Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zaciski do kół na kluczyk


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Moloch

Moloch
  • Użytkownik
  • 37 postów
  • SkądPiekary Śląskie

Napisano 29 styczeń 2010 - 19:54

Szukam jakiś zacisków do szosy
i natrafiłem na takie coś:
http://tnij.org/fo0r
Miał ktoś kiedyś styczność z tym?
Czy jest różnica między zaciskami do szosy a do roweru mtb?

#2 Miguel

Miguel
  • Użytkownik
  • 840 postów
  • SkądGOP - Będzin

Napisano 29 styczeń 2010 - 20:12

Różnicą pomiędzy zaciskami w szosach, a mtb jest długość osiek, w 'góralach' jest dłuższa. Szpilek przystosowanych w szosy w mtb nie użyjesz i chyba działa to w drugą stronę. Można je skarać, ale po co tyle zachodu?

System mocowania na kluczyk ma swoje plusy i minusy - niby nikt koła nie zdejmie, ale gdy zapomnisz o nim w czasie jazdy, a będziesz zmuszony np. do wymiany koła, to sam jesteś w dupie. Miałem styczność z zaciskami Tokena, dokręcanymi na 'specjalny' klucz, chociaż płaska 10' pasowała jak ulał. Klucze w zestawie z zaciskami były poręczne i lekkie, ale się zużyły. Z drugiej strony jeśli komuś nie pasują dźwigienki, nie zniechęcają go minusy tego systemu i zależy mu na wadze - rozwiązanie idealne.

#3 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 29 styczeń 2010 - 20:19

Napewno sprawdzone są Dartmoor Bolt One coś takiego http://velo.com.pl/w...kt/?m=3&id=1761
Lekkie i na klucz imbusowy 5mm

#4 krzysztof1985

krzysztof1985
  • Użytkownik
  • 1682 postów
  • SkądWLKP

Napisano 29 styczeń 2010 - 23:16

Napewno sprawdzone są Dartmoor Bolt One coś takiego http://velo.com.pl/w...kt/?m=3&id=1761
Lekkie i na klucz imbusowy 5mm


Ja wiem czy taka opcja jest dobra na szose , zlapiesz gume i trzeba odkrecac . Na szose to raczej odpada ;-)

SPT_20130518_SOT_053_27640268_I1.jpg


#5 xGx

xGx
  • Użytkownik
  • 458 postów
  • SkądWrocław

Napisano 30 styczeń 2010 - 13:00

kubano, dobrze mówi te dartmoor-y są sprawdzone i spokojnie można dawać je do szosy,sam takich używam

#6 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 15 styczeń 2011 - 19:53

Witam
czytałem gdzieś, że te Bolt-on'y lubią się przesuwać w stalowych hakach (ogólnie te z alu zakrętkami). Czy to prawda? Mam zaciski stalowe z rączką i chciałbym je zmienić na Dartmoory, ale obawiam się tej informacji. Proszę o odpowiedź

pozdrawiam

#7 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 styczeń 2011 - 20:29

Mam zaciski ala Dartmorowskie tylko z Bikershopu , ale wygladają tak samo i w stalowej ramie mi sie nie przesuwają , trza dokręcić odpowiednio , no też nie za mocno, ani nie za słabo.
Poza tym w stalowej ramie masz regulacje z tyłu w hakach śrubkami sie ustawia symetrie koła i ograniczająruch koła na boki

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#8 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 15 styczeń 2011 - 20:40

Dziękuję za odpowiedź
nawiasem mówiąc: to czy to Twoja wypowiedź w temacie "Wybór Kół" dotyczyła tego aspektu?
tak mi się wydaje

pozdrawiam



Dodaj odpowiedź