Skocz do zawartości


Zdjęcie

Klasyczne stroje kolarskie


44 odpowiedzi w tym temacie

#21 moly

moly
  • Użytkownik
  • 296 postów
  • SkądPoznań

Napisano 04 marzec 2010 - 22:52

co do foty to jak najbardziej lata 90 1 może 2 te szare to spodenki Carrera to była chyba pierwsza firma która robiła takie nie standardowe ubiory, a dlaczego? Bo to firma odzieżowa a koszulka firmy LOOK


:mrgreen: te szare, to była niebieskawa imitacja dżinsu :D motyw, który na szczęście w zupełności odszedł w niepamięć.
A co do obecnych firm odzieżowych. Kupiłam 2 lata temu spodenki Nike'a. Rozmiar S lub XS, nie wiem dokładnie, musiała mnie metka gryźć, bo już jej nie ma. Są ładne, rozciągliwe, ale nastawione na target jeżdżący od święta. Nie przewidzieli, że od pedałowania rosną mięśnie. W biodrach zmieściłabym w nich jeszcze 5 miesięczną ciążę, ale na przyrost ud już nie ma żadnej rezerwy.

#22 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 05 marzec 2010 - 18:01

Z tymi napisami na koszulkach mogą się wiązac różne sytuacje...Kiedys miałem taką koszulkę - chyba cos jak Wujek grupy Once. Był tam zdaje się napis Eroski. No i jechałem przez wioseczkę a dzieci biegły za mną i krzyczały Eros, Eros.. :)

#23 Gosc_Pegos_*

Gosc_Pegos_*
  • Gość

Napisano 05 marzec 2010 - 18:04

Co prawda kubraczek reprezentacji nie jest klasyczny ale taka mała anegdota: Kiedyś na treningu, jedziemy sobie z Karaszonem, ja w stroju RP. Przejeżdżamy obok jakiegoś ewidentnie wczorajszego gościa a on „polska gola” :D no i trening poszedł się bujać, takiej pompy nie było dawno:D:D

#24 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 05 marzec 2010 - 18:23

Nie rozumiem co to za niby szpan jak się jedzie w stroju Pro Tour.
Sam mam stroje Lampre i Caisse d'Epargne, ponieważ:
1. Lubie te zespoły
2. Są bardzo wygodne i zrobione z najlepszych materiałów, bo to nie podróby

Każdy ma prawo jechać w czym chce, a szufladkowanie że to na pewno jakis koleś typu "kupa sprzetu mało talentu" nie ma sensu...

#25 Mateunio

Mateunio
  • Użytkownik
  • 944 postów
  • SkądKT

Napisano 05 marzec 2010 - 20:38

Cholera mam komplet Astany i BGŻ :-/ Rozumiem, że to wieś, obciach szpanerstwo?

Pamiętam jak kiedyś był temat o białych ubraniach. Wtedy białe równało się pedalskie.

Co jest złego w tym, że ktoś jeździ w takich a nie innych ciuchach. Ma być przede wszystkim wygodnie, a skoro tak jest w koszulce ekipy ProTour to o co cho?

Sticker-e1508358125669.jpgcrankalicious.pl - profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji roweru

 


#26 pawelkepien

pawelkepien
  • Użytkownik
  • 719 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 marzec 2010 - 20:50

Wg mnie jeżdżenie w strojach ekip PT to bardziej wyrażenie swojej sympatii do nich, a nie szpanerstwo, ale pewnie są różne przypadki... Żeby nie było zupełnie nie na temat, to pamiętam jak tata mojej Narzeczonej opowiadał jak się kiedyś uganiał za koszulką, w której jeździł Szurkowski ;-) Musiałbym dopytać o szczegóły...

fs-userbar-blog-white.png


#27 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 06 marzec 2010 - 01:40

Wg mnie jeżdżenie w strojach ekip PT to bardziej wyrażenie swojej sympatii do nich, a nie szpanerstwo

Sympatyzowałem z różnymi, a później okazywało się, że koksiarze i znikali w niesławie. Dlatego unikam strojów kojarzących się z ekipami, bo można się naciąć, wolę reklamować producentów - odzieży lub sprzętu, którego używam.

