Skocz do zawartości


Zdjęcie

Patent? Na Hałasującą Linkę W Ramie..


28 odpowiedzi w tym temacie

#1 thomas01000

thomas01000
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 05 kwiecień 2016 - 13:13

No właśnie, jak w temacie. Ma ktoś z Was jakiś pomysł jak się pozbyć hałasu z pancerza linki(hamulec tylny) która jest poprowadzona w górnej rurze ramy? Bo na razie tylko to zlokalizowałem i po mocniejszym wepchnięciu pancerza, hałas ustępuje.. Przyznam, że wolałbym to zrobić w jakiś inny sposób. Jak macie jakieś pomysły to chętnie bym z nich skorzystał..

Pozdrawiam



#2 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 05 kwiecień 2016 - 13:43

Pancerz biegnie we własnym kanale czy jest tylko otwór wejściowy i wyjściowy, a pancerz biegnie zupełnie luzem?

 

W pierwszym przypadku wystarczy owinąć pancerz w kilku miejscach 1-2 warstwami taśmy izolacyjnej. To wystarczy, żeby ograniczyć jego ruchy i wyciszyć 99% uderzeń o ramę.

 

W drugim przypadku jest trudniej. Najlepsze rozwiązanie to wpuszczenie niedużej ilości pianki montażowej do ramy po tym, jak pancerz jest już przez nią przewleczony, choć metoda ta skutkuje później sporą upierdliwością przy kolejnym montażu pancerza.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3 Coriner

Coriner
  • Użytkownik
  • 164 postów
  • SkądSwinoujscie

Napisano 05 kwiecień 2016 - 14:20

Nie pamiętam nazwy tych plastików, chodzi o plastikowe taśmy do spinania kabli np., mocujesz to to na lince a wystający koniec będzie się zapierał wewnątrz ramy - 3,4 sztuki wystarczą.

 

PS. Aha, najlepszy patent to słuchawki i muza - u mnie się sprawdza w 100% :).



#4 thomas01000

thomas01000
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 05 kwiecień 2016 - 14:38

Pancerz biegnie we własnym kanale czy jest tylko otwór wejściowy i wyjściowy, a pancerz biegnie zupełnie luzem?

 

 

Hym..? Dobre pytanie.. Rower to Merida Scultura a z tym wprowadzeniem pancerza w ramie wygląda to w następujący sposób:

Pancerz jest wpuszczony w rurę(jest otwór wejściowy i wyjściowy) i mogę go przesuwać ciągnąc czy to od przodu roweru czy tylnej strony...i wydaje mi się że w rurze jest na całej swej długości - czyli powiedziałbym że luzem..ale głowy nie dam :/



#5 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 05 kwiecień 2016 - 15:04

Też miałem ramę Meridy, tylko Road Race 903. U mnie w ramie szedł cały pancerz (od klamkomanetki do hamulca), przy otworach w ramie były takie plastikowe zaślepki. Podobnie jak u Ciebie pancerz stukał, więc wyciągnałem go i tam gdzie wchodzi i wychodzi przy otworach owinałem go cieniutką warstwą takiej taśmy piankowej i problem zniknął.



#6 thomas01000

thomas01000
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 05 kwiecień 2016 - 15:59

pangumas - No właśnie, odnoszę wrażenie że pancerz hałasuje właśnie przy wejściu w ramę. W takim razie będe musiał potraktować pancerz izolacją. Dzięki Wszystkim za pomoc - Pozdrawiam

 



#7 Gosc_gocu_*

Gosc_gocu_*
  • Gość

Napisano 05 kwiecień 2016 - 16:12

Pięknie nas marketingowcy urządzili wciskając ten nikomu niepotrzebny szit - czyli wewnętrzne prowadzenie linek... :/



#8 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 05 kwiecień 2016 - 17:04

Hym..? Dobre pytanie.. Rower to Merida Scultura a z tym wprowadzeniem pancerza w ramie wygląda to w następujący sposób:

Pancerz jest wpuszczony w rurę(jest otwór wejściowy i wyjściowy) i mogę go przesuwać ciągnąc czy to od przodu roweru czy tylnej strony...i wydaje mi się że w rurze jest na całej swej długości - czyli powiedziałbym że luzem..ale głowy nie dam :/

Skoro nie przeklinasz w swojej wypowiedzi, to znaczy że jest kanał :D

 

Luźne prowadzenie wymuszałoby "wyławianie" pancerza np. za pomocą zagiętej szprychy - to jest dopiero koszmar.

 

Skoro pancerz idzie w kanale, wystarczy go "poszerzyć" taśmą, to powinno wystarczyć. Ale dokładne miejsca, w których tę taśmę należałoby założyć, to już kwestia prób i błędów.


  • kudlaty801 lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#9 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 05 kwiecień 2016 - 18:31

gocu akurat przy Meridzie im to nie wyszło, nie wiem jak jest w tych najnowszych modelach. Mam Ridley'a z prowadzeniem linek przerzutkowych w ramie, ale pancerz dochodzi tylko do otworu w ramie dalej już leci linka. 2 lata jeżdżę i jak na razie nie miałem żadnego problemu ze stukaniem jak w Meridzie.



#10 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 06 kwiecień 2016 - 07:10

Pancerz biegnie we własnym kanale czy jest tylko otwór wejściowy i wyjściowy, a pancerz biegnie zupełnie luzem?

 

W pierwszym przypadku wystarczy owinąć pancerz w kilku miejscach 1-2 warstwami taśmy izolacyjnej. To wystarczy, żeby ograniczyć jego ruchy i wyciszyć 99% uderzeń o ramę.

 

W drugim przypadku jest trudniej. Najlepsze rozwiązanie to wpuszczenie niedużej ilości pianki montażowej do ramy po tym, jak pancerz jest już przez nią przewleczony, choć metoda ta skutkuje później sporą upierdliwością przy kolejnym montażu pancerza.

Czy w takim przypadku pianka montażowa nie przyklei się do pancerza i do ramy tym samym uniemożliwiając później wyciągnięcie pancerza? Montażem okien się nie zajmuję ale wydaje mi się że oprócz wypełnienia przestrzeni pianka na sztywno skleja otwór w ścianie i ramę okna....



#11 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 06 kwiecień 2016 - 09:01

Oczywiście, pianka się klei. Dlatego napisałem o niewielkiej ilości, żeby powierzchnia styku była jak najmniejsza.

 

To oczywiście nie jest metoda idealna i jest dość upierdliwa, ale z braku laku...


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#12 thomas01000

thomas01000
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 06 kwiecień 2016 - 18:42

OK - problem rozwiązany z Waszą pomocą.

Pancerz owinąłem z dwóch stron taśmą, nie izolacyjną ale malarską, bo izolacyjna za cholerę nie chciała wejść w ramę. Ale po tym zabiegu cisza jak makiem zasiał.. :)

 

 

 



#13 RBT

RBT
  • Użytkownik
  • 111 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 kwiecień 2016 - 21:40

Jak daleko od otworów wejściowych owijałeś?



#14 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 06 kwiecień 2016 - 21:45

@tobo - tak mnie jeszcze naszło.

 

Nigdy nie próbowałem rozwiązać tego w ten sposób, ale sam zacząłem się zastanawiać, co by było, gdyby pancerz przed zaklejeniem pianką posmarować grubą warstwą gęstego smaru. Wydaje się, że nawet po zastygnięciu pianki ten smar pozwoliłby pancerzowi wyśliznąć się z pianki.

 

Trzeba będzie to kiedyś sprawdzić... Choć mam nadzieję, że nie będę już musiał walczyć z żadnym gniotem tego typu :)


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#15 [email protected]

[email protected]
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 26 sierpień 2016 - 21:14

Witam,wlasnie rozwiazalem u siebie ten problem bardzo latwym sposobem: oklejamy linke zwykla tasma izolacyjna ale tu uwaga! ODWROTNA STRONA TASMY CZYLI KLEJEM DO ZEWNATRZ najlepiej jeszcze polozyc ta tasme na sloncu zeby sie troche rozkleila, nastepnie po wlozeniu do ramy li ka sie ladnie przyklei do scianki i stukanie sniknie, linke mozna pozniej spokojnie wyciagnac, u mnie dziala idealnie, pozdrawiam wszystkich bikerow!

#16 lechoo80

lechoo80
  • Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 03 listopad 2019 - 16:36

Cześć. U mnie lata linka od tylnego hamulca w ramie. Niestety wkurza to na nierównościach bo to słychać. Linka jest poprowadzona w ramie sama, bez pancerza. Czy ma ktoś skuteczny na to sposób? Samo podciągnięcie linki niewiele daje. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

#17 hubertgal

hubertgal
  • Użytkownik
  • 119 postów
  • SkądWarszawa/Suchedniów

Napisano 03 listopad 2019 - 16:48

Piankowa izolacja od klimatyzatorów (u kolegi w Focusie wyciszyła linkę hamulca tylnego):

 

https://www.amazon.c...ZDOWP300U&psc=1

 

 

Albo bardziej rowerowa marka jak wolisz:

 

https://www.chainrea...m/rp-prod185571


  • lechoo80 lubi to

#18 lechoo80

lechoo80
  • Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 03 listopad 2019 - 17:41

Piankowa izolacja od klimatyzatorów (u kolegi w Focusie wyciszyła linkę hamulca tylnego):

https://www.amazon.c...ZDOWP300U&psc=1


Albo bardziej rowerowa marka jak wolisz:

https://www.chainrea...m/rp-prod185571


Bardzo dziękuję za odpowiedź. Wszystko ładnie pięknie ale niedostępne niestety. Coś takiego w Polsce nie dostanę?

#19 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 03 listopad 2019 - 18:01

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Wszystko ładnie pięknie ale niedostępne niestety. Coś takiego w Polsce nie dostanę?


Np spec daje fabrycznie do framesetu kawalek wezyka gumowego. Kupisz taki w kazdym gumowym lub motoryzacyjnym z metra ciety. Trzeba tylko srednice dobrac (nie kupuj paliwowego i olejoweho bo one sa sztywne, tylko do tzw podcisnien, najlepszy bylby silikonowy)
  • lechoo80 lubi to

#20 lechoo80

lechoo80
  • Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 03 listopad 2019 - 18:36

Np spec daje fabrycznie do framesetu kawalek wezyka gumowego. Kupisz taki w kazdym gumowym lub motoryzacyjnym z metra ciety. Trzeba tylko srednice dobrac (nie kupuj paliwowego i olejoweho bo one sa sztywne, tylko do tzw podcisnien, najlepszy bylby silikonowy)

Dziękuję bardzo! Czyli coś takiego będzie ok:
https://allegro.pl/o...source=facebook

?



Dodaj odpowiedź