Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chroboranie - Support?


29 odpowiedzi w tym temacie

#1 tozeur

tozeur
  • Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 13 wrzesień 2015 - 12:16

Witam

Z okolicy korby zaczelo od wczoraj dobiegac denerwujace chrobotanie, niezaleznie od przelozenia a jakim jade.....na stojaku niczego nie slychac...zaczyna sie podczas jazdy...poczatkowo jest spokoj...ale jak juz zacznie to nie chce przestac;)

Ewidentnie chrobotanie slyszalne jest przy naciskaniu na pedaly...jesli jade ciagnac je tylko do gory bez naciskania...to jest spokoj...i moje pytanie czy powodem moze byc support ?

Dodam ze kaseta, lancuch, tylna przerzutka sa nowe,zeby korby w dorej kondycji

pzdr.

Leszek



#2 dejo

dejo
  • Użytkownik
  • 68 postów

Napisano 13 wrzesień 2015 - 12:42

Proponuje sprawdzić pedały, to one mogą być przyczyną trzasków.

#3 tozeur

tozeur
  • Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 13 wrzesień 2015 - 13:07

Proponuje sprawdzić pedały, to one mogą być przyczyną trzasków.

Nie, to nie pedaly...wlasnie wymienilem na inne  i nadal to samo



#4 .Kamil

.Kamil
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 13 wrzesień 2015 - 14:18

Miałem ten sa problem rozkręcałem suport itp. i nic przy czyszczeniu roweru okazało się że sztyca od siodełka była w piasku co mnie zdziwiło wyczyściłem przesmarowałem smarem do piast i żadnych stuków nie słyszę. Ale to tylko jedno rozwiązanie przyczyn może być wiele.



#5 tozeur

tozeur
  • Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 13 wrzesień 2015 - 14:56

Sztyce niedawno czyscilem, przesmrowalem wiec to raczej nie to...owe chrobotanie nie ma charakteru stukania ...podczas krecenia wystepuje w zasadzie ciagle...jedynie co - jak pisalem...znika kiedy krece ciagnac pedaly do gory bez naciskania na nie.

 



#6 dejo

dejo
  • Użytkownik
  • 68 postów

Napisano 13 wrzesień 2015 - 15:03

Sprawdź jeszcze zaciski piast i lewe ramię korby czy śruby się niepoluzowały.

#7 tozeur

tozeur
  • Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 13 wrzesień 2015 - 15:37

Sprawdź jeszcze zaciski piast i lewe ramię korby czy śruby się niepoluzowały.

Sruby nie maja luzow..sa dokrecone mocno....zaciski tez ok.



#8 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 13 wrzesień 2015 - 16:04

Skoro chrobotanie jest podczas pchania korb w dół, a nie ma podczas ciągnięcia w górę, warto będzie sprawdzić i przeczyścić także bloki.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#9 jano_3

jano_3
  • Użytkownik
  • 1982 postów
  • SkądWwa

Napisano 13 wrzesień 2015 - 16:20

Co to za suport BB30??



#10 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 13 wrzesień 2015 - 16:21

Sztyce niedawno czyscilem, przesmrowalem wiec to raczej nie to...owe chrobotanie nie ma charakteru stukania ...podczas krecenia wystepuje w zasadzie ciagle...jedynie co - jak pisalem...znika kiedy krece ciagnac pedaly do gory bez naciskania na nie.

Niekoniecznie sztyca, może być jeszcze przy siodło przy mocowaniu do jarzemka.


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#11 tozeur

tozeur
  • Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 13 wrzesień 2015 - 16:25

Wg mnie to nie bloki sa przyczyna....te dzwieki wystepuja zarowno podaczas jazdy z pedalami z blokami jak i bez blokow.

To chrobotanie ma taki troche metaliczny poglos..jakby cos tarlo...wykluczam ocieranie lancucha o wozek przerzutki ...jest nowa i specjalnie rozkrecilem wozek zeby sprawdzic czy nie ma otarc...jesl i chodzi o przod to lancuch idzie srodkiem prowadnika...od gory ma luz wiec nie ma technicznej mozliwosci zeby przyczyna chrobotanie bylo ocieranie lancucha o prowadnik.

 



#12 tozeur

tozeur
  • Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 13 wrzesień 2015 - 16:26

Niekoniecznie sztyca, może być jeszcze przy siodło przy mocowaniu do jarzemka.

Greek miesiac temu wymienilem siodelko na nowe...wszytsko przed montazem dokladnie  wyczyscilem i nasmarowalem

 

Jano_3 nie mam pojecia jaki...jest od nowosci..nigdy nie zagladalem do niego..ale napewno nie bb30  gdyz moj jest na kwadrat.



#13 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 13 wrzesień 2015 - 16:30

Tym bardziej warto się przyjrzeć siodełku, skoro jest nowe i mniej więcej po jego zakupie pojawił się problem.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#14 tozeur

tozeur
  • Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 13 wrzesień 2015 - 16:47

A przyczyna wg Was nie moze lezec po stronie  suportu?

 

Tym bardziej warto się przyjrzeć siodełku, skoro jest nowe i mniej więcej po jego zakupie pojawił się problem.

Mikroos na moje ucho to ewidentnie dobiega z okolicy korby....no nie wiem..w ostatecznosci oddam rower do serwisu.



#15 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 13 wrzesień 2015 - 16:50

Oczywiście, że może. Ale zakładamy, że pierwsze przypuszczenie sprawdzisz sam ;)


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#16 tozeur

tozeur
  • Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 13 wrzesień 2015 - 16:50

no to oby to byl suport ;)



#17 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 13 wrzesień 2015 - 17:00

To zdecydowanie może być suport. W hollowtechu szczególnie po deszczu tak się zdarza. Między ramię korby a miski i uszczelnienia łożysk dostaje się piasek i chrobocze.



#18 Grimst

Grimst
  • Użytkownik
  • 33 postów

Napisano 14 wrzesień 2015 - 14:26

Polecam sprawdzić jeszcze gwinty pedałów :) Ja rozebrałem pół roweru w poszukiwaniu problemu, pedały wykluczyłem na początku ponieważ tak jak u Ciebie były nowe a jednak niesłusznie, wystarczyło wykręcić wyczyścić gwinty, nasmarować i znów wkręcić i problem zniknął :)


 

 


#19 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 15 wrzesień 2015 - 15:40

... moje pytanie czy powodem moze byc support ?

Tak, zacznij sprawdzenie od najczęstszej przyczyny czyli łożysk suportu. Dopiero jak to wykluczysz to poszukiwania skieruj na inne przyczyny opisane wyżej (sztyca, pedały itd.)



#20 tozeur

tozeur
  • Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 09 październik 2015 - 12:38

Witam

Mam pytanie odnosnie suportu..jaka jest roznica miedzy modelem LX BB-UN55  a BB-UN55?

Chce wymienic moj obecny VP-BC73 i mam dylemat ktory kupic..z gory dzieki za pomoc.

Pozdrawiam





Dodaj odpowiedź