Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ultegra 6870 Di2


27 odpowiedzi w tym temacie

#21 radomir82

radomir82
  • Użytkownik
  • 879 postów
  • SkądBergen

Napisano 20 październik 2015 - 17:27

No to sam sobie odpowiedziałeś na pytanie :) Twoja rama nie jest przystosowana do wewnętrznego prowadzenia przewodów, wiercić nie zamierzasz więc pozostają tobie przewody i bateria zewnętrzna.



#22 hqvkamil

hqvkamil
  • Użytkownik
  • 610 postów
  • SkądBieszczady

Napisano 20 październik 2015 - 17:42

Teraz to się zastanawiam czy jest sens pakować di2, nie podoba mi się to zew prowadzenie przewodów, wszystko na wierzchu. Natomiast widzę że inne serie focus izalco posiadają wew montaż di2 mimo że rama jest podobna do mojej.
Focus user! :-P

#23 radomir82

radomir82
  • Użytkownik
  • 879 postów
  • SkądBergen

Napisano 20 październik 2015 - 20:40

Rama jest ta sama, tyle że ma fabrycznie nawiercone otwory pod di2 nie ma też pewnie wlotów na linki przy główce. Jeżeli masz rower jeszcze na gwarancji to nic nie rób, jak się gwarancja skończy to możesz pomyśleć o di2, rozwiercenie obecnych otworów nie wpłynie na wytrzymałość ramy, więcej zabawy będzie z mufą suportu jeżeli nie ma tam otworów fabrycznych, ale i to da się obejść, opisałem to nawet na blogu.



#24 hqvkamil

hqvkamil
  • Użytkownik
  • 610 postów
  • SkądBieszczady

Napisano 20 październik 2015 - 21:38

Rama już dawno po gwarancji, przeglądałem twój temat. Tyle że w moim wypadku trzeba zrobić otwory pod innym kątem, tak żeby przewód od razu wpadał do środka rury. Jeśli pisze że nie wpływa to na sztywność rury to można byłoby tak zrobić.
Focus user! :-P

#25 radomir82

radomir82
  • Użytkownik
  • 879 postów
  • SkądBergen

Napisano 20 październik 2015 - 22:47

Przewód nie musi wchodzić pod kątem prostym, najlepiej wykorzystać istniejące otwory, tylko je lekko powiększyć, aczkolwiek nie wiem jak to wygląda u ciebie, możliwe że będzie potrzebna wiertarka z głowicą kątowa, dremel czy bardzo długie wiertła, ale wszystko da się ogarnąć, ważne żeby robić to z głową i cztery razy się zastanowić przed robotą ☺

#26 Lukasio

Lukasio
  • Użytkownik
  • 136 postów
  • SkądLeg/ Wro

Napisano 20 listopad 2017 - 01:12

Witam, czym się różni aku SM-BTR2-1 od SM-BTR2-2? Czy jak mam SW-EW90B to muszę korzystać z wszystkich 5 pinów czy jak nie mam dodatkowych przełączników to będzie działać na dwóch klamkomanetkach?

#27 radomir82

radomir82
  • Użytkownik
  • 879 postów
  • SkądBergen

Napisano 20 listopad 2017 - 14:23



Ad.1 - nie wiem
Ad.2 - będzie działać, ważne żeby konektory nieużywane były zabezpieczone zatyczkami.

#28 Lukasio

Lukasio
  • Użytkownik
  • 136 postów
  • SkądLeg/ Wro

Napisano 22 listopad 2017 - 13:39

Dzięki. Zestaw di2 już zamontowany. Zatyczki są, a bateria BTR2-2.



Dodaj odpowiedź