Skocz do zawartości


Zdjęcie

Błotniki


202 odpowiedzi w tym temacie

#41 localhost

localhost
  • Użytkownik
  • 368 postów
  • SkądMazowsze

Napisano 24 październik 2011 - 15:37

Polecam dorobienie chlapacza, w innym razie nogawki od kolan w dół i stopy będą całe ochlapane.

Im dłuższy chlapacz tym lepiej, chociaż może wyglądać to nieciekawie. http://images.photo....nego-sniegu.jpg

#42 woody

woody
  • Użytkownik
  • 1415 postów
  • Skądłódź

Napisano 24 październik 2011 - 19:15

chlapacze będą montowane po testach terenowych w deszczowe dni ;)

u2250y2014v3.gif


#43 Gosc_Tomek_Rz_*

Gosc_Tomek_Rz_*
  • Gość

Napisano 25 październik 2011 - 07:56

Zależy też w jakich warunkach ktoś jeździ. Przy padającym deszczu takie błotniki cudów nie zdziałają, natomiast na mokrym lub przesychającym asfalcie trochę syfu zbiorą a resztę przyjmą ochraniacze na buty. Więc nie jest źle.

#44 woody

woody
  • Użytkownik
  • 1415 postów
  • Skądłódź

Napisano 25 październik 2011 - 10:42

Wiadomo, nie planuje jeździć w deszczu ale jak chlapnie to żeby coś ogarneły :)

u2250y2014v3.gif


#45 chepio

chepio
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Skądszczecin

Napisano 07 listopad 2011 - 15:08

Jakby ktoś szukał to błotniki Crud można kupić tutaj:

http://allegro.pl/bl...1921947794.html

#46 Skora

Skora
  • Użytkownik
  • 15 postów
  • SkądŚwinoujście

Napisano 02 styczeń 2012 - 16:37

Od połowy stycznia będzie druga wersja błotników sks Race Blade http://www.dobreskle...raceblade-long/
Niestety cena trochę wysoka :-(

#47 woody

woody
  • Użytkownik
  • 1415 postów
  • Skądłódź

Napisano 02 styczeń 2012 - 21:00

no ale wreszcie pomyśleli i odrobili dłuższe bo te co wczesniejsze nie osłaniały nóg od tyłu

u2250y2014v3.gif


#48 qqx

qqx
  • Użytkownik
  • 850 postów
  • SkądPiaseczno/Sochaczew

Napisano 05 styczeń 2012 - 20:43

oto porządnie przygotowany rower do mokrych dróg :mrgreen:
http://www.facebook....100003232985040

#49 chepio

chepio
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Skądszczecin

Napisano 05 styczeń 2012 - 21:08

hehe, z tym chlapaczem to pojechałeś:)
Polecam takie błotniki wyglądają delikatnie i też nie chlapią:
zdjęcie

(błotniki Crud)

#50 Gosc_Tomek_Rz_*

Gosc_Tomek_Rz_*
  • Gość

Napisano 05 styczeń 2012 - 22:28

Zastanawiam się nad zakupem tych błotników crud, nic tam nie ociera, idealnie dają się dopasować? jak wygląda mocowanie do widelca?

#51 chepio

chepio
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Skądszczecin

Napisano 06 styczeń 2012 - 10:28

Na dopasowaniu błotników trzeba chwilkę spędzić, ale warto się pomęczyć bo potem leżą idealnie i nie trzeba poprawiać. Na stronie producenta jest instrukcja montażu - warto bo po obejrzeniu idzie szybciej.

Mocowanie do widelca jest na gumkach trzymają sztywno i się nie przekręcają. Dodatkowo mocowane są na hamulcach opaskami.

Fajne też są te ich szczoteczki co po dobrym dopasowaniu oczyszczają obręcz przy klockach z piasku.

Minus jet taki że jak raz założyłem błotniki jesienią to nie chce mi się ich zdejmować jak jest ładna pogoda. Cały czas z nimi jeżdżę, nie chce mi się znowu przechodzić przez to dopasowanie,chociaż za drugim razem byłoby szybciej.

#52 k1oor

k1oor
  • Użytkownik
  • 111 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 styczeń 2012 - 19:16

Kupiłem Crudy i założyłem do mojego Rometa.
Jak dla mnie żadnych problemów z montażem. Myślę że nawet bez oglądania filmów na stronie Crud'a tylko patrząc na załączoną instrukcję można spokojnie te błotniki zamontować. Konstrukcję mają dosyć nietypową - skręcaną z kilku części - ale mają tą zaletę że można je zamontować bez rozbierania i odkręcania czegokolwiek. Zdemontować można je równie prosto. Nawet opaski samozaciskowe daje się rozpiąć. Do nietypowych rzeczy jest kształt tylnego błotnika którego przednia część jest szersza z prawej strony i chroni przerzutkę od piachu i wody.

