Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nasze NIEszosowe rowerki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
743 odpowiedzi w tym temacie

#481 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 07 styczeń 2019 - 13:51

Do 100 zł za sztukę kupisz obecnie zwijane Continental AT Ride 700x42 (wyglądają tak samo jak moje CrossRide, zmienili chyba tylko nazwę).

https://allegro.pl/o...jana-7400665710

Ciekawą oponę ma też Kenda - model KickBack 700x40. Występuje chyba tylko w wersji drutowej z 30TPI, ale kosztuje symboliczne pieniądze, a waga jak na drutówkę też przyzwoita. Ciekawe jak z realną szerokością. Gdyby balon miał te 40 mm to sam bym chętnie na tył założył. Ktoś ją widział na żywo, zamontowaną na obręczy?

https://allegro.pl/o...7736639098.html

 

I jeszcze jedna "gravelowa" Kenda, tym razem 60TPI i mieszanka L3R.

https://allegro.pl/o...-l3r-7556046430



#482 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 12 styczeń 2019 - 12:29

Już sobie wiecej poczytałem i nie wiem co brac... ideałem bylby RaceKing 1.8 ale takiego nie ma :(

Tak, AT Ride, ale są też krosowe odpowiedniki xkinga o szerokości 45.

Race Kinga 2.0 mam założonego na obręczy 25mm. Balon realnie ma 48mm!!! czyli 1,9" Tak to jest z tymi gumami Contii. Świadomie też odpuściłem FF od Schwalbe, to jednak papier, a różnica wagowa do RK to ok. 0g :) Tak, realnie RK RS waży 435g i +/- tyle samo w realu waży FF.

Dla porownania, AT Ride też waży ok. 435g w wersji zwijanej, a modele 45mm odrobinę więcej jak pamiętam (ok. 440/460g)

#483 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 styczeń 2019 - 16:49

Hej kurczę ciagle się waham, ostatnio wpakowałem w niego 400zł, nowy łańcuch, nowe stery, pełny serwis, nowe klocki hamulcowe, a to jest ledwie rower za 2200zł jak go kupowałem, potem przez te 5 lat wpakowałem w niego drugie i pół raza tyle, teraz jakbym go sprzedawał to nie wiem czy 1500 bym wziął. Nie mam ochoty więcej w niego inwestować, pojedzie do rodzicieli, żeby mieli na czym jeździć, a sam też się jeszcze przejadę jak do nich pojadę.

 

Odczuwam potrzebę nowego lekkiego MTB do jazdy na co dzień. Tylko na jakichś normalnych oponach na gravel, lekki teren a nie 2.5" balony, klocki jak na wertepy nie z tej ziemi. Szukam na allegrach jakichś fajnych używek w Scocie Scale, Trek Superfly, Spec Spacejumper czy jak to się zwie.. W zeszłym roku  9tys km rozłożyło się na 6tys szosa i 3tys kross, więc no jeżdżę, nie będzie rower stał bezczynnie. Tylko że w tym kwartale zakup mieszkania jeśli znajdę, na jesieni treking w Nepalu, nie bardzo mogę sobie pozwolić teraz na wywalenie 6-7k na rower :/ decyzje, decyzje.. poczekam, popatrzę, zrozumiem więcej i wtedy wreszcie sam też włączę się do akcji. 



#484 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 styczeń 2019 - 16:58

gdzie byłeś jak sprzedawałem superfly'a :P

 

dobre 2.2 opony są naprawdę szybkie wbrew pozorom



#485 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 12 styczeń 2019 - 17:30

Na przykład nowe karbonowe Cube'y (oczywiście na gwarancji)na bardzo dobrym osprzęcie (np.XT) można czasami kupić w sporych przecenach. Rowery porządne, solidne  i do codziennego jeżdżenia chyba odpowiednie.

Rzecz gustu, ale wolałbym  fabrycznie nowego np. Cube'a niż niż używany rower często niepewnego pochodzenia ( eufemistycznie opisywany jako "powystawowy") bardziej "renomowanej" marki z allegro

w zbliżonej cenie.

 

Jak miałem MTB to -między innymi- jeżdziłem na Conti Race King - szybkie opony.



#486 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 styczeń 2019 - 18:10

też miałem Race kingi 2.0, w Krossie level A4 z 2010, 26" :) no niezłe są

 

@mess a ten twój Trek to nie za duży dla mnie?.. 



#487 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 12 styczeń 2019 - 18:35

Hej kurczę ciagle się waham, ostatnio wpakowałem w niego 400zł, nowy łańcuch, nowe stery, pełny serwis, nowe klocki hamulcowe, a to jest ledwie rower za 2200zł jak go kupowałem, potem przez te 5 lat wpakowałem w niego drugie i pół raza tyle, teraz jakbym go sprzedawał to nie wiem czy 1500 bym wziął. Nie mam ochoty więcej w niego inwestować, pojedzie do rodzicieli, żeby mieli na czym jeździć, a sam też się jeszcze przejadę jak do nich pojadę.

Odczuwam potrzebę nowego lekkiego MTB do jazdy na co dzień. Tylko na jakichś normalnych oponach na gravel, lekki teren a nie 2.5" balony, klocki jak na wertepy nie z tej ziemi. Szukam na allegrach jakichś fajnych używek w Scocie Scale, Trek Superfly, Spec Spacejumper czy jak to się zwie.. W zeszłym roku 9tys km rozłożyło się na 6tys szosa i 3tys kross, więc no jeżdżę, nie będzie rower stał bezczynnie. Tylko że w tym kwartale zakup mieszkania jeśli znajdę, na jesieni treking w Nepalu, nie bardzo mogę sobie pozwolić teraz na wywalenie 6-7k na rower :/ decyzje, decyzje.. poczekam, popatrzę, zrozumiem więcej i wtedy wreszcie sam też włączę się do akcji.


