Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowa Szosa Z Alu + 105

canyon endurance cube peloton giant fuji roubaix 1.3 defy 1

22 odpowiedzi w tym temacie

#1 crux

crux
  • Użytkownik
  • 65 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 05 wrzesień 2015 - 20:06

Witam,

Poszukuję dla siebie swojej pierwszej szosy. Do tej pory jeździłem crossem, ale niestety do treningów a docelowo do triathlonu przestał mi wystarczać. Mam 185cm, przekrok 88cm.

Nowy rower przede wszystkim powinien mieć osprzęt co najmniej 105 oraz co ważne musi mi się podobać :) Budżet jaki przeznaczam wynosi ok. 4500zł. Zawęziłem wybór do 4 rowerów do których linki zamieszczam niżej:

1. Fuji Roubaix 1.3 http://www.bikeradar...x-1-3-15-49358/

2. Cube Peloton Race http://www.chainreac...5/rp-prod127978

3. Giant Defy 1 http://www.giant-bic...#specifications

4. Canyon Endurance AL 6.0 https://www.canyon.c...ace-al-6-0.html

 

Rowery znane więc pewnie nie będzie problemu ze wskazaniem faworyta z oczywiście kilkoma słowami komentarza. Z tego co czytałem jedynie fuji ma bardziej sportową pozycję, reszta to typ endurance. Czy jednak na początek to nie wystarczy? Czy założenie lemondki zniweluje geometrię? Chyba, że modyfikacja główki kierownicy?

Dotychczas udało mi się przejechać jedynie Cubem (58cm) i oczywiście był super :) Fuji już i jeszcze nie ma, podobnie z Giantem. Canyonem z wiadomych względów nie przejadę się. W sumie co canyona mi najdalej gdyż pozostałe rowery mam lub będę miał na miejscu a więc odchodzi problem z wysyłką w razie gwarancji itd.

 

Co byście polecili, na co patrzeć? Jak wyglądają koła tych rowerów, któryś odstaje? Jeżeli odnajdę się w traithlonie to ten rower za 2-3 lata stanie się treningowym.

 

Pozdrawiam!



#2 laht90

laht90
  • Użytkownik
  • 26 postów
  • SkądWrocław / Wałbrzych

Napisano 05 wrzesień 2015 - 20:41

Jako posiadacz 3go z zalinkowanych rowerów subiektywnie wymienię jego gorsze strony:)

-koła OK aczkolwiek z tylnim początkowo miałem problem - luźne szprychy, centra. Jednak po wizycie w dobrym serwisie (dopiero trzeci sobie poradził) po 1,5tys. km nadal trzymają jak skała. Jest to element który w przyszłości planuję tak czy siak wymienić min z powodu średniej wagi -(ponad 2kg komplet), no i tego wiotkiego zaplotu na słoneczko po stronie przeciwnej od kasety.

-średnie hamulce od tektro z marnej jakości kostkami. wystarczy jednak wymienić same kostki aby poczuć różnicę.

-siodełko na 4 minus, ale jest to element na którym najczęściej się oszczędza w rowerach nie high endowych. Z racji na moje raczej ponadwrażliwe "siedzenie" kiedyś je może wymienię.

 

Reszta jak najbardziej Ok, rower ma jak dla mnie fajny design, jest lekki (m/l-8,35kg) i fajnie się prowadzi.Przy wzroście 181cm odjąłem sobie parę podkładek pod mostkiem, bo pozycja była jak w typowym enduro.

Zakupu nie żałuję, poraz drugi wybrał bym to samo, Na drugim miejscu z rowerów przez ciebie wymienionych postawił bym Canyona.

Jeszcze raz powtarzam - post jest moją SUBIEKTYWNĄ opinią. Mam nadzieje, że okaże się choć w najmniejszym stopniu dla autora przydatną.



#3 lukasz318

lukasz318
  • Użytkownik
  • 883 postów

Napisano 05 wrzesień 2015 - 20:42

Zobacz też radon to cube tylko tańszy

#4 Gosc_wojtek10611_*

Gosc_wojtek10611_*
  • Gość

Napisano 05 wrzesień 2015 - 21:02

tradycyjne pytanie, nic nie napisałeś w poście tylko rozważasz te 4 propozycje czy np. używka też wchodzi w grę ? 



#5 crux

crux
  • Użytkownik
  • 65 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 06 wrzesień 2015 - 07:16

Dzięki za komentarze!

Radony mi się nie podobają - rower poza specyfikacją kupuję również wzrokowo :)

Odnośnie poszukiwań to myślę tylko o nowym rowerze. Uważam, że skoro rower ma być u mnie kilka lat to warto dołożyć do nowego. Zresztą chytry traci dwa razy i w przypadku jakieś wady ukrytej będą nerwy zamiast przyjemności.

