Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jednocalowe stery , zagadka średnicy


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 wezuwiusz

wezuwiusz
  • Użytkownik
  • 23 postów
  • SkądGorzów Wlkp / Kraków

Napisano 31 marzec 2010 - 19:35

Witam mam pytanie. Stery jednocalowe są na 30.2 wewnętrznej średnicy główki ramy a ja mierzę i w aluminiowym Giancie OCR 7 mam ok 29.5mm, tak ma być czy główka jest niezsfrezowana bo nie sądze by był tu jakiś standart japoński na który i tak za ciasno... Jakby co zdjęcie główki i z góry dziękuje za pomoc w rozwikłaniu sprawy... Dołączona grafika

#2 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 31 marzec 2010 - 19:49

Jak na razie jedyne co nasuwa mi się na myśl, to że główka może być lekko owalna i akurat zmierzyłeś w jej najwęższym miejscu.


#3 wezuwiusz

wezuwiusz
  • Użytkownik
  • 23 postów
  • SkądGorzów Wlkp / Kraków

Napisano 31 marzec 2010 - 20:08

na wszelki wypadek mierzyłem w kilku miejsach i zawsze to były wyniki wyraźnie poniżej 3mm jakieś 2.95...

#4 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 01 kwiecień 2010 - 06:23

wezuwiusz, są różne standardy calówek, jest 30,2 ale też są 30,0.

#5 wezuwiusz

wezuwiusz
  • Użytkownik
  • 23 postów
  • SkądGorzów Wlkp / Kraków

Napisano 01 kwiecień 2010 - 08:00

Może się mylę ale 30,0 to jakiś rzadki standart a ja mam to w GIANT OCR 7 czyli rowerze dość hmm powszechnym :D zresztą i tak to jest poniżej 30,0 to co tu mierzę... Dlatego ten trop z frezowaniem gniazd na stery w ramie... Na zdjęciu w sumie wygląda na niezsfrezowane ale nie znam się akurat na tej stronie higieny ramy.

I jakby co to jest ta rama, chyab hmm 2002 rok chodził wtedy cały rower na sorze za ok 2tys w jakies niby promocji. Może ktoś kojarzy i wymieniał już w tym stery, tam był jakiś tajemniczy model VP w sumie trudno określić czy to na 100% były "normalne" ahedy. Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam Dołączona grafika

#6 Konik

Konik
  • Użytkownik
  • 540 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 kwiecień 2010 - 17:39

Zmierz tuleję sterów do tej pory używanych (u nasady) - powinny mieć właśnie 30,0 mm. 30,0 mm nie jest aż tak rzadkie.



Dodaj odpowiedź