Skocz do zawartości


Zdjęcie

Lozyska do korb campagnolo UT


45 odpowiedzi w tym temacie

#1 yaro1986

yaro1986
  • Użytkownik
  • 384 postów
  • SkądJózefów

Napisano 25 marzec 2010 - 15:33

Poszukuje lozysk do korb campagnolo UT (konktretnie mirage). Nigdzie lozyska o roamiarze 25x37x6 nie mozna dostac. Standardem jest 25x37x7. Czy ktos wie gdzie mozna kupic odpowiednie lozysko?
Czy moze da rade wsadzic lozysko o grubosci 7mm? Bedzie to chodzic.
W jednym sklepie powiedzieli ze mozna zeszlifowac na magnesie lozysko o grubosci 7mm (cokolwiek to znaczy) do tych 6mm. Sprawdzi sie takie rozwiazanie?

#2 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 25 marzec 2010 - 20:48

1. Nie kupisz takiedo łozyska nigdzie.
Nie wsadzisz zamiast 6 bo nie będzie dobrze.

2. tak samo przedstawia sie sprawa z miskami Shimano niższych grup, także mają łożyska w miskach 6mm., od 105 w góre są 7 mm.

3. Niestety wyjściem jest zakup nowych misek kompletnych.

4 Pokaże mi takiego cwaniaka który zeszlifuje stal łożskową , czym jakim cudem i z jaką dokładnośącia - nie chodz już do tego sklepu bo to porażka - napisałbym odpowiednie słowo ale słownik forum go przekręci zaraz.

5. Nie wiem jakie ceny są miske Campy, ale najtańsze miski Shimano są w okolicy do 40 zł kompet - tam w środku są łozyska 6 mm, ale nie pamiętam czy rozmiary pozostałe będą takie same.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#3 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 25 marzec 2010 - 22:18

Niestety wyjściem jest zakup nowych misek kompletnych.


Czy źle zrozumiałem? Tu chodziło o Ultra Torque. W tym standardzie łożyska osadzone są na ramionach korby a nie w miskach suportowych. Miski w UT nie mają łożysk.

Czy to ja o czymś nie wiem?

#4 marcik

marcik
  • Użytkownik
  • 67 postów
  • SkądRuda Śląska

Napisano 25 marzec 2010 - 22:25

Łożyska do korb Ultra Torque dostaniesz w Wertykalu.

#5 yaro1986

yaro1986
  • Użytkownik
  • 384 postów
  • SkądJózefów

Napisano 25 marzec 2010 - 23:16

Spike ale w campa to nie shimano i tam miski sobie lozyska sobie a nie zintegrowane jak w shimano. Nie da sie kupic kompletnych misek z lozyskami, lozyska nabija sie na os, gdyby to bylo takie proste to bym kupil miski z lozyskami.
marcik a wiesz moze ile kosztuja te lozyska i czy maja w sprzedazy czy zamawiaja?

#6 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 25 marzec 2010 - 23:36

wiesz moze ile kosztuja te lozyska i czy maja w sprzedazy czy zamawiaja?


Tu masz info nt kontaktu. Powinni szybko odpowiedzieć.
http://www.wertykal....opt=sites&sid=5

Ile kosztuje to trzeba się dowiedzieć ale tam z reguły wszystko dużo kosztuje.

#7 yaro1986

yaro1986
  • Użytkownik
  • 384 postów
  • SkądJózefów

Napisano 26 marzec 2010 - 09:20

No i dupa. Lozysk w wertykalu obecnie nie posiadaja. Czekaja na nowa dostawe ktora bedzie prawdopodobnie w maju. Cena 86,50zl

#8 Plejstocen

Plejstocen
  • Użytkownik
  • 170 postów
  • SkądSilesia

Napisano 26 marzec 2010 - 10:06

Niestety, jak się wspiera taki &#$%! system to trzeba mieć parę łożysk w zapasie, np. jedną na kilku znajomych.

#9 Rawa81

Rawa81
  • Użytkownik
  • 92 postów
  • SkądRawa Mazowiecka

Napisano 26 marzec 2010 - 10:15

No i dupa. Lozysk w wertykalu obecnie nie posiadaja. Czekaja na nowa dostawe ktora bedzie prawdopodobnie w maju. Cena 86,50zl


Zapytaj tutaj

http://www.campagnolo-sirer.cz/

Dla mnie mieli naprawdę niszową część od ręki, Wertykal proponował 3 miesiące. ;-)

#10 yaro1986

yaro1986
  • Użytkownik
  • 384 postów
  • SkądJózefów

Napisano 26 marzec 2010 - 10:26

Jest na stronie za 484kc.
Rawa81 jaki jest koszt wysylki do Polski i jak z platnoscia?

