Skocz do zawartości


Zdjęcie

Falsyfikat Nie Replika.

rama

22 odpowiedzi w tym temacie

#1 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 09 październik 2015 - 21:40

Falsyfikat (od śrdw. łac. falsificatio – podrabianie) – antonim autentyku, fałszerstwo rzeczy oryginalnej w celu mistyfikacji.

https://pl.wikipedia...wiki/Falsyfikat

 

Fałszerstwo – proces nielegalnego duplikowania lub kopiowania wartościowych rzeczy.

 

Podrabiane rowery, części to falsyfikaty, a nie szlachetnie brzmiące repliki.


  • Prz lubi to

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#2 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 09 październik 2015 - 23:15

To będzie temat od definicjach?


  • KSiedlaczek lubi to

#3 Ultek

Ultek
  • Użytkownik
  • 1695 postów

Napisano 10 październik 2015 - 08:03

Początek intrygujący. Fakt. Ale, jakby co, potępiamy przemysł podróbkowy! :D



#4 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 10 październik 2015 - 08:39

To będzie temat od definicjach?

 

Coś w tym stylu :) To tak jak, albo się coś pożycza, albo kradnie ;)

 

Dodajmy paserstwo dla wszystkich którzy kupują chinarello i inne.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#5 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 październik 2015 - 09:18

Sorry, ale jak już się bawimy w definicje to sam sobie strzeliłeś w stopę, używając słowa "replika" w tytule...

Replika – powtórne wykonanie dzieła sztuki, pojazdu, samolotu itp. z możliwie wiernym odtworzeniem oryginału. Czasem tylko wyglądu albo motywu.

Od falsyfikatu różni się nieukrywaniem faktu bycia repliką.

 

I co Ty na to? Falsyfikat to jest jak ktoś sprzedaje chiński karbon pod nazwą np. "Specialized Allez", jeżeli jest zaznaczone, że to replika to jest to replika.


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#6 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 10 październik 2015 - 09:49

Jak jest zaznaczone, że replika to może w angielskim się to zgadza, nie wiem jakie dokładnie znaczenie i zabarwienie ma to słowo w tamtym języku. 

Nie bez powodu dodałem kawałek definicji fałszerstwa. U nas jest podróbka, czyli falsyfikat. Replika to może być klejnotów koronnych w muzeum.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#7 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 10 październik 2015 - 09:49

Specialized Allez - naprawdę ktoś podrabia aluminiowe ramy .... robiąc je z karbonu ? - ale głupki


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#8 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 październik 2015 - 10:13

Specialized Allez - naprawdę ktoś podrabia aluminiowe ramy .... robiąc je z karbonu ? - ale głupki

Aj tam, czepiasz się... Podałem pierwszą lepszę nazwę z brzegu. A może mi chodziło o karbonowy wideł?

 

 

Jak jest zaznaczone, że replika to może w angielskim się to zgadza, nie wiem jakie dokładnie znaczenie i zabarwienie ma to słowo w tamtym języku. 

Nie bez powodu dodałem kawałek definicji fałszerstwa. U nas jest podróbka, czyli falsyfikat. Replika to może być klejnotów koronnych w muzeum.

Nie rozumiesz. Jak już się bawimy w definicje, to z nich wynika że to właśnie repliki. A teraz próbujesz wmawiać że tego może być replika, a tego nie.


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#9 clavdivs

clavdivs
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 10 październik 2015 - 10:14

  • "do falsyfikatu zalicza się:
  • wyroby przemysłu – nielegalne kopie produktów, często o wiele gorszej jakości od ich pierwowzorów, z podrobionymi znakami firmowymi itp., a czasem nawet z podrobionymi dokumentami i innymi zabezpieczeniami mającymi świadczyć o autentyczności produktu i legalności jego sprzedaży na danym terenie,"  

 

Replika – powtórne wykonanie dzieła sztuki, pojazdu, samolotu itp. z możliwie wiernym odtworzeniem oryginału. Czasem tylko wyglądu albo motywu.

 

Jeśli produkt wyrażnie nie jest przedstawiany jako oryginał, można mówić o replice.

 

 

 



#10 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 10 październik 2015 - 10:20

To jest replika:

 

1441198385910-17bzqn1qfwm1e-700-80.jpg

 

To jest podróba:

PinarelloPrinceda.jpg



#11 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 10 październik 2015 - 10:26

Ja bym się niektórymi replikami chciał przejechać - ba, chciałbym (i nawet mogę) je sobie kupić.

Ale wszyscy zdają sobie sprawę, że to replika.


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#12 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 10 październik 2015 - 10:50

robo i sprawy prawne tych replik są jasne.

