Skocz do zawartości


Zdjęcie

Napęd - plusy - minusy- wytrzymałość


85 odpowiedzi w tym temacie

#21 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 05 styczeń 2007 - 17:31

...a ja nie wiem ultegra albo 105 ? Jak to rozpoznac ?



Na pewno pomogą Ci informacje zawarte poniżej
http://pl.wikipedia....aczenia_Shimano

pozdro horny

#22 Konik

Konik
  • Użytkownik
  • 540 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 styczeń 2007 - 18:24

Tyle tutaj o kasecie 105 i ultegra. W ubieglym sezonie zakupilem w sklepie rowerowym okazyjnie kasete 9s 12-25 ... podobno ultegra. Mialem wrazenie ze sprzedawca sie waha: ultegra albo 105 cena byla bardzo okazyjna wiec kupilem. Lezy do dzisiaj w szufladzie, a ja nie wiem ultegra albo 105 ? Jak to rozpoznac ?


Ultegra 9s była na pajaku, 105 9s - pakietowane

#23 Gosc_Stas_*

Gosc_Stas_*
  • Gość

Napisano 05 styczeń 2007 - 18:59

Tyle tutaj o kasecie 105 i ultegra. W ubieglym sezonie zakupilem w sklepie rowerowym okazyjnie kasete 9s 12-25 ... podobno ultegra. Mialem wrazenie ze sprzedawca sie waha: ultegra albo 105 cena byla bardzo okazyjna wiec kupilem. Lezy do dzisiaj w szufladzie, a ja nie wiem ultegra albo 105 ? Jak to rozpoznac ?


Teraz zagladam i co widze ? Ta niezidentyfikowana kaseta (105 lub ultegra) ma pierscien zakrecany na ktorym pisze SH ... DURA ACE !!!??? Jaki czort ? 4 najwieksze koronki skrecone srubkami, 5 pozostalych luzem z podkladkami dystansowymi i ten pierscien zakrecany.

Pzdr
Stas

#24 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 05 styczeń 2007 - 19:04

skrecona? czy moze znitowana?

#25 Gosc_Stas_*

Gosc_Stas_*
  • Gość

Napisano 05 styczeń 2007 - 19:11

skrecona? czy moze znitowana?

absolutnie skrecona !

Pzdr
Stas

#26 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 05 styczeń 2007 - 19:16

no to musi to byc baaaaaaaaaaaaaaardzo stara kaseta ;-)

a jest na niej jakies oznaczenie? oprocz tego DA,

#27 Gosc_Stas_*

Gosc_Stas_*
  • Gość

Napisano 05 styczeń 2007 - 23:52

no to musi to byc baaaaaaaaaaaaaaardzo stara kaseta ;-)

a jest na niej jakies oznaczenie? oprocz tego DA,


To znaczy jak baaardzo stara ? Z tego co wnioskuje to ma 2,3 lata kiedy 105 produkowano jeszcze jako 9s. Myli mnie ten pierscien DA, dlaczego pierscien DA na 105 lub ultegrze. Pytasz co pisze na pierscieniu to co zwyczajowo a wiec: "DURA ACE Shimano japan Hyperglide Look-> 40 Nm". Koronki tak jak pisalem, oczywiscie perforowane - "z dziurkami".

Pzdr
Stas

#28 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 06 styczeń 2007 - 09:00

A czy nie mogło być tak?
Jest to kaseta DA, tylko cztery koronki największe w DA są z tytanu, a tu zostały zamienione (skręcane) i założone z ULTEGRY, dlatego sprzedawca sprzedał całość jako ULTEGRA. Pozostała częć kasety to DA, stąd napis na pierścieniu.

pozdro horny

#29 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 06 styczeń 2007 - 10:56

ewentualnie sam pierscien zostal zamieniony ;-)

#30 Gosc_Stas_*

Gosc_Stas_*
  • Gość

Napisano 08 styczeń 2007 - 16:10

ewentualnie sam pierscien zostal zamieniony ;-)

A moze tu jest odpowiedz na pytanie http://www.allegro.p...ed_okazja_.html

Pzdr
Stas

#31 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 08 styczeń 2007 - 16:47

Odpowiedź na pytanie, to może nie jest, ale podpowiedź...
Taki pierścień DA, to chyba niektórzy zakładają dla szpanu. Jakoś żaden sensowny powód nie przychodzi mi do głowy.
To jest używka od indywidualnego sprzedawcy, ale sklep sprzedał Ci chyba nową kasetę?

pozdro horny

#32 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 08 styczeń 2007 - 16:53

ta nakretka DA (xtra rowniez) jest z alu i jest sporo lzejsza od zwyklej stalowej ;-)

#33 Gosc_Stas_*

Gosc_Stas_*
  • Gość

Napisano 08 styczeń 2007 - 16:57

... to jest używka od indywidualnego sprzedawcy, ale sklep sprzedał Ci chyba nową kasetę?

pozdro horny

Tak, akurat taka rzecz mozna poznac "golym okiem".

