Skocz do zawartości


Zdjęcie

Fulcrum 3 A Temperatura

fulcrum temperatura dętki

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 thomasz

thomasz
  • Użytkownik
  • 365 postów
  • SkądWrocław

Napisano 04 wrzesień 2015 - 11:35

Witam,

 

Potrzebuję małej porady. Może ktoś użytkuje takowe koła lub podobne gdzie, nie trzeba taśmy

 

Otóż, składam szosę i jestem/byłem zdecydowany na koła fulcrum 3, dopóki nie przeczytałem jednej z opinii na CRC:

 

Note that these rims are fully sealed and do not require a rim strip. Because of this Continental recommends that you not use a "light" tube with this type of rim because of the potential for heat buildup from braking. Found this out the hard way by blowing out a Racing Light tube after only 130 km (no sign of a puncture). Haven't had any problems with regular tubes since then.

 

Nie ukrywam, że interesują mnie te koła ponieważ waga jest w miarę dobra, nie potrzeba taśmy i planowałem założyć dętki latexowe lub continental racing (czyli te lekkie)

 

Jak to jest z tą temperaturą? Jeżeli faktycznie problem jest realny, to pewnie mnie to będzie dotyczyć, gdyż mieszkam w wysokich górach i mam dużo długich i stromych zjazdów.

 

Ktoś ma jakieś doświadczenie w tych kołach?

 

Czy jest sens ew. przeciągnąć obręcz jakąś taśmą izolacyjną dla własnego bezpieczeństwa?

 

 


45636079942_17651449fe_m.jpg

CarbonOne.pl - koła na szprychach karbonowych

Blackcatwheels.pl - Koła na zamówienie

Sklep - obręcze, piasty, szprychy

Wrocław

Kontakt na priv, @ lub tel: 604 40 95 04


#2 EverRestOnTheBike

EverRestOnTheBike
  • Użytkownik
  • 321 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 wrzesień 2015 - 11:48

Odpowiedz znajdziesz szukając w temacie związanymi z dętkami, poszukaj Tak latex może Ci pęknąć.



#3 Emilo

Emilo
  • Użytkownik
  • 423 postów

Napisano 04 wrzesień 2015 - 11:50

 posiadam kółka dwa sezony używam lekkich dętek jazdy w wysokich temperaturach w górach nie powoduje żadnych problemów ogólnie bardzo super kółka



#4 EverRestOnTheBike

EverRestOnTheBike
  • Użytkownik
  • 321 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 wrzesień 2015 - 12:03

 posiadam kółka dwa sezony używam lekkich dętek jazdy w wysokich temperaturach w górach nie powoduje żadnych problemów ogólnie bardzo super kółka

Lekkich ale butylowych  ? ;) 



#5 soar

soar
  • Użytkownik
  • 219 postów

Napisano 04 wrzesień 2015 - 12:07

Też mam te kółka. Po niedawnej gumie spowodowanej dziurą w drodze, zmieniłem dętke właśnie na conti light race. Zrobione już ponad 500km i zero problemów.



#6 Emilo

Emilo
  • Użytkownik
  • 423 postów

Napisano 04 wrzesień 2015 - 12:55

Lekkich ale butylowych  ? ;)

tak butylowych





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: fulcrum, temperatura, dętki