Skocz do zawartości


Zdjęcie

rower Ganna weltour


16 odpowiedzi w tym temacie

#1 elektrohurt

elektrohurt
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • SkądDabrowa Gornicza

Napisano 05 wrzesień 2007 - 21:52

Chciałem spytać o opinie na temat roweru Ganna Weltour:
http://www.allegro.p...o_warszawa.html

Kupiłem rozmiar 58 wysokość od środka supportu do końca rury podsiodłowej i 58 rura pozioma c-c .

Może ktoś ma strone z geometrią tej ramy?

#2 thomash

thomash
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 06 wrzesień 2007 - 08:06

Ile masz wzrostu ?

#3 elektrohurt

elektrohurt
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • SkądDabrowa Gornicza

Napisano 06 wrzesień 2007 - 10:21

mam wzrostu 180 cm noga 84, ale ten rower sprzedają w wersji 52 i 58 (rozmiaru podsiodłowej c-t , górnej c-c) do tego jest wstawiony mostek 13cm.

#4 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 06 wrzesień 2007 - 11:27

Rower jest o wiele za duży a poza tym zapomnij o ramach Weltour - uwierz mi.

#5 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 06 wrzesień 2007 - 11:37

dlaczego za duży? owszem mostek 130 mm to sporo, ale rama 58 dla 180 cm to nie tak dużo, ja mam teraz 58 (przy 182 cm, noga 87) i nie narzekam, chyba, że to długość rury slopingowej... ale wątpię

#6 elektrohurt

elektrohurt
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • SkądDabrowa Gornicza

Napisano 06 wrzesień 2007 - 12:13

tak to jest długość rury slopingowej, mierząc jakby w poziomie wychodzi ok 59 60 cm

[ Dodano: 2007-09-06, 13:20 ]
Czemu ramy ganna są do d.......?

Mój sprzedawca mówił że jest potrójnie cieniowana i testowana przez zawodowych kolarzy bardzo dobra w tej cenie. Na allegro z karbonowym widelcem bya za 1000 zł ,nowa.

Jaką rame byście mi radzili do roweru na osprzęcie campagnolo xenon?

#7 Gosc_felipe_*

Gosc_felipe_*
  • Gość

Napisano 06 wrzesień 2007 - 13:05

poza tym zapomnij o ramach Weltour - uwierz mi

Karbon, jakieś argumenty?

#8 uzurpator

uzurpator
  • Użytkownik
  • 661 postów
  • SkądKatowice

Napisano 06 wrzesień 2007 - 13:06

Bez przesady - rama jak rama. Jeżeli Ci się wygodnie jeździ, to ją zostaw.

Anyhow - nie patrz na porady typu "masz x cm, więc mostek y cm nie będzie pasować", to twoje D4 lezy na rowerze, więc to tobie ma być wygodnie. Mnie zajęło 4 lata doprowadzenie roweru do perfekcji, i nie miał on nic wspólnego z tym, co kazali mi kupić różnej maści poradnicy. Niestety bez eksperymentów się nie obejdzie.

Poza tym za 1k, to masz porządny kawałek ramy za niewielkie pieniądze, bez rewelacji, ale i jakiś szmelc to nie jest. Ot rama jak rama. Jak przejedziesz pierwsze 5000, to będziesz wiedział, czy dobra ;)

#9 Gosc_madan_*

Gosc_madan_*
  • Gość

Napisano 11 wrzesień 2007 - 15:51

Ja kupiłem niedawno taki rowerek! ;-) Jest to moja pierwsza szosa, jak na razie jest w serwisie na wyregulowaniu, i innych zabiegach "kosmetycznych". :-) Jak nią trochę pojeżdże to (jeśli nie zapomne :-D ) dam znać jak się jeździ. :-P PZDR!

#10 elektrohurt

elektrohurt
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • SkądDabrowa Gornicza

Napisano 12 wrzesień 2007 - 22:06

a jaki masz rozmiar ramy , nie wiem czy to prawda że są tylko rozmiary 52 i 58 w sprzedaży?