"Lekkie mtb" czyli rowery hardtail mają w standardzie opony 2.0 -2.2, skąd obawa o laczki 2.5? Tyle mają i to nie zawsze rowery trail/enduro.
Poza tym możesz zmienić opony na lekkoterenowe, kupując nowy rower opchnąć oryginslme i podmiana może Cię nic nie kosztowac.

#488 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 styczeń 2019 - 19:30

 

 

@mess a ten twój Trek to nie za duży dla mnie?.. 

 

on tak na 176-182 gdzieś był



#489 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 styczeń 2019 - 19:35

o Paanie, to nie dla mnie :) ja 175



#490 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 styczeń 2019 - 19:43

Sorry panowie, może zadam głupie pytania, ale czym się różnią:

1. Superfly od Procaliber:

https://www.olx.pl/o...html#c8015eb8a6

https://www.olx.pl/o...html#8c3d3d73e5

 

2. Stumpjumper od Epic?

https://www.olx.pl/o...html#eefad6d1a5

https://www.olx.pl/o...html#738caf715e

 

Z tego co czytałem, to Superfly już nieprodukowany, a Stumpjumper VS Epic to jak Roubaix VS Tarmac, w sensie jeden do rekreacji a drugi na wyścigi. He? Zajebiście mi ten Epic się podoba, pochowane kable, tylko daleko mam do niego.. po zdjęciach nic nie widać.

 



#491 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 26 styczeń 2019 - 22:43

Obecnie Stumpjumper to rowery trailowe, a Epic to XC. Ten Stumpjumper, który wrzuciłeś, wygląda na typowe XC sprzed dobrych kilku sezonów. Czyli pewnie geo mało współczesne, amortyzator o małym skoku, bez sztywnych osi i wewnętrznego prowadzenia linek.



#492 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 27 styczeń 2019 - 11:04

A coś takego: https://allegro.pl/o...iant=7069654008 ?

Fabrycznie nowy, karbon, sztywne osie, piasty w najnowszym standardzie, Fox, kompletna grupa XT, po odjęciu prowizji allegro cena poniżej 7000 zł. Do wyboru czerwony i czarny.

Fajne też są Focusy Raveny.



#493 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 styczeń 2019 - 12:05

znalazłem tego Epica na wyprzedaży z Hiszpanii, cena już ok, 10.2kg, i chyba się na niego rzucę, tylko jeszcze obczaję geometrię czy dla mnie



#494 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 02 luty 2019 - 13:50

6tkzkj.jpg


  • Marcin321 lubi to

#495 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1427 postów

Napisano 05 luty 2019 - 09:53

uhXmOK1.jpg


  • mess lubi to

#496 X-RAY

X-RAY
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądWarszawa / Jelenia Góra

Napisano 06 luty 2019 - 09:00

Coś takiego sobie niedawno sprawiłem do jazdy po Świeradowskich single trackach - Bulls Copperhead 3.

 

88b83e8d5793be5fmed.jpg


  • stryjek lubi to

Bianchi Oltre XR3 Disc

Accent Freak 

Bulls Copperhead 3


#497 X-RAY

X-RAY
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądWarszawa / Jelenia Góra

Napisano 12 luty 2019 - 23:26

 

Odczuwam potrzebę nowego lekkiego MTB do jazdy na co dzień. Tylko na jakichś normalnych oponach na gravel, lekki teren a nie 2.5" balony, klocki jak na wertepy nie z tej ziemi. Szukam na allegrach jakichś fajnych używek w Scocie Scale, Trek Superfly, Spec Spacejumper czy jak to się zwie.. W zeszłym roku  9tys km rozłożyło się na 6tys szosa i 3tys kross, więc no jeżdżę, nie będzie rower stał bezczynnie. Tylko że w tym kwartale zakup mieszkania jeśli znajdę, na jesieni treking w Nepalu, nie bardzo mogę sobie pozwolić teraz na wywalenie 6-7k na rower :/ decyzje, decyzje.. poczekam, popatrzę, zrozumiem więcej i wtedy wreszcie sam też włączę się do akcji. 

 

Jak najbardziej polecam Continental AT Ride 700x42, mam je w wersji zwijanej w jednym ze swoich rowerów które przentowałem na tym forum. Ciche i szybkie na asfalcie, śmigam na nich w lecie po piachu i szutrach, jesienią po błocie a zimą po śniegu, najlepsze z uniwersalnych opon o szerokim zastosowaniu jakie miałem


Bianchi Oltre XR3 Disc

Accent Freak 

Bulls Copperhead 3


#498 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 luty 2019 - 10:39

zamówione :)



#499 admsk

admsk
  • Użytkownik
  • 383 postów

Napisano 13 luty 2019 - 12:39

Styczeń. Dołączona grafika

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka



#500 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1427 postów

Napisano 13 luty 2019 - 21:55

Styczeń. 1a17785c600b35ee96a297bacda828cd.jpg

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Dałbyś lepsze foto :P 

 

Mało nie kupiłem na początku zimy, ale odpuściłem bo byłem pomiędzy rozmiarami, a do wzięcia był jednak ten niższy i bałem się, że będzie za krótki. M czy L?