Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ksiązka


13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Noxi

Noxi
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 07 listopad 2015 - 22:26

Witam, przymierzam sie do zakupu roweru szosowego (Tribana 500). ogólnie jestem zielony jesli chodzi o kolarstwo, czy polecacie jakies fajne ksiązki, ktora rozszerza moja wiedze na temat treningu, techniki, planowania treningow aby robic postępy itd. Chciałbym sie specjalizowac w krotkich dystansach, niz tych długich. aczkolwiek ogólna wiedza przyda sie



#2 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 07 listopad 2015 - 22:47

Na początek potraktuj to jako zabawę i relaks. Jak Cię zassie, przyjdzie czas na literaturę.  pozdr



#3 Noxi

Noxi
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 07 listopad 2015 - 23:36

Dzieki za odp. Wiesz tak czy siak mnie to interesuje. A znam sie dobrze na innym sporcie. I chcialbym na poczatku juz zglebiac wiedze, i nie popelniac bledow.

#4 Bury

Bury
  • Moderator
  • 799 postów
  • SkądZłocieniec

Napisano 08 listopad 2015 - 01:07

Bez podstaw niczego nie osiągniesz. Podstawą do dobrych treningów jest pasja i czerpanie radości z jazdy. Zajmij się tym na początek. Odezwij się, gdy bez roweru nie będziesz mógł żyć.



#5 adamos79

adamos79
  • Użytkownik
  • 151 postów

Napisano 08 listopad 2015 - 07:47

W pierwszej kolejności prawidłowo dobierz rozmiar roweru, to podstawa...imho kolejnym zakupem jest czujnik kadencji aby kręcić w okolicach 90obr/min. Masz gdzie jeździć w zimę ? Jeśli to pierwsza szosa, to może warto kupić używkę po napaleńcu takim jak Ty ..? ;) Oczywiście bez urazy, ale jak by Ci się odwidziało mniej stracisz na chwilowej miłości. Jak chcesz mieć formę na przyszły rok, to warto zainwestować w trenażer i już kręcić km na średnim wysiłku (tzw. baza). Jak wytrzymasz 3 miesiące pojeździsz w domu to wtedy kupuj książki, do tego czasu wszystko znajdziesz w necie lub tu na forum...



#6 Vegeta

Vegeta
  • Użytkownik
  • 178 postów

Napisano 08 listopad 2015 - 08:35

Dominik Lau: "Podstawy kolarstwa". Nie tylko o trenowaniu, ale i o tym jak jeździć w grupie itd.

#7 Noxi

Noxi
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 08 listopad 2015 - 09:13

Ok dzieki chlopaki. Tzn Tirban to nie az tak duzy wydatek. A szosa tak czy siak mi sie przyda na wypady od czasu do czasu jak nie bede chcial robic tego bardziej na powaznie. W jakich cenach sa te czujniki kadencji i trenazer? Taki w przystepnej cenie na start. No i chcialem zapytac czy nastawianie roweru samemu wystarczy? Zeby dobrze ustawic wszystko. Widzialem jakies aplikacje do tego. I jeszcze pytanko, myslicie ze buty i pedaly odrazu?

#8 przmor

przmor
  • Użytkownik
  • 500 postów

Napisano 08 listopad 2015 - 14:07

Kadencje da sie policzyc bez czujnika, puls tez. Wystarczy stoper i umiejetnosc mnozenia przez 4.

#9 Noxi

Noxi
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 08 listopad 2015 - 15:23

pulsometr mam. na początek napewno styknie. Pytanko mam znalazłem jakis rower na allegro, ale mysle ze to bedzie jakis badziew.

http://allegro.pl/ro...5780998197.html

https://www.decathlo...id_8331913.html

Porówna ktos? raczej pewne ze Triban bardziej opłacalny.



#10 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 08 listopad 2015 - 20:15

Ten pierwszy link to totalny badziew, nawet nie warto na to patrzeć. 

Ten Triban o niebo lepszy, ale i tak szału nie ma. Może poszukaj czegoś używanego? 

Czasem w cenie 1500-2000 można trafić coś przyzwoitego. Trzeba tylko cierpliwie szukać i mieć kasę pod ręką, żeby kliknąć. 



#11 noncurta

noncurta
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 28 styczeń 2016 - 01:05

Witam, przymierzam sie do zakupu roweru szosowego (Tribana 500). ogólnie jestem zielony jesli chodzi o kolarstwo, czy polecacie jakies fajne ksiązki, ktora rozszerza moja wiedze na temat treningu, techniki, planowania treningow aby robic postępy itd. Chciałbym sie specjalizowac w krotkich dystansach, niz tych długich. aczkolwiek ogólna wiedza przyda sie

 

Eee tam na literaturę przyjdzie czas. Baw się! 



#12 Gosc_gocu_*

Gosc_gocu_*
  • Gość

Napisano 28 styczeń 2016 - 08:11

Kadencje da sie policzyc bez czujnika

 

Też mnie zawsze dziwi gdy ktoś wmawia ludziom że czujnik kadencji to niezbędna rzecz.



#13 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 styczeń 2016 - 08:46

Jak komuś nie przeszkadza, że kadencja zdąży się zmienić kilka razy zanim zmierzy reprezentatywną próbę obrotów to niech sobie liczy.

Jest znacznie lepszy sposób: znamy prędkość i znamy przełożenie to wiemy jaka jest kadencja - tylko do tego trzeba mieć licznik...

Chcąc nie chcąc, gdy próbujemy wypracować optymalną dla nas optymalną kadencję to pomiar będzie przydatny - jak już wypracujemy odpowiednie techniki to można to olać.


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#14 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 styczeń 2016 - 09:33

Myślałem że przeczytam tu o jakiejś książce, a tu same pierdoły :D

Zmieńcie tytuł na piszemy książkę ;)

 

Ale tematów o rowerach i kadencji jest już mrowie.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 




Dodaj odpowiedź