Skocz do zawartości


Zdjęcie

Campagnolo Xenon klamkomanetki. Coś nie działa jak powinno.


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 23 luty 2010 - 22:12

Witam.

Właśnie dziś stałem sie posiadaczem Bianchi Nirone. To mój początek zabaw z szosówką (wcześniej jedynie MTB). I mam pytanie odnośnie klamkomanetek. Moja szosa ma Campę 2x10. Przednia zmieniarka Mirage QS , tylna Xenon, klamkomanetki Xenon QS. Wszystko model 2009 jak mi wiadomo. Korba sztywna oś FSA 2 blaty 50x34 (to chyba kompakt jak się orientuję).

I mam mały problemik z klamkomanetkami. Ciężko mi wyregulować przednią przerzutkę Mirage, dlatego że lewa klamkomanetkę ma indeksację na 3 a przecież korbę mam dwublatową. Jeden klik - zębatka 50t - drugi klik - łańcuch za zębatką. Da się jakoś przestawić klamkomanetki pod 2x10? Z tego co mi wiadomo to Campagnolo nie bawi się raczej w 3x10, więc dziwi mnei indeksacja na 3. Byłbym wdzięczny ra zadę.

#2 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 luty 2010 - 22:50

Jak to nie ma Campy ??

http://www.bike24.co...2=0;mid=0;pgc=0

To po pierwsze.
Po drugie to jak wrzucisz bieg i będzie na dużej z przodu to śrubka w przerzutce przód od ograniczenia jej wychylenia w prawo - pokreć tak aby przy niciśnięciu manetki , przerzutka juz nie wychodziła wyzej i po kłopocie, będziesz miał wtedy tylko 2 x 10.

Srubka powinna mieć opisane H.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#3 COST

COST
  • Użytkownik
  • 282 postów
  • SkądRADOM

Napisano 23 luty 2010 - 22:58

musisz jeszcze raz to porządnie wyregulować
ja jezdziłem na xenonie na 3 tarcze i korbą 2 blatowa i nie było problemów

#4 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 24 luty 2010 - 00:27

Próbowałem wyregulować i po prostu nie ma opcji aby ten zestaw współpracował. Uprzedzam wszelakie domniemania o moim braku umiejętności w tym jakże błachym temacie regulacji zmieniarki. Nie raz to robiłem i znam dokładnie procedurę. Jednak tu ona zawodzi.
Zastanawiałem się czy to nie wina blatu w korbie który nie ma tych ząbków od wewnątrz aby "dźwignąć" łańcuch na siebie. Pomysły mi się skończyły.

#5 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 luty 2010 - 08:34

A po co drugi raz wrzucasz ???na 3 bieg jak go nie ma ?
Jesli nie dajesz rade - jedź tam gdzie kupiłeś i nich wyregulują.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#6 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 24 luty 2010 - 16:59

Z tego co kojarzę to Campa przy trójce miała inne skoki linki między 1-2 i 2-3. Spróbuj ustawić tak, żeby martwy bieg wypadał poniżej małej tarczy, a nie jak teraz masz powyżej dużej.




Dodaj odpowiedź