Skocz do zawartości


Zdjęcie

Napęd - plusy - minusy- wytrzymałość


85 odpowiedzi w tym temacie

#41 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 03 maj 2007 - 17:26

nie wiem czy ten temat ma jakikolwiek sens.
wynik jest przeciez oczywisty.


Sorry ale można by powiedzieć, że nie wiem czy twoje anty-shimanowskie posty mają sens??? :mrgreen:
WYLUZUJ bo takie "gadanie" nie ma sensu ;-) Wolisz campe - OK ale miej w sobie choć odrobine tolerancji dla ludzi lubiących shimano.


ale co ja na to poradze? taka jest prawda i juz.
twierdza tak nawet ci co jezdza na shimano.
sam jezdzilem na shimano calkiem sporo wiec mam porownanie.

#42 Gosc_KubaWinter_*

Gosc_KubaWinter_*
  • Gość

Napisano 03 maj 2007 - 17:28

Mam klamki RSX, nie wiem z którego są roku, bo rower mam sprowadzony z Niemiec, ale już na pewno nie pierwszej młodości. Żadnych luzów, klekotu czy innych nieporządanych dźwięków. Wszystko chodzi jak należy. Nawet gumy, są bardzo słabo wytarte. :-)

#43 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 03 maj 2007 - 18:24

RSX - po drugim roku użytkowania zablokowany jeden bieg w prawej klamce (kilka ziarenek piasku).
Po przeczyszczeniu klamka przestała zrzucać gdy przyszedł mróz. Przyczyna - parowanie manetki. Rozwiązanie - pokrycie smarem całej manetki.
Chodzi do dzisiaj u kogoś innego.
W Campie szybciej wycieraja mi się gumy niż w Shimano, ale to jedyna przewaga Sh jak na moje wymagania.

#44 Gosc_Arek_*

Gosc_Arek_*
  • Gość

Napisano 03 maj 2007 - 18:28

Malik, a co powiesz na to, ze obecnie wiekszosc grup Pro Tour (i nie tylko) uzywa w swoich rowerach osprzetu Dura-Ace, a nie Campagnolo Record? Przeciez maja tam mechanikow, ktorzy maja takie jak Ty albo i wieksze doswiadczenie, wiec pewnie sie znaja na rzeczy. Hmm?

#45 Gosc_KubaWinter_*

Gosc_KubaWinter_*
  • Gość

Napisano 03 maj 2007 - 18:31

Arku, ale to zależy od umów sponsorskich, a nie od preferencji zawodników i zdania mechaników.

#46 £ukasz

£ukasz
  • Użytkownik
  • 105 postów
  • SkądMałe miasto ;)

Napisano 03 maj 2007 - 19:13

nie wiem czy ten temat ma jakikolwiek sens.
wynik jest przeciez oczywisty.


Sorry ale można by powiedzieć, że nie wiem czy twoje anty-shimanowskie posty mają sens??? :mrgreen:
WYLUZUJ bo takie "gadanie" nie ma sensu ;-) Wolisz campe - OK ale miej w sobie choć odrobine tolerancji dla ludzi lubiących shimano.


ale co ja na to poradze? taka jest prawda i juz.
twierdza tak nawet ci co jezdza na shimano.
sam jezdzilem na shimano calkiem sporo wiec mam porownanie.


No i ja też twierdze, że campa jest dużo wytrzymalsza (jeździłem swego czasu na Velolce) co napisałem w poście... Napisałem Ci również , że nie założyłem tego tematu po to , żeby porównywać żywotność klamek campy vs shimano więc twoja odpowiedź jest dziwna...

#47 Gosc_Arek_*

Gosc_Arek_*
  • Gość

Napisano 03 maj 2007 - 19:49

Arku, ale to zależy od umów sponsorskich, a nie od preferencji zawodników i zdania mechaników.


Tak, ale ktos te umowy zawiera, prawda? Jedni decyduja sie na Shimano, a inni na Campe. Przeciez odgornie nie jest to ustalone, ze druzyny A-K jezdza na jednej grupie, a reszta na drugiej.

#48 Azariel

Azariel
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • SkądTarnowskie Góry

Napisano 03 maj 2007 - 19:57

wybiera sie ta, ktora da wiecej kasy ;]

#49 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 03 maj 2007 - 20:11

Malik, a co powiesz na to, ze obecnie wiekszosc grup Pro Tour (i nie tylko) uzywa w swoich rowerach osprzetu Dura-Ace, a nie Campagnolo Record? Przeciez maja tam mechanikow, ktorzy maja takie jak Ty albo i wieksze doswiadczenie, wiec pewnie sie znaja na rzeczy. Hmm?


akurat zawodnicy maja tu najmniej do gadania ;-)

#50 Gosc_Arek_*

Gosc_Arek_*
  • Gość

Napisano 03 maj 2007 - 20:22

Nie mialem na mysli zawodnikow, ale raczej menadzerow, dyrektorow i pewnie tez w jakies mierze mechanikow

#51 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 03 maj 2007 - 20:35

Jak w ubiegłym roku czy dwa lata temu większość jeździła na Campie to nie wytykaliśmy tego zwolennikom Sh :>

#52 Gosc_gobo_*

Gosc_gobo_*
  • Gość

Napisano 04 maj 2007 - 00:46

Witam
Wydaje mi się że temat był trochę inny a teraz ta dyskusja przypomina mi rozmowy w szkole podstawowej na temat co jest lepsze karate czy kung-fu?
Każdy jeżdzi na tym na czym jeżdzi i jest ok,jeśli mu pasuje to po co ta dyskusja.
A jeśli chodzi o peletony zawodowe to tam sytuacja jest inna oni krótko mówiąc mają to za co płaci sponsor.
Wybaczcie że nie pisze ile i jak długo używałem swoich klamek ale zawsze wcześniej udaje mi się je wymienić,ostatnie miały ok.20kkm i działały ok. W ubiegłym roku zmieniłem na inne które teraz maja ok.9kkm i też działają ok ale jakie to są klamki to pozwolę sobie przemilczeć.
Pozdrawiam wszystkich bez względu na jakim osprzęcie jeżdżą.

