Skocz do zawartości


Zdjęcie

SH 2300


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pan Krok

Pan Krok
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 26 marzec 2010 - 10:41

Witam szanownych forowiczów!

Mam zagwozdkę związaną z Shimano 2300. Czy ten sprzęt będzie bezproblemowo działał z wyższymi grupami Shimano, 105, Ultegra?!
Pytam ponieważ zastanawiam się nad tą Orbeą: http://www.bikekatal...ry/1443/foto:1/

Teraz stać mnie tylko na taką, myślałem, żeby później dokupić poszczególne elementy wyższej grupy. Co Wy o tym myślicie? Opłaca się? Jak nie, to co proponujecie?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :-)

#2 Gosc_Dominik_*

Gosc_Dominik_*
  • Gość

Napisano 26 marzec 2010 - 13:14

Zależy co będziesz chciał wymieniać. Jeśli kupisz korbę na 10s typu 105,ultegra,DA, to przy małej zębatce z przodu i mniejszych koronkach z tyłu będzie obcierał Ci łańcuch o blat z przodu. Najlogiczniej byłoby przeskoczyć na grupę 10s, zmienisz kasetę, klamkomanetki, łańcuch i będzie ok. Wydasz z 700-800 zł albo i więcej i już będziesz mógł spokojnie dokupować przerzutkę na 10s (ta na 8s też będzie działać z 10s) i inne szpeja później.

Najpierw warto pojeździć na tym 2300 też, przecież nie będziesz przez tańszą grupę osprzętu nagle jechał 2km/h wolniej, poza tym weź pod uwagę, że napęd na 8s jest tańszy w utrzymaniu niż 10s, tańsze kasety i łańcuchy.

#3 Pan Krok

Pan Krok
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 28 marzec 2010 - 09:19

Dzięki za odpowiedź :-)



Dodaj odpowiedź