Pzdr
Stas

#34 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 08 styczeń 2007 - 19:45

ta nakretka DA (xtra rowniez) jest z alu i jest sporo lzejsza od zwyklej stalowej ;-)

Tak, masz rację. To jest sensowne wytłumaczenie. Nie wiedziałem, że pierscienie ULTEGRY i DURA-ACE tak zasadniczo się różnią.
Faktycznie Stas, to jest odpowiedź przyjmujac, że sklep chce podwyższyć atrakcyjność towaru.
Czyli co? Jest to Sh 105 z pierścieniem DURA-ACE?
pozdro horny

#35 £ukasz

£ukasz
  • Użytkownik
  • 105 postów
  • SkądMałe miasto ;)

Napisano 02 maj 2007 - 20:55

Piszcie jakie klamki użytkowaliście / użytkujecie i ile km/lat wytrzymały (do czasu aż stało sie z nimi coś po czym nie funkcjonowały jak powinny).
Ja mogę jak na razie tylko powiedzieć o sorze - używane ok. 2,5 roku i działały tak samo jak po zakupie roweru :mrgreen: O moich obecnych (105) się nie wypowiem na razie bo za krótko użytkuję.

#36 Gosc_Urban_*

Gosc_Urban_*
  • Gość

Napisano 03 maj 2007 - 08:43

Campa Xenon. 7 tyś km. Jak nowe.

#37 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 03 maj 2007 - 09:56

nie wiem czy ten temat ma jakikolwiek sens.
wynik jest przeciez oczywisty.

sam jezdze na veloce 9sp od 1,5 roku. w sumie ok 12 tys km, a klamki nadal jak nowe. jedynie gumy sa troszke wytarte, ale bardzo niewiele.

klamki kumpli.

campy record 9sp - jezdzone najpierw przez kumpla w zawodowym peletonie (legia, atlas i takie tam - ok 40 tys km), nastepnie przekazane innemu koledze, ktory scigal sie na nich w mastersach i zrobil na nich ok 20 tys. pozniej klamki trafily do kolejnego kumpla - 25 tys km. i obecnie klamki sa w bajku kumpla, ktory kiedys tez sie scigal jako zawodowiec - on na nich ma juz przejechane ok 30 tys.
klamki nadal dzialaja, a jedyne zuzycie to brak napisow i kilka odpryskow na dzwigni zmiany biegow.
czy shimano mogloby sie poszczycic takim przebiegiem? cos mi sie nie wydaje.

#38 FairFaX

FairFaX
  • Użytkownik
  • 42 postów
  • SkądKrosno

Napisano 03 maj 2007 - 11:24

Ja kupilem jakis rok temu na allegro Camagnolo Record(tak twierdzil sprzedawca, ciezko znalesc jakies oznaczenia), model z przed ladnych kilku lat (jeszcze te szpiczaste) i sprawuja sie bardzo dobrze.
Rozebralem je przeczyscilem, przesmarowalem i chodza bardzo dobrze, mimo kilometrow ktore maja zrobione (widac po rolkach i bierzniach linek).
Wprawdzie prawa obsluguje 8s, ale wiem ze mozna wymienic odpowiednia rolke zeby chodzily jako 9s. Moze ma ktos taka czesc?

Ogolnie wydaje mi sie ze Shimano nie jest w stanie zblizyc sie do zywotnosci klamek Campy.

#39 tomacias

tomacias
  • Użytkownik
  • 208 postów
  • Skądopolskie

Napisano 03 maj 2007 - 12:07

Klamki Shimano RSX ok. 7-8 lat , 7 - kowe, początkowo intensywnie eksploatowane po ok 2 latach trochę mniej intensywnie, wszystko OK. No może z jednym małym mankamentem, tj. że po kilku dniach odpoczynku jeżeli się nie jeździło a łańcuch nie został zrzucony przez zapomnienie na najmniejszy tryb to trzeba kliknąć dwa razy (obudzić manetkę ;-) ) by zrzuciła łańcuch, później wszystko OK.

#40 £ukasz

£ukasz
  • Użytkownik
  • 105 postów
  • SkądMałe miasto ;)

Napisano 03 maj 2007 - 12:21

nie wiem czy ten temat ma jakikolwiek sens.
wynik jest przeciez oczywisty.


Sorry ale można by powiedzieć, że nie wiem czy twoje anty-shimanowskie posty mają sens??? :mrgreen:
WYLUZUJ bo takie "gadanie" nie ma sensu ;-) Wolisz campe - OK ale miej w sobie choć odrobine tolerancji dla ludzi lubiących shimano. W prawie każdym twoim poście "czuć" nienawiść do shimano podczas gdy ja i sporo innych ludzi woli shimano bo mają wygodniejsze łapki (podkreślam DLA MNIE czy "tych ludzi") ;-) , są tańsze i z róznych innych powodów ludzie je wolą... I tego nic nie zmieni, campa może sobie być xxx wytrzymalsza... Tego posta na pewno nie zakładałem po to żeby porównać "wyniki" campy vs shimano bo ten wynik raczej każdy zna... może chciałem poznać "żywotność" klamek z różnych grup shimano? ;-)

PS. Nie myśl, że tym postem chciałem Cię np. obrazić czy coś podobnego.. po prostu teksty w stylu "...wczoraj zdjąłem ostatnią część shimano..mogę spać spokojnie" itp są dla mnie po prostu żenujące. Więcej tolerancji jakby każdy był taki sam życie byłoby nudne ;-)



Dodaj odpowiedź