Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wypłata Odszkodowania


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 System

System
  • Użytkownik
  • 643 postów
  • Skądz netu

Napisano 19 luty 2016 - 14:03

Nie roweru, a dachu. :)

 

Fachowcy montowali mi solary na dachu uszkadzając blachodachówk)ę na dachu (prawie nową trzyletnią), uszkodzenia są ewidentne - wgniecenia.

 

1. Po trzech miesiącach otrzymałem ubezpieczenie jednej części dachu, bo tylko tą część dachu zgłosiłem. 
Pieniądze wypłacono, w miarę sensowe (jak na pierwszą wycenę firmy ubezpieczeniowej, ale kosztorys jest zrobiony po nierynkowych cenach - czy wziąć swojego rzeczoznawcę i dalej walczyć (ile może kosztować taka wycena i czy może ją sporządzić każdy rzeczoznawca z uprawnieniami ? ).

2. Czy jak teraz zgłoszę drugą cześć uszkodzonego dachu to firma może w jakiś sposób cofnąć te wypłacone pieniądze - z uwagi, że sprawę zaczynają od nowa ?? ( raczej nie, ale teraz firmy ubezpieczeniowe cuda wymyślają) :)
Jak napisać wniosek, że zobaczyłem dalsze uszkodzenia dachu i czy od razu skierować wniosek bezpośrednio do firmy ubezpieczeniowej czy do sprawcy tych uszkodzeń ?

3. I jeszcze jedno pytanie czy patrząc na poniższy zapis jest różnica pomiędzy osobą, która się nie zgadza z ustaleniami firmy ubezpieczeniowej, a "stroną niezadowoloną" i wtedy już dochodzimy racje na drodze sądowej ??
Mam taki zapis na decyzji: 
"Jeżeli osoba uprawniona nie zgadza się z ustaleniami naszej firmy, może złozyć do jednostki organizacyjnej, która wydała decyzję, wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy.
Strona niezadowolona z ustaleń naszej firmy może dochodzić swoich roszczeń na drodze postepowania sądowego przed Sadem właściwym dla miejsca zamieszkania osoby uprawnionej lub dla siedziby naszej firmy".


Z góry dziękuję za wszelką pomoc. icon_smile.gif
 
 


#2 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 19 luty 2016 - 19:46

Oj, to bym raczej poszukał rady na jakimś forum prawniczym, czy czymś podobnym. No ale może ktoś wie i pomoże.


 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#3 YamaY

YamaY
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • SkądPodhale

Napisano 19 luty 2016 - 23:16

Witam,

To jaką drogę wybierzesz zależy od ciebie. Zawsze lepiej najpierw zwrócić się do ubezpieczyciela o ponowne zbadanie sprawy i ustalenie dodatkowego odszkodowania - jeśli spotkasz się z odmową to zawsze możesz sprawę skierować sprawę do sądu





Dodaj odpowiedź