Skocz do zawartości


Zdjęcie

Etrex Touch 35T Problem Z Telefonem


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 vuki

vuki
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądRawicz

Napisano 12 styczeń 2016 - 22:36

Czy ktoś wie jak podłączyć etrex 35 do telefonu Galaxy S5?
Jak paruje to Garmin pokazuje PODŁĄCZONO ale telefon juz tylko, że POWIĄZANO i nie daje się podłączyć. S5 ma BLE wiec powinno być ok a nie jest.

#2 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 13 styczeń 2016 - 11:35

Instrukcja obsługi strona 7/8 - powiązanie oznaczać powinno, że jest możliwa obsługa eTrexa z poziomu aplikacji Garmin Connect (również komunikaty z telefonu).


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3 vuki

vuki
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądRawicz

Napisano 13 styczeń 2016 - 18:01

Prozor - jesteś niezawodny, dzięki.
Już wcześniej serwis mi zalecał zainstalowanie Garmin Connect Mobile (wcześniej nie miałem).
Teraz wszystko działa.
Dziwne jednak, że telefon pokazuje ikonkę BT tak jak był tylko włączony a nie połączony z jakimś urządzeniem.

#4 vuki

vuki
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądRawicz

Napisano 10 luty 2016 - 13:09

Nie mam możliwości testów w terenie. Uruchomiłem eTrexa 35 w domu i zparowałem czujnik prędkości ten na piastę.
Łączy się bezproblemowo, jednak ... pokazuje prędkość jak złapie satelity, jak dam tryb demonstracyjny to już nie pokazuje prędkości. Nie zlicza w żadnym wypadku dystansu.
Wymieniłem baterię bo myślałem, że padnieta ale nic to nie daje. Co robić?

#5 vuki

vuki
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądRawicz

Napisano 10 luty 2016 - 14:49

Reset też nie pomogł więc ... serwis! Dzwoniłem i odsyłam .. czujnik, etrex jest ok.


A tak prawdę mówiąc to niewiele mi pomogli w tym wsparciu garmina, no chyba że tu nic nie można zrobić tylko wymienić czujnik.
  • vuki i Klimkr lubią to

#6 Klimkr

Klimkr
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 17 luty 2016 - 08:46

A jaki podałeś obwód koła? Spróbuj ustawić obwód ręcznie (1000 do 2000) i sprawdź czy działa bez widoczności satelitów (ale raczej nie demo).

#7 vuki

vuki
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądRawicz

Napisano 17 luty 2016 - 23:31

Nie mam czujnika. Jest w serwisie.
Wpisywalem ręcznie obwód i to samo było.
Dlaczego tylko 2000. Ja mam obwód 2133.

#8 Klimkr

Klimkr
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 19 luty 2016 - 09:04

Napisałem co ustawić na szybko na potrzeby testu.
Dawno temu krótko używałem Edge 705 z GSC 10, o ile dobrze pamiętam to prędkość z koła podawał jedynie wtedy, gdy nie było sygnału z satelitów.

#9 vuki

vuki
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądRawicz

Napisano 02 marzec 2016 - 14:52

Taką informację dostałem z serwisu Garmina:

Czujnik predkosci, w czasie gdy kolo sie nie kreci, po 10 sekundach sie wylaczy by oszczedzac baterie i jest to jak najbardziej poprawne.

Gdy kolo sie kreci jednak rower znajsuje sie na zewnatrz i sie nie przemieszcza bedzie obliczona predkosc przy pomocy czujnika jednak dystans pokaze sie zerowy jako ze jest obliczany przy pomocy GPS glownego urzadzenia - eTrexa, ktore stoi w miejscu.

By obliczyc predkosc i dystans na trenazarze potrzebny jest zarowno czujnik predkosci jak i kadencji.

W momencie gdy biegl Pan z rowerem, w ktorym kola sie nie krecily a co za tym idzie czujnik byl nieaktywny, predkosc oraz dystans byly obliczane przy pomocy GPS w urzadzeniu eTrex.

#10 vuki

vuki
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądRawicz

Napisano 10 lipiec 2016 - 17:59

nie wiem co się namieszało ale ostatnio mam problem z połączeniem Etrexa z telefonem
pewnie jakaś apka namieszała albo jakaś aktualizacja
trochę szkoda mi resetować urządzenia i wszystko ustawiać na nowo

Edit:
Dziś się udało. Wyłączyłem inne urządzenia wiszące na BT w telefonie, właczyłem lokalizacje/GPS i BT w telefonie uruchomiłem także apke GARMIN CONNECT oraz BT w Etrexie. Być może to jest rozwiązanie, teraz wszystko chce dostępu do lokalizacji. Totalna inwigilacja.
  • vuki lubi to



Dodaj odpowiedź