Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dobre, Niedrogie Noclegi W Alpach

alpy noclegi

1 odpowiedź w tym temacie

#1 jajacek

jajacek
  • Użytkownik
  • 535 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 luty 2016 - 15:57

Fajnie byłoby w jednym wątku zgromadzić trochę miejsc w Alpach gdzie można znaleźć nocleg w sensownej cenie z własną łazienką z natryskiem, z Internetem i z dostępem do kuchni albo z aneksem kuchennym w pokoju/mieszkaniu.

 

Planujemy już letnie wyjazdy i dobrze już mieć coś na oku. Akurat w moim przypadku pożądane lokalizacje na ten rok to Livigno, Bormio, Dolomity, Salzkamergut i Karyntia.

 

Podam swoje dotychczasowe miejscówki jak odnajdę namiary. Na razie jedna.

 

1. Nauders w Austrii na trójstyku Austrii, Szwajcarii i Włoch. Stąd zaczyna się znany wyścig amatorów Dreilander Giro.

Dobra baza wypadowa na Stelvio, do Szwajcarii i na Silverettę i Offenpass i do austriackich dolin z podjazdami np. pod Kaunertal czy Solden.

 

Kwatera

Apart Bauernhof Becka Hof
Schanz 488
6543 Nauders

http://www.tiscover....l?tis_cpid=6957

 

Mieliśmy do dyspozycji dwie sypialne z natryskami i wspólnym salonem z aneksem kuchennym. W budynku jest duże pomieszczenie gospodarcze z pełnymi drzwiami zamykane na klucz gdzie można trzymać rowery. Byliśmy w czterech 5 noclegów, wyszło nam 20 Euro dziennie od głowy. Gospodarze mieszkają na miejscu, dosyć młodzi, mili, niewtrącający się, mówią trochę po angielsku. Obok domu jest farma krów co ma wady i zalety. Zalety że gospodarze dali nam świeże jajka i mleko, wada że lat mnóstwo much. Niedaleko supermarket i stacja benzynowa.  W miasteczku mnóstwo knajp i serwis rowerowy jeśłi ktoś potrzebuje. Piękna okolica, piękne widoki, Świetne trasy i na szosę i na off-road. Świetna miejscówka, szczerze polecam.


  • smolar16, pawelp7 i Tomaszek lubią to

#2 mucher

mucher
  • Użytkownik
  • 283 postów

Napisano 19 luty 2016 - 12:27

Ja w Livigno mieszkałem tu - mieliśmy do dyspozycji zamykaną przechowalnię na rowery, dwupoziomywy apartament na 8 osób - jak to we włoszech full wyposażenie łącznie ze zmywarką itp. No i to livigno - wolnocłówka, mnóstwo sklepów - także sportowych, ja np. kupiłem tam za jakieś 100 EUR gore-texa Gore BW.

 

http://www.annalivigno.com/en/dove.php

 

Zwróć uwagę, że z Livigno wyjazd jest taki sobie - przez Forcolę lub tunel na szwajcarską stronę, przez Trepalle na włoską, generalnie gdzie nie patrzeć - przełęcze. Z 2 strony jak dla mnie droga Forcola - St. Moritz widokowo urywa d**ę, nawet jak na Alpy.

 

Co do miejscówki - zastanów się może nad Ponte di Legno raczej - masz blisko na Gavię, Mortirolo, Stelvio, sąsiednie Passo Tonale też robi robotę.





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: alpy, noclegi