Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mirage ultra torque luz


11 odpowiedzi w tym temacie

#1 yaro1986

yaro1986
  • Użytkownik
  • 384 postów
  • SkądJózefów

Napisano 31 grudzień 2009 - 14:16

Zauwazylem dzisiaj ze korby mirage ktorych uzywam maja luz. Korby sa w systemie ultra torque-przebieg okolo 5kkm. Probowalem mocniej skrecic, ale nie pomoglo. Nie wiem czy prawidlowo to zrobilem- wsadzilem od strony tarcz imbusa-zrobilem ramie z polmetrowego francuza i probowalem dokrecic w prawo, a mimo poteznego ramienia sruba chyba wogle sie nie przekrecila, a jesli to minimalnie ale luz pozostal. Czy zostaje tylko wymiana lozysk czy jakos inaczej sie to skreca?. Nie wiem kiedy luz sie pojawil bo dopiero teraz go wyczulem. Skoro bylo mocno skrecone, przynajmniej tak mi sie wydaje to mam nadzieje ze nie wyrobilo sie to laczenie osi tylko trzeba wymienic lozyska.

#2 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 31 grudzień 2009 - 17:06

Dodatkowe skręcenie nic nie pomoże.

Masz zapakowaną podkładkę między łożyskiem, a miską suportu z lewej strony?

#3 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 31 grudzień 2009 - 18:01

Zdemontuj korbę i załóż ją jeszcze raz. Gdy założyłem swojego Centaura pierwszy raz to też był luz nie wiadomo dlaczego. Ponowny montaż, pozornie identyczny wyeliminował problem.
5.000 km to za mało żeby wyrobić łożysko chyba, że trafiłeś na egzemplarz z powiększonym fabrycznym luzem.

#4 jarabl

jarabl
  • Użytkownik
  • 281 postów
  • SkądSierpc

Napisano 06 styczeń 2010 - 01:47

Mam taki sam problem jak kolega Yaro w Centaurze , korbe po złożeniu i skręceniu można przesunąć na boki. Czy miski posiadają jakieś podkładki? Chyba mi czegoś brakuje bo luz jest chyba zbyt duży

#5 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 06 styczeń 2010 - 08:46

Dołączona grafika

W prawej misce (na zdj) widać podkładkę. Masz ją?

#6 jarabl

jarabl
  • Użytkownik
  • 281 postów
  • SkądSierpc

Napisano 06 styczeń 2010 - 13:05

Nie mam , można jakimś domowym sposobem coś dopasować czy czeka mnie kupno nowego kompletu?

[ Dodano: 2010-01-06, 14:30 ]
Popatrzyłem troche na różne fotki tych misek i widze że jest jeszcze jakaś sprężynka której również nie posiadam

#7 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 06 styczeń 2010 - 16:56

Ważna jest tylko ta podkładka, która jest w prawej misce (na zdj). Ta druga sprężynka tylko "ułatwia" montaż korby i nie jest ona wymagana.

#8 jarabl

jarabl
  • Użytkownik
  • 281 postów
  • SkądSierpc

Napisano 08 styczeń 2010 - 22:29

Przez wielokrotne próby montażu korb i misek zszedł prawie cały smar.
A więc pytanko czym posmarować łożyska na korbach czym miski w środku i czym gwinty misek przy montażu?

#9 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 10 styczeń 2010 - 10:18

Wszystko można posmarować smarem do łożysk.. byle nie za dużo.

#10 yaro1986

yaro1986
  • Użytkownik
  • 384 postów
  • SkądJózefów

Napisano 25 marzec 2010 - 08:04

Dopiero teraz rozebralem bo nie mialem sie czasu za to zabrac wczesniej. Lozysko od strony zebatek jest do wymiany. Czy jest problem z dostaniem lozysk w odpowiadajacym rozmiarze?. Z czego jest zrobiona ta podkladka? z metalu? bo u mnie jest taka powichrowana metalowa i boje sie czy to ja nie pogialem czy tak mialo byc (ja na zdjeciu powyzej)

[ Dodano: 2010-03-25, 11:13 ]
Juz widze ze jest klopot z lozyskiemtakich rozmiarow. Ktos wie gdzie mozna kupic lozysko w rozmiarze 25x37x6?

#11 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 25 marzec 2010 - 21:38

Podkładka jest powichrowana, więc spokojnie. Nic nie popsułeś ;-)

#12 marcik

marcik
  • Użytkownik
  • 67 postów
  • SkądRuda Śląska

Napisano 25 marzec 2010 - 22:08

yaro1986, przerabiałem ten problem niedawno ;-) Jedynym źródłem okazał się Wertykal. Komplet łożysk kosztował, o ile mnie pamięć nie myli 60 kilka złotych.



Dodaj odpowiedź