Moim zdaniem wyglądają lepiej niż długie SKSy.

Każdy z błotników ma dwa zakończenia - długie i krótkie - i po założeniu tego długiego z tyłu nie wygląda żeby była jakakolwiek możliwość żeby mieć brudne/mokre plecy.

#53 Gosc_michal_*

Gosc_michal_*
  • Gość

Napisano 07 luty 2012 - 21:47

Witam

Smigam caly rok dlatego od razu kupilem przelaja, na zime wrzucam michelin mud 2 i jechane na zime jakies szosowe, bo kolo zaplatane na szosowej obreczy itp...Szukam blotnikow calych do tego przlaja, opony to od 30-35mm, chodzi glownie o to zeby z przedniego kola caly syf piach, sol snieg nie walil na naped, suport, lancuch itp. I zeby weszlo
na kapec 35mm?

Nie jestem znawca, wiec link przesylam jak rower wyglada, mocowanie hamulcow itp

http://www.google.pl...=1t:429,r:0,s:0

#54 clf

clf
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • SkądKielce

Napisano 09 czerwiec 2012 - 10:44

Podłączę się. Szukam zgrabnych błotników do Meridy Speeder 700 x 32.

#55 magik2208

magik2208
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • Skąddasd

Napisano 08 październik 2012 - 17:28

Te crudy będą pasowały też do retro szosek?

#56 h/k

h/k
  • Użytkownik
  • 1388 postów
  • SkądRumia

Napisano 10 październik 2012 - 13:36

No... wiele mi to nie mówi. Retro szosówek jest na pęczki. Super-zwarte, standardowe jak i z dużymi prześwitami (vide Jaguar/Huragan). Myślę, że o ile nie masz ramy, gdzie zwykła opona 23-622 ma dosłownie 1-2 mm do obcierania o jakąkolwiek rurę lub - przeciwnie - wysoko umiejscowionych mocowań hamulców i dolnej półki daleko od opony, to powinno pasować.

Do tematu ogólnie warto dodać, że czasem fajnie jest poszukać w pobliskich małych sklepach jakieś błotniki. Naprawdę czasem można wyrwać ładne sztuki za 40-60 zł.

A te Crudy bardzo fajnie wyglądają. Nie szpecą roweru i mam nadzieję - będą chronić. szkoda tylko, że tyle kasy za jakieś dwa kawałki plastiku, szosowe od razu musi więcej kosztować?
Na pewno czegoś w tym stylu będę szukał.

#57 bezdred

bezdred
  • Użytkownik
  • 491 postów
  • SkądPTB

Napisano 10 październik 2012 - 14:59

szkoda tylko, że tyle kasy za jakieś dwa kawałki plastiku, szosowe od razu musi więcej kosztować?

Musi ... bo tanie błotniki nie pasują do kół za 6 tysi :-P
Poza tym słowo klucz to "design". Napisz do chinoli to zrobią takie same za pół ceny... bo już od chinoli na tym forum ktoś poza ramami nawet ubrania zamawia specjalnie więc może dopisze to do listy ;-)

#58 Shah

Shah
  • Użytkownik
  • 47 postów
  • SkądSandomierz

Napisano 10 październik 2012 - 18:06

A ja mam takie oto pytanie. Czy błotniki które polecacie będą się nadawać do koła w rozmiarze 26"? Na stronach dystrybutorów napisane jest, że pasuję do kół 28", a może ktoś próbował zamocować jakieś błotniki do mniejszych kół?

#59 h/k

h/k
  • Użytkownik
  • 1388 postów
  • SkądRumia

Napisano 11 październik 2012 - 07:19

Shah, zależy też jakie ogumienie. Przymierz koło z typową "kiełbasą" 57-559 do kółka szosowego np. z ogumieniem 23-622, mniej więcej masz ten sam obwód. Jedyna przeszkoda to... szerokość błotników szosowych. Wątpię, by te Crud dobrze chroniły założone do typowego górala czy nawet z oponką 37 mm szerokości
A co do triathlonowych kół lub opon slick w MTB - to prawdę mówiąc nie wiem. Podejrzewam, że po prostu będą błotniki do kół 28" za duże, ale ochrona w miarę dobra może będzie.

#60 Shah

Shah
  • Użytkownik
  • 47 postów
  • SkądSandomierz

Napisano 11 październik 2012 - 09:46

h/k moje ogumienie to 20-571 na obręczy 571x13 26"x1 3/4. Jeśli chodzi o szerokość to myślę, że błotniki będą pasować, zastanawiam się tylko czy nie będą one za długie.



Dodaj odpowiedź