#6 Gosc_wojtek10611_*

Gosc_wojtek10611_*
  • Gość

Napisano 06 wrzesień 2015 - 09:40

Jak poczytasz trochę forum to i nerwów kupa jest przy gwarancjach nowych rowerów ;) więc to wcale nie takie hop siup, że sprzedawca z pocałowaniem ręki Ci wymieni część czy rower na nowe ;) wiadomo zabezpieczenie lepsze ale i tak się zestresujesz i tak ;) 



#7 budka

budka
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • Skądz Internetu

Napisano 06 wrzesień 2015 - 10:52

Uwierz mi jesli to jest twoj pierwszy rower to nie wiesz jeszcze czego chcesz;-). Jesli chcesz kupic ktorys z wymienionych rowerow to kup uzywany, bo za rok czy dwa go prawdopodobnie zmienisz. Na plus jedynie za zakupem nowego przemawia teraz czas promocji i wyprzedaz starszych modeli.



#8 crux

crux
  • Użytkownik
  • 65 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 06 wrzesień 2015 - 13:15

Z pewnością macie rację, ale od tego forum by pytać. Wiem, że potrzebuję szosę by przyzwyczajać sie do pochylonej pozycji. Wiem również, że potrzebuję lemondki po jakimś czasie.
Pytanie najwazniejsze: czy rama endurance jest pozbawiona jakichś cech, które będę potrzebować gdyż z tego co czytałem można ją nieco dostosować do bardziej sportowego charakteru choćby poprzez objęcie podkładek o których kolega wyżej pisał.

#9 lukasz318

lukasz318
  • Użytkownik
  • 883 postów

Napisano 06 wrzesień 2015 - 16:22

Ja mam ramę endurance i uważam że na początek taki typ jest ok,zawsze możesz "położyć" się na kierce WAŻNE aby dobrze dobrać rozmiar to podstawa

#10 crux

crux
  • Użytkownik
  • 65 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 06 wrzesień 2015 - 19:29

Ja mam ramę endurance i uważam że na początek taki typ jest ok,zawsze możesz "położyć" się na kierce WAŻNE aby dobrze dobrać rozmiar to podstawa

Znalazłem link do strony gdzie jest instrukcja doboru ramy dla Cube: http://bikepark24.pl/pl/n/1

Przy moim wzroście 185cm i nodze 88cm wychodzi rama 58cm, jest ok? Siedziałem na tej ramie i ... jeździło się wygodnie chociaż sprawiała wrażenie za małej, ale mam takie odczucie na każdej szosówce, którą przymierzałem kiedykolwiek - przyzwyczajenie z crossa czy mtb.

 

Edit:

Link ze stronu CUBE: http://www.cube.eu/e...ect-frame-size/

 

Zmierzyłem siebie raz jeszcze: wzrost 184cm, przekrok ~87-88cm.

 

Może warto odpuścić zakup roweru teraz i spróbować późną zimą? Jak ceny wtedy wyglądają? Czy obecnie jest jedyny okres w roku gdy są rabaty? Wybór obecnie jest słaby niestety...



#11 przmor

przmor
  • Użytkownik
  • 500 postów

Napisano 06 wrzesień 2015 - 21:37

A gdybys mial sklep z rowerami to zapelnialbys go towarem na jesien i zime?

#12 crux

crux
  • Użytkownik
  • 65 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 07 wrzesień 2015 - 07:59

Doszedł jeszcze jeden rower ROSE PRO SL-2000, w kolorze czarnym nawet mi się podoba: http://www.rosebikes...tchanged=744004



#13 soar

soar
  • Użytkownik
  • 219 postów

Napisano 07 wrzesień 2015 - 12:03

Felt F75



#14 crux

crux
  • Użytkownik
  • 65 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 08 wrzesień 2015 - 18:13

Witajcie,

Aktualnie najbliżej mi jednak do Cube Peloton SL (nieco lepsze wyposażenie niż Cube Peloton Race), który kupił mnie tym jak wygląda - bajka. Poniżej specyfikacja, czy na coś powinienem zwrócić uwagę, coś jest słabsze, do wymiany, coś dyskwalifikuje rower? Mam na niego rezerwację na wyprzedaży modeli 2015 więc cena (4300) jest w zakładanym budżecie:

  • Rama Aluminium Superlite, AMF, Double Butted, RFR-Geometry, Internal Cable Routing
  • Kolor black´n´white
  • Rozmiar 50, 53, 56, 58, 60, 62, 64 cm semisloping
  • Widelec CUBE CSL Race Carbon, Tapered
  • Stery CUBE Z-t ECO, top zero-stack 1 1/8" (OD 44mm), bottom integrated 1 1/2"
  • Mostek CUBE Performance Pro, 6°
  • Kierownica CUBE Wing Race Bar, Compact
  • Przerzutka tył Shimano Ultegra RD-6800GS, 11-Speed
  • Przerzutka przód Shimano Ultegra FD-6800BL, 34.9mm Clamp
  • Mechanizm korbowy Shimano 105 FC-5800-L, 50x34T,170mm (50/53cm), 172,5mm (56/58/60cm), 175mm (62/64cm) Hollowtech II
  • Kaseta Shimano 105 CS-5800, 11-32
  • Łańcuch Shimano CN-HG600-11
  • Koła MAVIC Aksium S
  • Opony MAVIC Aksion, 65A Compound, 25-622
  • Siodło CUBE RP 1.0
  • Sztyca podsiodłowa CUBE Performance Post, 31.6mm
  • Zacisk sztycy RFR Close 34.9mm
  • Waga 8,75 kg
  • Model 673200

