Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rychtarski Columbus Cromor Os


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#41 thomasz

thomasz
  • Użytkownik
  • 365 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 listopad 2015 - 22:12

I jak wrażenia?

45636079942_17651449fe_m.jpg

CarbonOne.pl - koła na szprychach karbonowych

Blackcatwheels.pl - Koła na zamówienie

Sklep - obręcze, piasty, szprychy

Wrocław

Kontakt na priv, @ lub tel: 604 40 95 04


#42 grzegosz.

grzegosz.
  • Użytkownik
  • 623 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 01 grudzień 2015 - 19:26

Sram działa bardzo fajnie, tył się szybciutko ustawia, z przodem Yaw jest trochę trudniej, ale wystarczy stosować się do instrukcji i wszystko da się idealnie wyregulować, zresztą genialny patent. Od dawna marzyła mi się przednia przerzutka, której nie trzeba przestawiać przy okazji zmiany biegów z tyłu.
Hamulce Red fajne bo lekkie, jednak trochę mniej sztywne od super recordów. Ciekawe, czy aerolinki są sztywniejsze.



#43 lukasz318

lukasz318
  • Użytkownik
  • 883 postów

Napisano 01 grudzień 2015 - 20:32

Cyt:
Od dawna marzyła mi się przednia przerzutka, której nie trzeba przestawiać przy okazji zmiany biegów z tyłu.

Czyli bez znaczenia na położenie łańcucha na kasecie nie trzeba przestawiac przedniej przerzutki?

#44 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 01 grudzień 2015 - 20:51

Tak, dokładnie po to stworzono Yaw.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#45 lukasz318

lukasz318
  • Użytkownik
  • 883 postów

Napisano 01 grudzień 2015 - 21:36

fajne to:)



#46 grzegosz.

grzegosz.
  • Użytkownik
  • 623 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 02 grudzień 2015 - 21:15

Nawet bardzo fajne ;)

Dla ciekawych, waga całego roweru z pedałami 8.22kg

#47 clavdivs

clavdivs
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 02 grudzień 2015 - 21:56

W przyszłości można się spodziewać dura ace? 



#48 grzegosz.

grzegosz.
  • Użytkownik
  • 623 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 02 grudzień 2015 - 22:54

Jeśli shimano w moim rowerze, to tylko Di2 :D
natomiast jeśli miałbym się decydować na tak drogi osprzęt, to prędzej wybrałbym Sram Etap



#49 Kresowiak

Kresowiak
  • Użytkownik
  • 532 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 grudzień 2015 - 21:15

@Kresowiak dokładnie tak jest jak pisze @grzegosz. 

 

Jeśli nie wiesz jakiej ramy potrzebujesz, po za tym że ma być np. "szosowa", to jedziesz to Szczecina i Lech zrobi pomiary, nazwijmy to quasi fitting, i rama będzie dopasowana pod każdym względem.

 

Oczywiście, dobrze żebyś wiedział jak ma finalnie wyglądać taka rama, prowadzenie linek, otwory na koszyki, zacisk sztycy, suport, jak najbardziej Lech służy radą i pomocą, jednak minimum musisz znać, np. przeznaczenie roweru itp.

 

Do Szczecina mam ciut za daleko, mogę mu jedynie podesłać długość mojej nogi, wzrost oraz wymairy ram, na których dotychczas jeździłem oraz geometrię rowerów, na jakich dotychczas jeździłem.

 

Na jego stronie http://www.rychtarski.comznajduje się zakładka z geometrią. Czy to oznacza, że robi tylko według niej, czy dopasowuje się również indywidualnie. Albo ktoś przesyła mu geometrię konkretnego roweru i on spawa według niej?

 

Pytanie do @grzegosz: czy sam sobie w programie graficznym stworzyłeś projekt malowania i wysłałeś mu jakiś specjalistyczny plik z grafiką, czy powiedziałeś tylko jakie malowanie sobie życzysz?