"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#28 Rebe

Rebe
  • Użytkownik
  • 661 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 06 marzec 2010 - 16:52

Co ma wspólnego koksiarz z proturowej grupy z moją koszulką , która jest ładna i dobrej jakości i którą zwyczajnie lubię. Nie dopisujmy jakiejś głupiej ideologii czy pseudo logicznych rozważań. Pamiętajmy , że to nasze hobby i zabawa.

#29 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 06 marzec 2010 - 21:01

Co ma wspólnego koksiarz z proturowej grupy z moją koszulką

Pewnie, że z Twoją koszulką nie ma nic wspólnego, pewnie też postronni ludzie, patrząc na nią nie kojarzą danej nazwy z tym, co akurat się dzieje w kolarskim grajdołku.
Piszę tylko o moich rozczarowaniach - dlatego nie kupuję strojów drużyn kolarskich.

A tak to skąd przeciętny człowiek nieinteresujący się kolarstwem ma wiedzieć co to za napis.

I z tym właśnie miałem problem - kupiłem fajną czapeczkę, z nazwą osprzętu, którego używam w rowerach nieszosowych - tylko jak w niej wyjechać, gdy widnieje na niej wielki, czerwony napis - S R A M :mrgreen:

#30 kuba259

kuba259
  • Użytkownik
  • 495 postów
  • Skądelbląg

Napisano 06 marzec 2010 - 21:19

A ja jeżdżę w stroju CSC, kupiłem na alle... (nie chcę reklamować :mrgreen: ), mam stary rower i jest mi z tym dobrze :-D

P S
Mocy mi nie dodaje, bo w innych ubraniach też nie mam problemu, aby jechać ;-)

#31 jarek996

jarek996
  • Użytkownik
  • 645 postów
  • SkądMALM�

Napisano 06 marzec 2010 - 21:24

Ja jakos chyba wyroslem z ciuchow TEAMOWYCH . Rozdalem zreszta wszystkie na tym forum...
"Prywatnie" smigam w Nalini , a na treningach klubowych w stroju "roboczym" :-)

A jesli chodzi (dla mnie oczywiscie) o NAJbardziej klsaycznë koszulki , to tutaj sa linki:

http://www.prendas.c...ils.asp?ID=1737

http://www.velogear....mages/a_mwj.jpg

To jest zreszta sklep z fajnymi "strojami"......

#32 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 06 marzec 2010 - 22:42

jarek996, cieszę się, że podałes link do sklepu Prendas. Tą koszulkę Peugeota mam w swojej kolekcji klasycznych koszulek. Oczywiście wersja z wełny - klasyka ;-) Udało mi się ją kupić za 20zł na allegro.
Kocham wszystko co związane z 'dawnymi latami świetności' kolarstwa, z jego historią, ludźmi ją tworzącymi, klasycznymi wyścigami ... A koszulki i czapeczki, tak charakterystyczne dla tego sportu, są ściśle z całą 'filozofią kolarstwa' powiązane.
Mi osobiście podoba się w klasycznych strojach kolarskich ich minimalizm i czystość formy. Bez udziwnień, masy znaczków i log sponsorów ...
Na trening też lubię ubrać koszulkę Cafe de Colombia, Raleigh'a albo Molteni.
Nie utożsamiam się z jakimkolwiek teamem, żadnemu konkretnemu nie kibicuję. Bardziej liczą się dla mnie poszczególni kolarze, a to w jakim klubie jeżdżą jest już mniej ważne. Ważne, żeby robili to z sercem a miłością do kolarstwa dzielili się z innymi. Czysta sztuka. Tak jak oldschoolowa koszulka :)

P.S.: Na dniach będę robił zakupy w Prendas. Jakby ktoś chciał się dołączyć, czekam na PW. Powiedzmy do końca tygodnia a w przyszły weekend składam zamówienie.
P.S.2: Jeśli ktoś ze starszych wyjadaczy (bo u nich w szafie najprędzej można trafić na 'wełniane perełki') ma klasyczne koszulki/czapeczki, które zajmują mu niepotrzebnie miejsce, to chętnie przyjmę/odkupię takowy skarb. Chociaż podejrzewam, że niechętnie będą się chcieli z nimi rozstać ;-)