Wydaje mi się, że opony nie są najlepsze. Swoim crossem przejechałem w nieco ponad rok 2500km bez żadnej gumy więc irytowało by mnie ich łapanie na szosówce. Polećcie od razu dobre opony z jakąś wkładką o ile takie są dla szosówek :)

 

Rezerwację mam na ostatni model i ma on rozmiar 58cm. Nieco obawiam się, że rama będzie za mała (mam 184cm, przekrok 87cm). A może rozmiar będzie ok i te 1cm na krótszej rurze między sztycą a kierownicą (w stosunku do rozmiaru 60cm) nie odczuję? Wg Cube rama powinna być dokładnie między 58/60, ale ich opis dotyczy jedynie wzrostu, nie ma nic o przekroku.

 

Geometria 58cm

csm_peloton_58_45abc63d74.png

 

Geometria 60cm

csm_peloton_60_7788f15945.png

 

Liczę na opinie.

 

Z góry dzięki!

 

 



#15 crux

crux
  • Użytkownik
  • 65 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 10 wrzesień 2015 - 09:13

Jakiś komentarz Panowie?

#16 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 10 wrzesień 2015 - 12:27

Rower wygląda fajnie. 11-rzędowy napęd jest chwalony. 

Ja od kilku lat jeżdżę na podobnej ramie - Cube Peloton, tylko z napędem 10-rzędowym SH 105 5700, zmienionymi kołami, siodełkiem i rurkami. Jeżdżę zupełnie amatorsko, przeważnie sam, czasem w grupie, kilka razy do roku jakieś brevety. Rocznie około 12k km. Dla mnie ten rower jest OK. Lakier na ramie trwały. Ten rower jest szybszy ode mnie, więc nie mam ciśnienia na zmiany. 

 

Rozmiar musisz dobrać sam. Moim zdaniem jeśli wychodzi Ci z kalkulatora, że rozmiar 58-60 jest dla Ciebie, to weź ten 58. Zbyt duży rower szosowy powoduje, że jesteś bardzo rozciągnięty i nie możesz swobodnie oprzeć rąk w okolicy przedramienia/łokcia na kierownicy przy prostych odcinkach. A skoro piszesz o lemondce, to pewnie będziesz chciał składać się na tym rowerze. 

Z kolei zbyt mały rozmiar będzie powodował ból pleców i karku. Naprawdę musisz sam zdecydować, bo każdy z nas jest inny i każdy woli co innego (różna budowa ciała, różny stopień rozciągnięcia, różny wiek, różna waga, inne tereny do jeżdżenia…). 

 

Jak zwykle w tym przedziale cenowym opony i koła mogą być pierwsze do zmiany. Siodełko też po pierwszych kilku tysiącach sam będziesz musiał ocenić. 

 

Czy po kilku latach nadal bym brał Cube-a? Przy tym budżecie, który wtedy miałem, pewnie tak, ale już przy Twoim zastanowił bym się również zdecydowanie nad Canyonem lub Scottem Speedster 20 - można go wyrwać za mniej niż 3500 zł. Tak czy siak, mój Cube spisuje się dobrze i nadal w zestawieniu: rower-człowiek, to ja jestem słabszym ogniwem. 

 

Udanego wyboru i do zobaczenia gdzieś na trasie. pozdr

 

adam

 

PS tak wygląda mój Cube w domu (nie zabieram aparatu na rower)...

 

AK150728_001.jpg

 


  • big75 lubi to

#17 crux

crux
  • Użytkownik
  • 65 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 10 wrzesień 2015 - 14:47

Bardzo Ci dziękuję za bardzo ciekawą i pomocną opinię.

Rower masz świetny :)

#18 Gosc_yosi_*

Gosc_yosi_*
  • Gość

Napisano 11 wrzesień 2015 - 18:56

Hej. Odpowiadałem w podobnym temacie odnośnie takiego roweru. Ja przy 185cm i krótkiej nodze 84 czuje się na tym rowerze bardzo zle. Mam rozmiar 58. Długości od suportu do główki bardzo małe. Bez przymierzania nawet nie kupuj.

#19 marcin.

marcin.
  • Użytkownik
  • 325 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 11 wrzesień 2015 - 19:22

cuba raczej powinieneś mieć 60, to są dość krótkie rowery, geo takie bardziej kwadratowe.

Analizowałem pod swoim katem...189cm...speca mam 58 i jest super dopasowany a cuba musiałbym mieć 62.



#20 nico123

nico123
  • Użytkownik
  • 40 postów

Napisano 11 wrzesień 2015 - 19:29

Ja mam ten rower w tym rozmiarze i przy wzroście 178 jest on co najwyżej tylko trochę za duży.



Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: canyon, endurance, cube, peloton, giant, fuji, roubaix 1.3, defy 1