Skocz do zawartości


Zdjęcie

Xi Międzynarodowy Wyścig Kolarski Szlakiem Walk Majora Hubala


28 odpowiedzi w tym temacie

#1 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 16 kwiecień 2016 - 14:46

Coś zaczyna się dziać u mnie w mieście (i okolicach) i to w naszej ulubionej dyscyplinie, tzn. w kolarstwie szosowym. Informuję, że rusza XI Międzynarodowy Wyścig Kolarski Szlakiem Walk Majora Hubala.

Nie będę się rozpisywał - proponuję poczytać i pooglądać zaproszenie na wyścig w naszej regionalnej stronie TKN24:

 

 

http://tkn24.pl/wiel...konskich-wideo/

 

 

Kto ma blisko, tzn. Skarżysko, Przysucha, Tomaszów Mazowiecki, Drzewica, Opoczno, Końskie, pewnie nie omieszka zobaczyć na żywo, a może ktoś się skusi i przyjedzie z dalszych okolic.

 

Metę będę miał pod blokiem w którym mieszkam. Zapraszam.


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#2 Kresowiak

Kresowiak
  • Użytkownik
  • 532 postów
  • SkądKraków

Napisano 16 kwiecień 2016 - 16:32

Super, miejmy nadzieję, że coś się ruszy w regionie. Zacne asfalty i piękne tereny są również w okolicach nadnidziańskich, też można tamtędy pociągnąć wyścig.



#3 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 17 kwiecień 2016 - 11:57

Dawniej wyścig odbywał się w sierpniu-wrześniu, w każdym razie pod koniec lata. Teraz małe zaskoczenie, że na wiosnę.


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#4 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 24 kwiecień 2016 - 09:16

Jakoś tak od 8.30 zaczęło się rozstawianie sprzętu w związku organizacją wyścigu - tu można poczytać:

 

http://tkn24.pl/wysc...anizacji-ruchu/

 

Dzisiejszy etap rozgrywa się na rundach - https://www.bikemap....a-runda-hubala/. - wyścig jedzie tą rundę w odwrotnym kierunku niż na mojej mapce.

Pójdę zobaczyć start i może przejazd po pierwszych okrążeniach - niestety końcówki, w tym finiszu raczej nie zobaczę.

 

Już słyszę komentatora wyścigu.

 

 


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#5 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 24 kwiecień 2016 - 11:35

12.25 - pierwsze okrążenie za nami. Poszła ucieczka, 1 min. przewagi, premię zgarnął ktoś z niemieckiej drużyny.

 

Jest trochę gości, np. na rundę wyjechała grupa amatorów, a z nimi prezes Skarul. Za nimi w samochodzie Leśniewski i Zenon Jaskuła. A w ogóle to chyba Andrzej Sypytkowski zebrał wszystkich z drużyny, z którymi zdobył srebro w Seulu - fajnie.

 

 


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#6 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 24 kwiecień 2016 - 19:22

No i po wyścigu - jak wcześniej mówiłem, nie było mi dane zobaczyć finiszu (wyjazd do rodziny), ale dzisiaj na Polsat Sport News o 23.00 będzie kronika dzisiejszego etapu.

 

Na naszej regionalnej stronie migawka ze startu i trochę zdjęć:

 

http://tkn24.pl/wyst...-wideo-zdjecia/

 

Podobno później ma powstać dłuższa relacja (zmontowana) z całej imprezy - chyba też na Polsat Sport News, albo na Polsat Sport . 

 

 


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#7 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 24 kwiecień 2016 - 22:34

Wyniki:

 

http://tkn24.pl/eryk...hubala-zdjecia/


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#8 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 30 kwiecień 2016 - 18:44

Właśnie zobaczyłem w programie, że o 20.00 na Polsat Sport będzie relacja, więc sobie zobaczę.

 

Jak ktoś to przeczyta, to zapraszam.


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#9 haligówka

haligówka
  • Moderator
  • 853 postów
  • SkądRzeszów/Kraków

Napisano 30 kwiecień 2016 - 19:21

Jest relacja, ale więcej rozmów z gośćmi specjalnymi, niż relacji z tegorocznego ścigania.


Strava
Instagram
Z blatu po świecie- zapraszam na mój fotoblog!

#10 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 30 kwiecień 2016 - 20:08

Faktycznie, o sportowym aspekcie niewiele było. Bardziej to był film dokumentalno-historyczny, przeplatany migawkami z wyścigu.

 

Mam nadzieję, że jak wyścig wejdzie do kalendarza UCI, to więcej ekip przyjedzie.

 

Pomyślałem też sobie, że może się zgłoszę do pomocy przy organizacji w następnych edycjach. Może mnie wezmą co ?  :)


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#11 Kresowiak

Kresowiak
  • Użytkownik
  • 532 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 maj 2016 - 17:57

Faktycznie, o sportowym aspekcie niewiele było. Bardziej to był film dokumentalno-historyczny, przeplatany migawkami z wyścigu.

 

Mam nadzieję, że jak wyścig wejdzie do kalendarza UCI, to więcej ekip przyjedzie.

