Skocz do zawartości


Zdjęcie

Projekt Aquila

Concorde Aquila Szosa Stal Columbus

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 SadBwoi

SadBwoi
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 28 kwiecień 2016 - 10:11

Witajcie,

Zdecydowałem się założyć ten temat po kupieniu ramy ponieważ to ona będzie bazą do projektu.

 

Temat ten zakładam, żeby podzielić się z wami tym co buduje oraz by wysłuchać waszych rad i wskazówek (ponieważ jest to mój pierwszy rower zbudowany od 0, no w sumie to drugi, nie licząc XC którym jeździłem w maratonach naście lat temu).

Kilka słów o mnie. gdy byłem młodszy brałem udział w maratonach rowerowych - ogólnie rozumiane XC. Potem zajawka na kolarstwo górskie mi minęła po tym jak wsiadłem na rower do DH znajomego, zrozumiałem że wole z góry zjeżdżać niż pod nią podjeżdżać hehe (żarcik). od tamtego czasu z rowerami miałem nie wiele do czynienia tyle co przejażdżki po lesie weekendowe. 

Rok temu zauważyłem obok swojej pracy pieeeekną stalową szosę marki Concorde, można powiedzieć, że była to miłość od pierwszego wejrzenia :)

Od tamtego czasu zacząłem szukać, czytać i pytać. Temat trochę przycichł przez zimę ale w marcu wrócił ze zdwojoną siłą :D. Nie było opcji czułem, że w tym sezonie muszę już złożyć mojego "przecinaka".

 

Szukałem ramy włoskiej z wyższej półki na rurach Columbus'a SLX - SL, trafiło się wczoraj i udało mi się kupić ramę Concorde Aquila w dość nietypowym malowaniu, stan oceńcie sami :) szukałem dzień w dzień po zachodnich stronach przez ostatnie 2 miesiące ;)

Co planuje:

Rower nie będzie robiony na pełen oryginał (retro) raczej chce iść w nowszy osprzęt (klamko-manetki i grupa nowsza niż oryginał - w miarę możliwości finansowych nowsze części)

 

Prośba do was:

Potrzebuje pomocy w doborze podzespołów ponieważ na razie mam gołą ramę. Musze dobrać dosłownie wszystko, nie jestem wybitnym specjalistą więc każda porada i uwaga jest mile widziana :)

 

Najbliższe plany:

Szukam oryginalnego widelca chromowanego Concorde, kół, sterów, suportu, mostka, kierownicy dosłownie wszystkiego, wiec jak możecie podpowiadać i radzić będę bardzo wdzięczny :)

 

Załączam pierwsze fotki ramy.
Pozdro!

 

965a305e1b759821gen.jpg

 

1bdc7f0983c23919gen.jpg

 

8a8b736d78b6a914gen.jpg

 

fb9cc8289c42b43fgen.jpg

 

785f2bfb8066f383gen.jpg

 


#2 SadBwoi

SadBwoi
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 28 kwiecień 2016 - 10:24

No to zaczynamy z wysokiego C :D 
Prośba o pomoc w doborze kół.

 

Rozważam zakup takich:

 

Campagnolo Croce D Aune. (era C record tak żeby było w klimacie)
Obręcze Ambrosio giro d Italia 36h

Zdjęcia :

82bc261b3131ee21gen.jpg
 
abb03820f385bb94gen.jpg
 
9461659edbff4dfbgen.jpg
 
84c267eb41844986gen.jpg
 
 
Wygląda mi to na wolnobieg, pytanka:

1) Czy będę mógł wymienić wolnobieg na taki z większą ilością biegów? 9?
 
2) Rama ma rozstaw widełek 130mm czy koła te będą pasować do rozstawu 130mm?
 
3) Jeśli będę kupował przerzutkę tylną 9cio biegową to czy będę mógł ją używać z tym wolnobiegiem?
 
Stan myślę, że jest niezły. Wizualnie też mi pasują.
 




Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Concorde, Aquila, Szosa, Stal, Columbus