#33 Mac

Mac
  • Użytkownik
  • 418 postów
  • SkądPuławy

Napisano 06 marzec 2010 - 22:52

travisb, Dokładnie.Te stare koszulki są super i mają swój klimat. Niektóre to już niezła rzadkość. Na pewno coś niepowtarzalnego jak się założy. No i nie takie pstrokate jak większość nowszych, ale to zależy od ilości sponsorów :mrgreen:
Z ostatnich lat najbardziej podobała mi sie koszulka Team Bianchi, no ale była dlatego taka, bo sponsor wtedy był w zasadzie tylko jeden, ale nawet teraz to już klasyka :-D

A Prendas świetny sklep, ma m.in. kultowe repliki robione przez najlepsze firmy.A i ceny do przyjęcia.

#34 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 07 marzec 2010 - 12:00

Peugeota, Faemę czy Molteni można też kupić w BCMie, liga troszkę inna, ale za to ceny mają niskie.

#35 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 07 marzec 2010 - 12:04

Daki, to są repliki, w dodatku robione na współczesnych materiałach typu 'oddychająca łezka'. Ja jednak wolę oryginały w wydaniu 'czysta wełna' ;-)

#36 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 07 marzec 2010 - 12:12

Wiem o tym doskonale, podałem tylko bardziej przystępne alternatywy dla Santini.

#37 jarek996

jarek996
  • Użytkownik
  • 645 postów
  • SkądMALM�

Napisano 07 marzec 2010 - 14:59

travisb, z moich najciekawszych historii z koszulkami to ta :

Pojechalem sobie kiedys ( z rodzina i kolesiem ) camperem do Francji i Hiszpanii na wakacje. Zatrzymalismy sie w jakiejs zapadlej dziurze we francuskiej Katalonii ( czesc Katalonni lezy faktycznie we Francji ) . Zamowilismy sobie potezne steki w miejscowych ziolach z dodatkami ( siedzielismy na zewnatrz ) , ale czekajac zachcialo nam sie piwa. Wchodzimy do knajpy , a tam nad barem w gablotce wisi zolta koszulka Induraina z autografem !!! Zrobilismy fotki , "pogadalismy" z wlascicielem i poszlismy obrabiac kilogramowe steki. Fajna przygoda w jakiejs nieznanej wsi w Katalonskich gorach....

P.S . takich sklepow jak PRENDAS jest wiele. Na tzw "zachodzie" sa regularne zjazdy retro kolarzy ( choc nie wszyscy sa oczywiscie "retro" wiekowo ) w retro strojach ( nawet wyscigi robia ) . Wystarczy poszukac w sieci...

P.S 2

To jest fajny sklep we Francji. Tu macie 10 stron "historycznych" strojow ( spodenki i koszulki ). Podejrzewam , ze czapeczki tez sa...

http://cycles-marcar...10&limitstart=0

Czapeczki :

http://cycles-marcar...d=119&Itemid=70

#38 Gosc_tomiq_*

Gosc_tomiq_*
  • Gość

Napisano 08 marzec 2010 - 13:18

Zatkało mnie. Serio. Używanie starych gaci czy innych łachów ma być super i ma się w nich czuć ducha kolarstwa. Ja tam wolę nie wiedzieć, co w nich czuć po kilku godzinach jazdy. Nie, panowie, zaszłości i starocie mają swoje miejsce : w gablotce, na strychu lub śmietniku.

#39 Rafa³SC

Rafa³SC
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • SkądSosnowiec

Napisano 08 marzec 2010 - 16:38

Nie rozumiem co to za niby szpan jak się jedzie w stroju Pro Tour.
Sam mam stroje Lampre i Caisse d'Epargne, ponieważ:
1. Lubie te zespoły
2. Są bardzo wygodne i zrobione z najlepszych materiałów, bo to nie podróby

Ten Caisse masz może Nalini z bobshopa?
Ile masz wzrostu?

#40 pawlos426

pawlos426
  • Użytkownik
  • 101 postów
  • SkądŚwiętokrzyskie

Napisano 08 marzec 2010 - 18:49

Zmienię trochę temat. Zainteresowały mnie koszulki mniej znanych teamów. Czy jest jakiś sklep z takimi koszulkami. Jeśli nie ma to proszę jeśli ktoś zna link do sklepów z pojedynczym artykułem.



Dodaj odpowiedź