Skocz do zawartości


Zdjęcie

Buty Spd

Spd buty szosa wybor

11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Olaf.Lewandowski

Olaf.Lewandowski
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 12 wrzesień 2015 - 11:45

witam posiadam pedały MTB SPD jednak rower służy mi tylko do jazdy po mieście wiec poszukuje butów szosowych z możliwością wpięcia do pedałów MTB. Na poczatku myslałem nad SHIMANO R065 

ale dowiedziałem się że klamra jest bardzo ważna wiec teraz myślę nad modelem SHIMANO R088 mój budżet to 400 zł ale jeśli karbonowa podeszwa daje aż taki efekt to jestem gotowy wydać więcej .

Mieszkam w warszawie i nie znam miejsc w których można byłoby takie buty przymierzyć wiec taka informacja również byłaby mile widziana. Dodam że jeżdżę codziennie 50km bo dojeżdżam do szkoły i komfort jest dla mnie ważny. Dziękuje za czas który mi poświeciliście 



#2 Gosc_rowerowyninja_*

Gosc_rowerowyninja_*
  • Gość

Napisano 12 wrzesień 2015 - 12:21

A co jest nie tak, z butami MTB? Tez mogą mieć super sztywną podeszwę, a jak blok nie wystaje z podeszwy, jak w szosowych, to wygodniej parę kroków zrobić.
  • Olaf.Lewandowski lubi to

#3 Olaf.Lewandowski

Olaf.Lewandowski
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 12 wrzesień 2015 - 13:17

buty maja 10 lat i  dłuższa jazda na nich jest już po prostu niebezpieczna dodam ze pedały to dokładnie ten model i mimo wieku trzymaja się dobrze co nie zmienia faktu ze mogę wyłożyć pieniądze na nowe które byłby SPD-SL a nie MTB853396d1386597662-where-did-you-ride-you



#4 RAFA.S

RAFA.S
  • Użytkownik
  • 182 postów
  • SkądGolub - Dobrzyń

Napisano 12 wrzesień 2015 - 19:31

Gdzie w Warszawie można przymierzyć R088 nie wiem ale jest to popularny model i w większości przyzwoitych sklepów jest dostępny (przynajmniej w Toruniu), tak więc w W-wie pewnie tym bardziej. Mam takie buty i są w porządku. Jestem zadowolony. Tyle,że to buty wyłącznie do jeżdżenia i można zrobić najwyżej parę kroków wychodząc z domu na rower i do sklepu na trasie. Reasumując - do treningów ok, inne zastosowanie odpada,w przeciwieństwie do butów mtb.

#5 Olaf.Lewandowski

Olaf.Lewandowski
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 12 wrzesień 2015 - 20:04

zgadza się są nawet w decathlon wiec o przymierzenie nie będzie problemu ale licze że ktoś poda adres jakiegoś innego sklepu gdzie ten wybór byłby większy do tego chciałbym się dowiedzieć jakie są zdania na temat carbonowej podeszwy (czy warto na nią wydać te 200 300 zl wiecej).

A co do tych R088 długo je masz? nie są za szerokie w palcach?



#6 RAFA.S

RAFA.S
  • Użytkownik
  • 182 postów
  • SkądGolub - Dobrzyń

Napisano 15 wrzesień 2015 - 13:21

R088 mam od przeszło roku. Na szerokość mi odpowiadają (rozm. 43) i tak samo jest ze sztywnością podeszwy. Na pewno są solidne, bo poza otarciem na klamrze, nie mam żadnych uszkodzeń (3 wywrotki były - ostatnia na wyścigu w Poznaniu w niedzielę). 


  • Olaf.Lewandowski lubi to

#7 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 wrzesień 2015 - 07:47

jedz na airbike na Ursynowie(ken), tam jest duży wybór i wiele można przymierzyć + jest jeszcze airbike(również na Ursynowie - dereniowa 6) gdzie tylko shimano maja. Na klamrę nie wiem czy warto tak się napalać, jak się zepsuje to buty do wywalenia. W sumie mam Northwave Lizzard pro do mtb na trzy rzepy i shimano spd-sl jakiś wysoki model(ten z "karbonowa" podeszwą) z klamra i ani tu ani tu się nic nie dzieje, klamra trochę mniej wygodna w regulacji jak dla mnie, ale buty wygodne.


  • Olaf.Lewandowski lubi to

#8 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 16 wrzesień 2015 - 08:26

Klamry w butach Shimano są wymienne - i o dziwo, przeważnie dostępne.


  • mess lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#9 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 wrzesień 2015 - 11:13

Dobrze wiedziec \o/

#10 Olaf.Lewandowski

Olaf.Lewandowski
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 16 wrzesień 2015 - 13:20

Witam byłem airbiku na ursynowie (wspaniała obsługa i nawet było co przymierzać mimo tego ze na stronie nie maja wiele marek to spotkałem tam np Sidi) oraz kilku innych sklepach jak trybik i zdecydowałem się zakupić jednak buty mtb a dokładnie northwave extreme tech plus ponieważ były duże przeceny jak tylko but do mnie dojdzie to opisze moje wrażenia oczywiście będzie to opis laika ale może komuś się przyda dziękuje wszystkim za pomoc

 



#11 Gosc_gocu_*

Gosc_gocu_*
  • Gość

Napisano 16 wrzesień 2015 - 13:50

Jeśli mówisz tak jak piszesz, to chyba tylko cudem się nie dusisz.


  • Kekacz i andreedk lubią to

#12 Gosc_rowerowyninja_*

Gosc_rowerowyninja_*
  • Gość

Napisano 16 wrzesień 2015 - 22:55

Jeśli mówisz tak jak piszesz, to chyba tylko cudem się nie dusisz.

 

Trolle językoznawcy bawią mnie najbardziej, gdy w swych pouczeniach dotyczących interpunkcji popełniają błędy interpunkcyjne.





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Spd, buty, szosa, wybor