#11 Gosc_madan_*

Gosc_madan_*
  • Gość

Napisano 21 wrzesień 2007 - 15:14

Ja mam 185 cm wzrostu i kupiłem rame 56 cm, na tej aukcji: http://allegro.pl/it...tour_miche.html , pogadajcie z kolesiem, on ma rozmiary ram od 52 do 60 bodajże... Aktualnie nie ma jego aukcji ale co pewien czas wystawia, więc może wystawić też na życzenie. :) Pozdrawiam!

P.S. - jak dla mnie na pierwszą szose - wypass rowerek! Świetni się nim jeździ! :)

#12 elektrohurt

elektrohurt
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • SkądDabrowa Gornicza

Napisano 23 wrzesień 2007 - 15:05

Z tego co obserwowałem to sątylko rozmiary 52 i 58 ale sprzedający wciskają kit że mają rozmiary 54 56 i wciskają towar ludziom którzy sie nie znają, przeważnie taki rower sprzedaje sie początkującym kolarzom więc sprzedawca ma duże pole popisu żeby pościemniać

#13 Gosc_Gajos_*

Gosc_Gajos_*
  • Gość

Napisano 07 lipiec 2008 - 22:24

To moze jeszcze raz sie zapytam bo stary temat :-P , czy opłaca wydać te 1500 zł bo po tyle mozna juz go kupić ? bo myśle ze to najlepsza oferta za tą cene niz decathlon czy co innego. ? chyba ze dozbierać to 2 k i kupić treka 1000

#14 Gosc_madan_*

Gosc_madan_*
  • Gość

Napisano 28 lipiec 2008 - 19:32

To moze jeszcze raz sie zapytam bo stary temat :-P , czy opłaca wydać te 1500 zł bo po tyle mozna juz go kupić ? bo myśle ze to najlepsza oferta za tą cene niz decathlon czy co innego. ? chyba ze dozbierać to 2 k i kupić treka 1000


Hmm ja mam ten rowerek GANNA WELTOUR na osprzęcie campy xenon i miche... Musze powiedzieć, że jak na pierwszą szosę zakupioną rok temu jeździ mi się świetnie! :-) Nie mam żadnych porównań, ale z czystym sumieniem mogę ten rowerek polecić jak na pierwszy. 8-)

#15 olek123

olek123
  • Użytkownik
  • 284 postów
  • SkądTarnów

Napisano 04 październik 2008 - 20:23

Mam pytanie, jako iz wystepuja dwie wersje ganny nie wiem ktora bardziej oplaca sie brac:
http://aukcja.onet.p...?item=451614580
http://aukcja.onet.p...?item=451616064

Model tanszy ma korby i hamulce miche, kola miche excite. Drugi posiada zato hamulce i korbe xenona a kola miche racing.

Oplaca sie dodawac te 200 zl ? Rower raczej nie bedzie bral udzialu w wyscigach (scigam sie w MTB) a szosowka sluzyc ma trenowaniu bo w tym roku przejechalem 8 tys na szosie a w terenie tylko 500 km

[ Dodano: 2008-10-05, 20:30 ]
Pomoze ktos? Mysle ze hamulce i korba sa na podobnym poziomie ale co z kolami bo nie moge znalesc informacji na necie.

#16 elektrohurt

elektrohurt
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • SkądDabrowa Gornicza

Napisano 24 wrzesień 2009 - 16:18

już dwa lata jeżdżę na Gannie , i raczej nie polecam

#17 emilpe

emilpe
  • Użytkownik
  • 180 postów
  • SkądPoznań

Napisano 19 kwiecień 2010 - 19:38

już dwa lata jeżdżę na Gannie , i raczej nie polecam

a co Tobie w niej nie pasuje? Ja również mam ją 2 lata i narzekam jedynie na korby miche które właśnie chcę wymienić ale poza tym rowerek super... Ktoś może się też pochwalić opiniami po pewnym przebiegu?



Dodaj odpowiedź