 

" Bo sfałszowany obraz może być przecież dziełem sztuki.Przyjmijmy skrajny przypadek: oryginalny obraz Leonarda da Vinci zaopatrzony w inny podpis. Byłoby to bezsprzeczne fałszerstwo, bez żadnego jednak wpływu na samo dzieło."

http://mojeobrazy.in...l-a-falsyfikat/

 

Teraz jak producent zrobi ramę chińczyk zaraz bierze to tworzy własne formy i robi to sam podpisując logiem oryginalnego producenta. Zwykła kradzież.

 

Giant jakoś może produkować swoje ramy pod swoim logiem a przecież Tajwan to takie troszeczkę inne Chiny.

 


  • MaRcIn30 lubi to

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#13 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 październik 2015 - 13:56

Jak sprzedawca podaje, że to replika, to to replika. Czyli "XXXXXX XXXXXX XXX Replica" to jest replika.


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#14 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 10 październik 2015 - 14:03

Co masz konkretnie na myśli? Replika to na przykład koszulka Raphy "Team Sky Replica Jersey", która jest tańszym odpowiednikiem ich "Team Sky Pro Jersey". Ale jeśli chińczyk zrobi taką koszulkę to już nie jest żadna replika, tylko podróba.


  • ROZMIAR lubi to

#15 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 październik 2015 - 16:15

Jeżeli chińczyk napisze w nazwie "replica" to będzie to replika. Nie chce być inaczej.


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#16 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 10 październik 2015 - 17:07

Tyle, że replika to powtórzenie produktu przez kogoś, kto ma do tego.prawo. Jak nie ma to falsyfikat, podróba i złodziejstwo.



#17 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 10 październik 2015 - 17:17

Jeżeli chińczyk napisze w nazwie "replica" to będzie to replika. Nie chce być inaczej.

 

Czyli dalej nie rozumiesz różnicy. "Replica" od chińczyka to jest najnormalniejsza podróba. Nie ma znaczenia czy napisze tam 100% original czy replica.



#18 mag...

mag...
  • Użytkownik
  • 590 postów
  • Skądpomorskie

Napisano 10 październik 2015 - 17:23

Pierwsze oznaki końca sezonu - zajmowanie się pierdołami i roztrząsanie smętnych tematów :)

 

Nie wiem nad czym tu się głowicie i kłócicie.

 

Nie definicje są istotne same w sobie, tylko ich sens.

 

Dla mnie temat jest prosty jak budowa cepa.

 

v.01

Jeśli produkujesz i sprzedajesz coś jako replikę i masz zakupione / otrzymane prawa / pozwolenie do tego  od właściciela marki / nazwy / produktu, to jest to replika, gdyż jest to produkt w pełni legalny - Replika jak się patrzy, oficjalnie, za zgodą właściciela praw do oryginału.

Replika przeważnie nie ma technologicznie żadnych cech oryginału.

Replika po prostu ma tylko wyglądać, lecz nie ma niczego udawać, a już na pewno oryginału. To taki muzyczny cover (legalny cover).

Replika również może być wartościowa.

 

v.02

Jeśli produkujesz coś , co ma udawać oryginał i wprowadzasz ludzi w błąd - parszywa podróba.

Produkt wart jedynie utylizacji.

 

v.03

Jeśli produkujesz coś co wygląda jak oryginał, opatrzone nazwami jak oryginał, ale nie masz prawa tego robić i sprzedawać , a podczas sprzedaży informujesz, że jest to "replika", to nie nie jest to żadna replika tylko podróba, mniej lub bardziej chamska, ale podróba. Ma udawać oryginał i choć próbuje być mniej nielegalna niż parszywa podróba (v02), to jest to zwykła g…. warta podróba.

 

Ot moja skromna definicja, każdy może mieć swoją.

 

Oby do wiosny.

 

 

 

 

 


  • drm i SzefSzefow lubią to

#19 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 październik 2015 - 17:30

Czyli dalej nie rozumiesz różnicy. "Replica" od chińczyka to jest najnormalniejsza podróba. Nie ma znaczenia czy napisze tam 100% original czy replica.

A Ty chyba nie rozumiesz pisanego tekstu (spokojnie, nie martw się -  obecnie to powszechna przypadłość).

Kolega ROZMIAR, założył temat i zaczął bawić się w definicje. Ale wybrał tylko jedną - tę która mu pasowała. Wszystko łatwo można obrócić na swoje stosując wybiórczość.

BTW, nikt tu nie rozmawia o podróbach, ja przynajmniej widziałem wspomnienie o różnicy między falsyfikatem, a repliką. I jasno rozjaśniłem czym one się różnią.


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#20 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 10 październik 2015 - 17:49

Rozjaśniłeś, ale błędnie. Wiem tylko, że jak będziesz sprzedawał "replikę" to będę się od niej trzymał z daleka. ;)

 

mag..., +1, jaśniej się już chyba nie da.

 

 





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rama