 December 2009 - 18:27

Tak ma byc http://www.pezcyclin...9-chainring.jpg 2i3 ząbek od góry.

#3 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 posts
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Posted 25 December 2009 - 18:28

roni, Też takie coś mam i z tego co wiem to dzięki temu lepiej działa przerzucanie łańcucha bo blatach. Najlepiej daj foty na jekiś portal foto typu imageschak

[ Dodano: 2009-12-25, 18:30 ]
http://shimano-polsk...pe-fc_road.html

#4 roni

roni
  • Użytkownik
  • 112 posts
  • SkądGostyń

Posted 25 December 2009 - 18:37

http://img684.images...1108/korba2.jpg

http://img684.images.../4953/korba.jpg

dziekuje za odpowiedzi !

#5 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2,523 posts
  • SkądZielona Góra

Posted 25 December 2009 - 20:34

Normalna sprawa. Gdyby każdy ząb był tego samego kształtu, nie byłoby tych wszystkich wypustek, wcięć, pinów itp to napęd chodziłby beznadziejnie.

#6 radek_3131

radek_3131
  • Użytkownik
  • 453 posts
  • SkądPabianice

Posted 25 December 2009 - 22:13

Tak jak pisze kubano. Pytałem się ze 3 miesiące w serwisie, bo myślałem że mi się "zeszlifowały" te zęby (stare blaty). Już chciałem coś taniego kupić, ale dowiedziałem się, że dzięki temu łańcuch łatwiej się przerzuca na górny/dolny blat. No i nic nowego nie kupiłem. Tak nawisem mówić to i tak na nowym blacie bym długo nie pojeździł.

#7 roni

roni
  • Użytkownik
  • 112 posts
  • SkądGostyń

Posted 26 December 2009 - 11:27

pozwolę sobie zacytować odpowiedż sprzedawcyu którego zakupiłem korbę

Witam by mógł łańcuch zostać zrzucony lub wrzucony na inne
przełożenie musi
posiadać tego typu nacięcia na tarczy zębatki .W innym przypadku
łańcuch z
wielkim trudem i zgrzytem zmieniał by swoje przełożenie


reasumując okazuje sie, że te typy tak muszą mieć ;-)

dziękuję wam za pomoc,
a przede wszystkim za uspokojenie :-D

#8 krzysztof1985

krzysztof1985
  • Użytkownik
  • 1,682 posts
  • SkądWLKP

Posted 26 December 2009 - 11:37

dziękuję wam za pomoc,
a przede wszystkim za uspokojenie


Kto siedzi w sprzecie to bedzie wiedzial , ocb na przyszlosc wystarczy troche czytac i nie bedziesz musial pisac takich postow typu a poco jest , pin do zaklucia lanucha pozdro :mrgreen:

Tak bardzo byles napalony na ta , korbe przed zakupem ,a jak czytalem to widac slabe info przed zakupem roni :-P

SPT_20130518_SOT_053_27640268_I1.jpg


#9 roni

roni
  • Użytkownik
  • 112 posts
  • SkądGostyń

Posted 26 December 2009 - 11:42

daruj sobie na przyszłość te ironiczne uwagi,
to jasne, że forum jest od udzielania porad,a nie wszyscy dysponują wiedzą, która dorównuje twojej
pin do łańcucha ? :roll: - nie pytałem

napalony to ty jesteś, aby jak widzę komuś szydere wciskać

#10 krzysztof1985

krzysztof1985
  • Użytkownik
  • 1,682 posts
  • SkądWLKP

Posted 26 December 2009 - 12:38

napalony to ty jesteś, aby jak widzę komuś szydere wciskać


Jezeli ty tak to odbierasz , to ja nie mam pytan , poprostu napisalem ci ze lepiej zebys przed zakupem zorientowal sie cos kupujesz . :-/

SPT_20130518_SOT_053_27640268_I1.jpg


#11 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 posts
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Posted 26 December 2009 - 13:17

krzysztof1985, Tylko prawda jest taka że roni, nie mógł się o tym dowiedzieć przed zakupem. Bo niby jak, z tego zdjęcia z allegro :?: