Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki Łańcuch 10S Za Ok 100Zl


22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 kwiecień 2016 - 19:06

Czołem
Jak w temacie, firm jest wiele, modeli pełno. Nie chce Shimano i najlepiej żeby był ze spinką.
Korbe mam FSA Tempo, kaseta Tiagra (wrzuce potem fotke i jak możecie to oceńcie czy jest zajechana) tylna zmieniarka to 105 5600 bodajże, a przednia to Ultegra 6700(tak mi sie wydaje ale na 10s jest)
Proszę o rady. Dzis zajechalem łańcuch shimano i musiałem go skrócić - potwornie sie jeździ.

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka



#2 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 02 kwiecień 2016 - 19:16

........

..........(tak mi sie wydaje ale na 10s jest)

.............
 

 

Nie patrz na przerzutki, tylko przelicz zębatki w kasecie, a nabierzesz pewności  ;)

Polecam łańcuchy Campagnolo - trochę droższe niż zakładałeś, ale uważam, że warto.


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#3 zuczek222

zuczek222
  • Użytkownik
  • 431 postów

Napisano 02 kwiecień 2016 - 19:16

Polecam Connex

#4 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 kwiecień 2016 - 19:20

Mam napęd 2x10 tylko modeli nie pamiętam :) mi brat Campe polecał tylko zastanawiam sie czy wszystko będzie chodzić bez najmniejszych problemów. Czy w grupie Shimano lepiej wypada łańcuch Campy czy Connex?

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka



#5 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 kwiecień 2016 - 23:01

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Waszym zdaniem, zęby okey są i przyjmą nowy łańcuch?

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka



#6 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 03 kwiecień 2016 - 00:16

Bez problemu.


 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#7 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 03 kwiecień 2016 - 07:45

Campa fajna ale nawet Veloce jest dość drogi, a dochodzi jeszcze cena spinki. Ja drugi sezon śmigam na KMC X10.93 w cenie niemal dwukrotnie niższej niż zestaw Campy. Minimalnie się bardziej wyciągnął (ok. 0,5mm) po +/- tym sam dystansie, ale jest to akceptowalne. W tej cenie mam niemal 2 komplety tych KMC ze spinkami więc moim zdaniem warto nawet, jeśli zmienić będę musiał 500km szybciej.

#8 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 kwiecień 2016 - 09:48

Dlatego właśnie pytam ponieważ sam nie wiem co lepsze. Dwa tańsze i zmieniać czy 1 droższy, dbać i potem dokupić drugi taki sam

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka



#9 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 03 kwiecień 2016 - 13:54

Dzis zajechalem łańcuch shimano i musiałem go skrócić - potwornie sie jeździ.
 

Na jakiej podstawie to stwierdzasz?

Jeśli długość łańcucha była dobrze dobrana, to aby "wyciągnięcie" łańcucha wpływało znacząco na zmianę biegów  (zmniejszając naprężenia łańcucha) musiałby się wydłużyć o kilka ogniw. A w to bardzo wątpię.

Jeśli zużycie pokazał przymiar, to i tak nie znaczy, że ten łańcuch jest do wyrzucenia. W każdym razie na kasecie i korbie nie ma jakichś niepokojących śladów zużycia.

Ile masz przebiegu na tym łańcuchu?

Ja bym kupił drugi taki sam (albo dwa), powiesił ten stary na gwoździu, zobaczył ile realnie jest dłuższy, założył nowy, potem następny nowy, a do tego obecnego wrócił, gdy te nowe osiągną podobne wydłużenie. Dalej jeździłbym na te trzy łańcuchy do zajechania kasety.  



#10 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 kwiecień 2016 - 14:46

Na tej zasadzie że mi w jednym miejscu puscilo ogniwo. Nie wiem jak bardzo jest wyciągnięty ale czuję ze pracuje on znacznie gorzej niz przed skróceniem. Wole wymienić na nowy i dać sobie spokój z lancuchami Shimano

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka



#11 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 03 kwiecień 2016 - 16:42

A może tylko wystarczy regulacja srubką baryłkową?
Skracać łańcuch? O co kaman? Takich rzeczy się nie robi, a jeśli zrobiłeś i działa to znaczy, że wcześniej był za długi, ale nie z powodu zużycia tylko ze zbyt dużej ilości ogniw.
Jak już kupisz ten nowy to porównaj go najpierw ze starym i zobacz jaka jest różnica długości przy tej samej liczbie ogniw. Jak będzie to ok. 1cm to ok, stary na śmietnik, ale mam przeczucie że tak nie jest.
A na teraz, zmierz długość starego od osi pina do osi pina i daj znać ile ci wyszło oraz ile tych ogniw zmierzyłeś.

#12 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 kwiecień 2016 - 17:06

Teraz mam 104 ogniwa, a powinienem mieć 106(i tyle miałem przed skróceniem). A skróciłem go bo mi ogniwo strzeliło, a wychodziłem właśnie na rower :)

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka



#13 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 03 kwiecień 2016 - 17:09

104x1,27=132,08mm
Tyle miał nowy łańcuch, a teraz ile ma?

#14 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 kwiecień 2016 - 17:13

Nie jestem w stanie teraz zmierzyć ale nawet nie chodzi mi o to czy jest wyciągnięty czy nie. Puscilo mi ogniwo podczas jazdy w miejscu gdzie był fabrycznie skuty. Chce go po prostu wymienić :)

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka



#15 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 03 kwiecień 2016 - 17:52

Sworzeń się wysunął czy pękła blaszka ogniwa? Była kiedyś jakaś seria łańcuchów Shimano z pękającymi ogniwami, ale chodziło chyba o Ultegrę (6700?). W jakiej sytuacji to się stało?

 



#16 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 03 kwiecień 2016 - 17:59

Ludzie, gość chce kupić nowy łańcuch i pyta jaki. Tyle w temacie. :P


  • Monowiec lubi to

#17 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 kwiecień 2016 - 18:04

Blaszka wyskoczyła ze sworznia, jakoś podczas jazdy więc możliwe ze się wysunął. Łańcuch to Shimano Tiagra (tak, w Ultegrze pękały ogniwa).
No ale właśnie. Bo zastanawiam sie czy tego KMC nie kupić za pół ceny Campy. Jak sądzicie? Może faktycznie dwa takie kupić?

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka



#18 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 maj 2016 - 10:22

Panowie, co polecacie: 

Wippermann Connex 10SB czy Campagnolo Veloce.

Ten Connex podoba mi się z wyglądu i ma spinkę w komplecie i ceną wychodzą mi podobnie.



#19 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 09 maj 2016 - 08:52

Ktoś gdzieś pisał, że Connexy stwarzają problemy z ustawieniem? Tak mi się kojarzy coś. Poszukaj w temacie o łańcuchach. 

Ja bym brał pod uwagę dwa łańcuchy, Veloce za trwałość albo KMC 10.93 za cenę i spinkę w komplecie. Cenowo ze spinką ten drugi 50% tańszy, a trwałość może z 10% kilometrów mniej.



#20 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 maj 2016 - 08:53

Zamówiony już Veloce :)

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka





Dodaj odpowiedź