#50 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 04 grudzień 2015 - 22:20

Rychtarscy zrobią Ci co zechcesz, jak stwierdzą że coś jest nie tak, to Ci powiedzą i zasugerują inne rozwiązanie. Możesz wysłać dowolną geometrię i zrobią wg niej. Jak nie jesteś pewien czego chcesz, to podajesz wzrost i długość nogi, doradzą rozmiar opierając się na bogatym doświadczeniu.
Malowanie możesz im wysłać zrobione w BikeCadzie, lub narysowane w PSie, a nawet i na kartce, byle było dokładnie i czytelnie co, gdzie i jak. Nie warto próbować słownych opisów, bo jak to mi Pan Lech powiedział "ja nie mam czasu na czytanie bajek".


  • Kresowiak i impa lubią to

#51 Kresowiak

Kresowiak
  • Użytkownik
  • 532 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 grudzień 2015 - 22:14

Grzegosz - jak ci się jeździ na klasycznej geometrii? Dlaczego zdecydowałeś się na mufy i stop cromor?

Sent from my MIST using Tapatalk



#52 grzegosz.

grzegosz.
  • Użytkownik
  • 623 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 06 grudzień 2015 - 22:38

Geo jak geo, od typowego slopingu różni się tylko tym, że widać mniej sztycy, aczkolwiek górna rura w tej ramie ma delikatny sloping mimo wszystko.
Zdecydowałem się na Cromora bo chciałem mufy na rurach OS, a w tej opcji rama wyszła dobrze cenowo. Za Spirit for lugs musiałbym zapłacić sporo więcej, a tak jak w przypadku kół carbonowych, jestem tylko amatorem i nie odczuwam braku sztywności w tej ramie ;)

Co do malowania, ja po prostu podałem kod RAL, który mnie interesuje i czcionkę napisu, jak chcesz coś bardziej skomplikowanego to najlepiej wyślij jakiś bardziej zaawansowany projekt.



#53 soar

soar
  • Użytkownik
  • 219 postów

Napisano 20 styczeń 2016 - 12:58

Czy przy planowaniu geometrii (konkretnie długości rury sterowej) brałeś pod uwagę stery?

Ciekawi mnie to, bo przy a-headach zewnętrznych dochodzi te ~3 cm, które mogą mieć wpływ na odczucia jazdy.



#54 grzegosz.

grzegosz.
  • Użytkownik
  • 623 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 10 luty 2016 - 16:36

Jak najbardziej.
tak jak pisałem, jeżdżę zupełnie amatorsko, więc nie szukam aero tylko komfortu, dość wysoka główka przy tym rozmiarze zapewnia go w sam raz.



#55 grzegosz.

grzegosz.
  • Użytkownik
  • 623 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 20 sierpień 2017 - 19:05

36648935866_d571c934f2_c.jpgDSC_0011 by Grzegorz Sadowski, on Flickr

tak to wygląda w ostatecznej formie, w takiej też formie idzie na sprzedaż. Więcej w Giełdzie (jak tylko zatwierdzą post ;) )



#56 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 20 sierpień 2017 - 20:33

Coś się dzieje na rynku stali ? - drugi Rychtarski na sprzedaż dzisiaj ląduje na naszej giełdzie.


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#57 grzegosz.

grzegosz.
  • Użytkownik
  • 623 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 20 sierpień 2017 - 21:38

@robo, w moim przypadku akurat los tak zadecydował. Czeka mnie przeprowadzka, mam masę gratów, oprócz Rychtara mam jeszcze mtb (stalowe) i kilka rowerów narzeczonej. Jak się nie sprzeda, pojedzie ze mną dalej. Jak się sprzeda, na co mam nadzieję, za jakiś czas pewnie znów coś zamówię, również stalowego.



#58 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 20 sierpień 2017 - 21:51

Gdyby nie rozmiary tych rowerów (DAO też sprzedaje), to .....

 

U nas leje, więc siedzę i się zastanawiam co bym powiedział takiemu framebuilderowi, jakby przyszło do zamówienia, przeglądam rurki itp.

 

Chodzi mi taki projekt po głowie.  :)


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen