Skocz do zawartości


Zdjęcie

Xi Międzynarodowy Wyścig Kolarski Szlakiem Walk Majora Hubala


28 odpowiedzi w tym temacie

#21 hoffi

hoffi
  • Użytkownik
  • 284 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 kwiecień 2017 - 10:29

Zapytam się tutaj, bo nie chcę otwierac nowego wątku, proszę o ew. prostą i konkretną odp:

 

Czy zawodnik z licencją ELITA może startować w maratonach i wyścigach amatorskich ? Gdzie ew. szukać jakiegoś przepisu ?

 

heh, liczenie miejsc przed wyścigiem? jedź i walcz a nie licz...



#22 Maitre

Maitre
  • Użytkownik
  • 483 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 11 kwiecień 2017 - 19:22

Zapytam się tutaj, bo nie chcę otwierac nowego wątku, proszę o ew. prostą i konkretną odp:

Czy zawodnik z licencją ELITA może startować w maratonach i wyścigach amatorskich ? Gdzie ew. szukać jakiegoś przepisu ?

W zeszłym roku rozmawiałem z gościem z licencją elity i powiedział, że może startować tylko w wyścigach określonej kategorii. Czyli nie w wyścigach amatorskich. Są kary w CHF :)

#23 bertm

bertm
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • SkądZachodniopomorskie

Napisano 11 kwiecień 2017 - 21:57

http://ks.pzkol.pl/2...-sportowe.html

 

Część I - Ogólne zasady organizacji sportu kolarskiego

Rozdział II,

Sekcja 1 Przepisy administracyjne,

§ 3. Imprezy zabronione

 

 



#24 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 01 czerwiec 2017 - 18:51

Wczoraj rozpoczął się wyścig.

 

Zupełnie przypadkowo (byłem w Kielcach w zupełnie innej sprawie) oglądałem przez pół godzinki kryterium.

 

 

Czy ktoś z naszego forum zapisał się na wyścig dla amatorów ? - słyszałem, że podobno było ok. 400 (?) chętnych.


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#25 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 04 czerwiec 2017 - 12:28

Ostatecznie amatorów wystartowało ok. 80-cioro (dziewczyny też startowały). Dystans 1/2 pro (1 kółko = 47 km) już się zakończył, a teraz powinien się kończyć dystans pro (2 kółka). Jako ciekawostkę powiem, że na 1/2 pro startował Darek Baranowski.

 

Ostatni etap w Końskich trochę się różnił od poprzednich edycji, bo start był u mnie pod oknem tylko dla amatorów. Zawodowcy startowali z Radoszyc. Później wszystkie wyścigi wjeżdżały (oczywiście z jakąś separacją czasową) na pętle wokół Końskich. Meta jak zwykle pod pomnikiem Hubala, ale trochę w innej konfiguracji niż zazwyczaj.

 

Trzeba poszukać w jakimś kanale POLSAT-u pewnie będzie relacja.

 

Trochę mi głupio, bo mój kolega wystartował (ja tam nie myślę o rywalizacji), ale może za rok.... Kategoria M50  :) ?


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#26 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 05 czerwiec 2017 - 22:31

Krótka relacja z wyścigu:

 

 

I widoczki z drona:

 


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#27 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 29 maj 2018 - 21:50

Tegoroczna edycja rusza 31.05.2018:

 

http://wyscighubala.pl/

 


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#28 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 02 czerwiec 2019 - 18:45

Właśnie zakończyła się kolejna edycja Wyścigu.

 

Finisz ostatniego etapu, który jak zwykle rozgrywał się pod moim blokiem, miał  dość dramatyczny przebieg ... dla lidera, którym od pierwszego etapu był Grzegorz Stępniak. Etap wygrał Maciej Paterski i dzięki bonifikacie zwyciężył też klasyfikację generalną. Dotychczasowy lider, na ostatniej rundzie w mieście (z pięciu) miał defekt - przyjechał na rowerze kolegi na końcu peletonu. Po przekroczeniu linii mety zapytał tylko "kto wygrał ?" - jak usłyszał "Paterski", rzucił tylko "o k...", bo gdyby bonifikatę za wygranie etapu zgarnął koś inny, pozostałby liderem w generalce. Wyszło na to, że kolega z zespołu pozbawił go zwycięstwa w Wyścigu. 

 

Ten defekt, to urwana tylna przerzutka. Kolega z Wibatech, który oddał rower Stępniakowi przyszedł na metę na piechotę prowadząc rower ze zmieloną przerzutką i uszkodzonym kołem.

 

Później może wrzucę jakiś filmik. Pewnie będzie relacja  w lokalnych mediach.

 


  • piotrkol lubi to

"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#29 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 03 czerwiec 2019 - 22:29

No i jest - link do artykułu w naszym tkn24, gdzie można zobaczyć także filmik i zdjęcia.

 

http://tkn24.pl/pate...-wideo-zdjecia/


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen




Dodaj odpowiedź