#11 sewi

sewi
  • Użytkownik
  • 236 postów
  • SkądOpole

Napisano 26 marzec 2010 - 10:32

No i dupa. Lozysk w wertykalu obecnie nie posiadaja. Czekaja na nowa dostawe ktora bedzie prawdopodobnie w maju. Cena 86,50zl


Zapytaj tutaj

http://www.campagnolo-sirer.cz/

Dla mnie mieli naprawdę niszową część od ręki, Wertykal proponował 3 miesiące. ;-)


OT.

Tylko jak im to napisac po czesku, ze sie chce lozyska, haha? No chyba, ze sie wysle zdjecie, czego sie chce.

Fajne maja nazwy:
naboje - piasty
przesmykacze - FD
przehazowki - RD
zapletena kola - gotowe kola
...

kto zganie co to sa "Brzdové èelisti" ?

#12 yaro1986

yaro1986
  • Użytkownik
  • 384 postów
  • SkądJózefów

Napisano 26 marzec 2010 - 10:46

Lozyska sa w sklepie sa zdjecia. Wystarczy wpisac ultra-torque i przeleciec kilka stron i sie dotrze do czegos takiego:
Lo¾isko pro kliky Ultra Torque (2ks)
za 484 kc

#13 orlowski

orlowski
  • Użytkownik
  • 33 postów

Napisano 26 marzec 2010 - 11:50

Witam
Pytajcie , a znajdziecie. Na zamówienie wszystkie części Campy z aktualnej oferty u mnie do kupienia. Łożyska oczywiście też. Nie polecam samodzielnie wymieniać , potrzebny jest do tego ściągacz ,który jest dosyć drogi. Jak się dzisiaj wyrobię ,to napiszę więcej wieczorem. Dostawa zamówionych części co 2 tygodnie.Jeśli czegoś potrzeba ,pytajcie.

#14 yaro1986

yaro1986
  • Użytkownik
  • 384 postów
  • SkądJózefów

Napisano 26 marzec 2010 - 12:38

Ja juz sciagnalem bez sciagacza. Mam nadzieje ze nic sie nie zepsulo.

#15 Rawa81

Rawa81
  • Użytkownik
  • 92 postów
  • SkądRawa Mazowiecka

Napisano 26 marzec 2010 - 13:44

Jest na stronie za 484kc.
Rawa81 jaki jest koszt wysylki do Polski i jak z platnoscia?


Przesyłka listowna to ok. 8 - 10 zł. Płaciłem przez paypal.

#16 mama

mama
  • Użytkownik
  • 173 postów
  • Skądswietokrzyskie

Napisano 26 marzec 2010 - 15:33

http://www.chainreac...?CategoryID=119

#17 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 26 marzec 2010 - 15:38

Witam
Pytajcie , a znajdziecie. Na zamówienie wszystkie części Campy z aktualnej oferty u mnie do kupienia. Łożyska oczywiście też. Nie polecam samodzielnie wymieniać , potrzebny jest do tego ściągacz ,który jest dosyć drogi. Jak się dzisiaj wyrobię ,to napiszę więcej wieczorem. Dostawa zamówionych części co 2 tygodnie.Jeśli czegoś potrzeba ,pytajcie.


A te łożyska to napewno oryginalne? Może zajść taka sytuacja że ja będę takowych potrzebował :-D

Co do zdejmowania to da się zdjąć zwykłymi kombinerkami do segera i płaskim srubokrętem. Bez większych profesjonalizmów.
Do nabicia nowego to przydałaby się rurka o odpowiedniej srednicy. Czyli też da się samemu zrobić na dobrą sprawe.

#18 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 marzec 2010 - 22:03

Witam
Pytajcie , a znajdziecie. Na zamówienie wszystkie części Campy z aktualnej oferty u mnie do kupienia. Łożyska oczywiście też. Nie polecam samodzielnie wymieniać , potrzebny jest do tego ściągacz ,który jest dosyć drogi. Jak się dzisiaj wyrobię ,to napiszę więcej wieczorem. Dostawa zamówionych części co 2 tygodnie.Jeśli czegoś potrzeba ,pytajcie.


A te łożyska to napewno oryginalne? Może zajść taka sytuacja że ja będę takowych potrzebował :-D

Co do zdejmowania to da się zdjąć zwykłymi kombinerkami do segera i płaskim srubokrętem. Bez większych profesjonalizmów.
Do nabicia nowego to przydałaby się rurka o odpowiedniej srednicy. Czyli też da się samemu zrobić na dobrą sprawe.


Łożysk się nie nabija - łożyska się wprasowuje

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#19 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 26 marzec 2010 - 22:44

łożyska się wprasowuje




Nie widzę aby ktokolwiek używał do tego prasy na tym filmiku. Jedynym profesjonalnym narzędziem jest "ruski klucz", tu akurat w postaci specjalnej rurki i młotka.

#20 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 marzec 2010 - 23:45

W tym akurat przypadku można nabić jak widać a lekko pobijając bo bieżnia wewnętrzna jest na osi.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo




Dodaj odpowiedź