 

Pomyślałem też sobie, że może się zgłoszę do pomocy przy organizacji w następnych edycjach. Może mnie wezmą co ?  :)

 

ja wysyłałem zgłoszenie na wolontariusza przy Karpackim Wyścigu Kurierow, to pani od reklamy wzięła mój nr telefonu i już nie oddzwoniła. A oferta wolontariatu była zamieszczona na oficjalnym fb wyścigu. Rozczarowałem się tym bardzo. Ale próbuj, zawsze to trochę bliżej prawdziwego ścigania. :)



#12 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 10 maj 2016 - 21:51

Eee, to ja Andrzeja Sypytkowskiego (czyli pomysłodawcę i organizatora) znam bdb od X lat - oczywiście ze sklepu, a i czasem spotkamy się na trasie. Natomiast z Marcinem-serwisantem (czyli prawą ręką Andrzeja) utrzymuję jeszcze bliższe kontakty, bo jestem tam częstym gościem no i co roku namawia mnie na wyjazd 15 sierpnia rowerami do Częstochowy  :). Tak więc moja chęć pomocy przy organizowaniu wyścigu to raczej nie będzie oficjalne zgłoszenie, ale po prostu zagadam przy okazji.


  • Kresowiak lubi to

"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#13 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 26 grudzień 2016 - 17:12

Będąc ostatnio w Olimpijczyku (w sklepie), rozmawiałem na temat przyszłorocznego wyścigu. Do końca roku ma być zaprezentowana pełna trasa, bo są zmiany w stosunku do poprzedniej edycji - tu jest o tym mowa:

 

http://naszosie.pl/2...jr-hubala-2017/

 

Jak widać wyścig będzie wyższej kategorii, co znaczy, że będzie ok. 200 zawodników w peletonie, tylko 4 drużyny krajowe, reszta zagraniczne. Trasa się zmieni, a mnie interesuje ostatni etap, który ma ruszać z Radoszyc i prowadzić na początek po niezłych pagórkach w okolicach Oblęgorka ( np. góra Widoma), a później wjechać na znane pętle wokół Końskich, z tym, że będą odcinki wyznaczone po drogach szutrowych (podobno !!!) w lesie. Jeśli to będzie ten odcinek, który opisywał mi Marcin, to muszę tam być przy trasie - znam go b. dobrze bo jeżdżę tam .... przełajówką. Nowa droga pożarowa, utwardzona białym żwirkiem - ok. 2,5 - 3 km odcinek, właściwie prosty, ale pofałdowany, z pioruńsko szybkimi zjazdami. Muszę to zobaczyć -  200 kolarzy po żwirku, na zjazdach  :D . No i przede wszystkim termin będzie fajny bo wyscig zaczyna się ostatniego dnia maja - czyli przynajmniej temperatury będą bardziej kolarskie, a nie jak w tym roku w kwietniu ...

 

Będzie też równolegle rozegrany wyścig dla amatorów - 3 etapy (!!!) w tym, jazda na czas w Rawie Maz.. Etap Końskie - Końskie po starej trasie (nie z Radoszyc, jak wyścig główny, wiec chyba nie będzie Widomej) ale chyba ze żwirkiem.


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#14 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 08 kwiecień 2017 - 22:04

Dzisiaj byłem w Olimpijczyku (sklep Andrzeja Sypytkowskiego), spytałem o stronę Wyścigu, dlaczego nie jest jeszcze gotowa, dlaczego nie działa, ale jak się okazało już działa jak należy, można obejrzeć mapki tras i profile itp:

 

http://wyscighubala.pl/

 

Oprócz wyścigu dla zawodowców, równolegle, na tych samych trasach będzie impreza dla amatorów, organizowana przez Cezarego Zamanę.

 

A tutaj rozmowa z organizatorami obu imprez:

 

 

Zapowiada się ciekawie.  :)


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#15 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 10 kwiecień 2017 - 17:52

Ktoś się orientuje ile masz kosztować wpisowe na amatorski wyścig?



#16 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 10 kwiecień 2017 - 21:15

Mogę się dowiedzieć, ale pewnie można znaleźć coś na stronach Zamana Group/Cisowianka Road Tour  - już znalazłem:

 

 http://www.tour.zama...?stat=373&ord=2

 

Kliknij w regulamin - dokument pdf.

 

 


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#17 kris91

kris91
  • Użytkownik
  • 1314 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 10 kwiecień 2017 - 21:17

Zapytam się tutaj, bo nie chcę otwierac nowego wątku, proszę o ew. prostą i konkretną odp:

 

Czy zawodnik z licencją ELITA może startować w maratonach i wyścigach amatorskich ? Gdzie ew. szukać jakiegoś przepisu ?



#18 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 10 kwiecień 2017 - 21:23

A nie lepiej napisać do organizatora ? - adresy są dostępne.


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#19 kris91

kris91
  • Użytkownik
  • 1314 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 10 kwiecień 2017 - 21:26

Chodzi mi o jakiś przepis PZKOL czy kogoś, może UCI ? zakazujący elicie startów w wyścigach amatorskich. Czy taki istnieje i jeśli tak to gdzie? Szukałem i nie mogę znaleźć..



#20 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 10 kwiecień 2017 - 21:31

Wydaje mi się, że to raczej organizator decyduje, kogo (zawodnika z jaką licencją) uważa  jeszcze za amatora. 

 

Oczywiście mogę popytać u Andrzeja Sypytkowskiego, ale on bardziej jest w temacie wyścigu dla zawodowców.


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen




Dodaj odpowiedź