#53 tereza

tereza
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • SkądPolska

Napisano 04 maj 2007 - 17:45

Malik ale ty sciemniasz.Z tego co mi wiadomo to zaden zawodnik z twojej miejscowosci nie scigał się w Legi

#54 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 04 maj 2007 - 22:16

najwyrazniej masz beznadziejnych informatorow.

#55 Darek80

Darek80
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • Skądokolice Łowicza

Napisano 29 czerwiec 2007 - 18:47

Cześć !
Przede mną ważna decyzja - ponieważ będe teraz miał piasty campy a więc muszę też sprawić sobie nową kasetę (teraz mam miche). Mogę wyrwać miche za ~120 zł lub campe (chorus) za 220 zł.
Jestem ciekaw czy opłaca się dopłacać i brać tego chorusa czy jeżeli będe pilnował łańcucha to wytrzyma mi to więcej niż miche.
Za miche przemawia stosunkowo niska cena , całkowita rozbieralność. Do minusów należy mniejsza kultura pracy niż campa.
Campagnolo to legenda ale czy warta swych pieniędzy ?

#56 emer

emer
  • Użytkownik
  • 582 postów
  • SkądGalicja

Napisano 29 czerwiec 2007 - 19:00

Nowa kaseta Chorus za 220zł? kuuurde ... tanio
Za Centaura 10tke 12-25 dałem prawie 300zł - co jest tanio ....

#57 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 29 czerwiec 2007 - 19:36

Ten Chorus pewnie też 12-25? W tej cenie nie można dostać "sztywniej" zestopniowanej. Chorus to świetna kaseta. Centaur jest najmniej opłacalną grupą z Campy i tyczy to się też kasety. Kaseta Centaur kosztuje katalogowo prawie tyle co Chorus a jest wyraźnie cięższa i ma inną konstrukcję.
Miche się szybko niszczy, ale to tylko z tego co słyszałem.
Kupiłem przejściowo Mirage'a i zeszła mi z bęzów patyna (chrom albo nikiel).

#58 emer

emer
  • Użytkownik
  • 582 postów
  • SkądGalicja

Napisano 29 czerwiec 2007 - 19:49

Ten Chorus pewnie też 12-25? W tej cenie nie można dostać "sztywniej" zestopniowanej. Chorus to świetna kaseta. Centaur jest najmniej opłacalną grupą z Campy i tyczy to się też kasety. Kaseta Centaur kosztuje katalogowo prawie tyle co Chorus a jest wyraźnie cięższa i ma inną konstrukcję.
Miche się szybko niszczy, ale to tylko z tego co słyszałem.
Kupiłem przejściowo Mirage'a i zeszła mi z bęzów patyna (chrom albo nikiel).


Pozwole sobie nie zgodzić sie ... ;-)
Np karbonowe klamki QS Centaura za ok 600-650zł, Chorus blisko 900zł, pozostały osprzet ok 20% drożej Chorus od Centaura ... za parę gram mniej? ;)
Natomiast Veloce to juz niestety nie umywa się do Centaura ...
A znów Chorus-Record - jeżeli okazjonalnie tanio sie cos kupi Recorda to OK, ale w cenowo Record w stosunku do Chorusa to przesada - pare gram mniej i prawdopodobnie przez to mniej wytrzymały niz Chorus.

#59 Darek80

Darek80
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • Skądokolice Łowicza

Napisano 29 czerwiec 2007 - 20:27

Nowa kaseta Chorus za 220zł? kuuurde ... tanio
Za Centaura 10tke 12-25 dałem prawie 300zł - co jest tanio ....

Primo to napęd mam s9 a dwa to mogłem źle zrozumieć 2 z 3 (320 zł). Własnie ja poszukuję kasety możliwie ciasno zestopniowanej bo mam dość płasko u siebie. W miche to mogłem sobie kasete układać dowolnie ale dość szybko schodzi z niej to ten nikiel lub chrom. Ogólnie to o kasetach miche słyszy sie jako o "plastelinowych".
Słyszałem także , że pomiedzy mirage a veloce jest spora różnica w trwałości.
Kaseta MIRAGE UD 9s 12-23/13-26 kosztuje w wertykalu 98 zł. Tu mi nieodpowiada zakres 12-23 - chciałbym 13 - 21 (13,14,15,16,17,18,19,20,21) bo najczęściej używam 17ki i chce mieć jedną na dół w trudniejszych chwilach (na blacie).

#60 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 29 czerwiec 2007 - 21:29

emer, nie rozpisywałem się, ale myślałem o starszych grupach. Klamki Centaura to to samo co Veloce - miałem obie. Ważą co do grama tyle samo, a różnią się jedynie inną dźwignią do naciągania linki. RD to już zupełnie co innego. Korby bardzo podobne. Z kaset brać Chorusa jeśli bierzemy pod uwagę ceny katalogowe.
Jeśli chodzi o nowe grupy to też nie jest tak różowo. Chodzi mi szczególnie o RD. Centaur dostała karbonową zewnętrzną część górnego wózka, ale już pantograf przy głównej śrubie dali z niższych grup czyli ten pojedyńczy, a nie jak to było wcześniej - rozdzielony - lżejszy i ładniejszy. Ale jedyny mankament jaki widzę. No i te tandente karbonowe naklejki na dźwigienkach do naciągania linek w Recordzie - razi to już od dawna.



Dodaj odpowiedź