Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki rower do 3500zl?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
1261 odpowiedzi w tym temacie

#1 marcin1212

marcin1212
  • Użytkownik
  • 66 postów
  • SkądBrzeszcze

Napisano 07 październik 2007 - 17:09

Witam!!
W okolicach grudnia stycznia z racji przypływu gotówki i niższych cen (myle sie?) zamierzam kupić szose.

Moją uwage przykuły te dwa rowery:
http://www.extreme-s...on/hcyanitn.php
http://www.allegro.p...imano_105_.html

Myslałem także nad złożeniem roweru samemu:
Rama: accent via montana 450zł
Widelec: z racji braku kasy zwykły alu 50zł
Korba sh 105 450zł
klamkomanetki sh tiagra 500zł
koła sh whr 550 400zł
kaseta łancuch tiagra 110zł
p tylna tiagra 80zł
p przednia tiagra 70zł
sztyca ....? 50zł
Kiera.....?? 60z??
Siodło skn 70zł
hamulce tiagra 110zł?
opony.....?? 100zł??

razem daje ~2500zł. Biorąc pod uwage że ceny na zime spadna jeszcze (myle sie??) i uda sie uzyskac rabat kupując za większą sume u jednego sprzedwacy można wyjdzie ok 2200-2300zł. I teraz pojawia sie moje pytanie czy lepiej kupić któregos z wymienionych-zakładam że uda sie też zejść coś z ceny (kross kusi 105-ką), czy tez złozyc cos na tej specyfikacji. Jezeli druga opcja to co byście zmienili, dodali..?
i czy jest sens dołzyć te 200-300zł do 10 rzędów czy lepiej kupic buty i pedały??
Z góry dzieki za odpowiedz:)

#2 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 07 październik 2007 - 17:57

Witaj, co do Twojej listy to gdzieś czytałem, chyba nawet tu na forum, że składając samemu rower nie warto kupować drogich hamulców gdyż skutecznością hamowania nie różnią się one od swoich droższych braci. Idąc tym tokiem myślenia zamień hamulce tiagry na np. promaxy
http://allegro.pl/it...u_obudowie.html
albo tektro
http://allegro.pl/it...osa_od_ss_.html

Poisona Cyanit ma kr1zje, uderz do niego żeby Ci dokładne sprawozdanie zdał na jego temat, hehe, natomiast co do krossa to słyszałem, że firma ta nie cieszy się dobrymi ramami no i jest to niezła mieszanka osprzętu.

Mając 2,5k zł osobiście rozejrzałbym się za używkami na allegro, np
http://allegro.pl/it...lowe_ceny_.html
ten wydaje się dosyć ciekawy.

Jeżeli chodzi o spd-ki i buty to sam mam w tą zimę zamiar zmienić koszyki na takowe właśnie pedały. słyszałem od użytkowników i czytałem, że jest to chyba najbardziej odczuwalna zmiana jaką może sobie kolarz amator, oczywiście pozytywna. Są to więc komponenty warte swojej nie najniższej ceny a co do kasety 10s to zależy od Twojego stylu jazdy, od intensywności treningu etc. Ja np jeżdżę na 9s i nie narzekam. Prędzej chyba zamiast zmieniać całą kasetę na 10 wolał bym w tej obecnej delikatnie zmienić konfigurację zębatek i też było by git.

Na koniec musisz też pamiętać, że na rowerze za 2,5k zł się nie kończy gdyż za w/w spd-ki z butami, koszulkę, spodenki, bidon, licznik, kask, rękawiczki, okulary, pompkę i cholera wie co jeszcze będziesz musiał dać tyle, że na pewno nie zamkniesz się w 3k zł.
Pozdro!

#3 marcin1212

marcin1212
  • Użytkownik
  • 66 postów
  • SkądBrzeszcze

Napisano 07 październik 2007 - 18:15

Oczywiście używki równnież bede brał pod uwage z tym że raczej w mojej okolicy tak abym mogł obejrzeć sprzet-ot takie uprzedzenie jakieś.
Koszulki itp posiadam bo do tej pory jeździłem mtb, ale z racji braków terenu chce przerzucic sie na szose.

#4 kr1s1983

kr1s1983
  • Użytkownik
  • 829 postów
  • SkądNowy Sacz

Napisano 07 październik 2007 - 18:36

ja mam rower z identyczna rama accenta i kolami nizszy models himano 500,widelec wez karbon bo alu zle tlumi drgania.W sumie 9s CI starczy ja jezdze na 8s sory i tez daje rade.Zlozenie roweru niekoniecznie wyjdzie CI taniej wiec przemysl to,bo ja troche zalowalem bo widzialem pozniej rowerki w lepszej konfiguracji za podobna kase

#5 marcin1212

marcin1212
  • Użytkownik
  • 66 postów
  • SkądBrzeszcze

Napisano 07 październik 2007 - 18:39

NO własnie jakos nie moge doszukac sie tak owych, Jest niby ten kross- ale wiadomo rama.
Poison osprzęt podobny do sugerowanego przeze mnie, a droższy.
Ciekawy jest b twin z tylnym widelcem carbonowym, za 2700 z tym ze na campie, a ja wolałbym shimano.

#6 madridista

madridista
  • Użytkownik
  • 126 postów
  • Skądśląsk

Napisano 07 październik 2007 - 19:19

Widelec: z racji braku kasy zwykły alu 50zł

Za 50 zł nie kupisz widelca alu, z accenta są cro-mo za 50 zł.

#7 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 październik 2007 - 19:46

Poison cyanit na tiagrze nie jest zły, przejechałem na nim 2k km i jak narazie działa bezawaryjnie.

Jakbyś chciał składać rower to mam do sprzedania za grosze siodełko szosowe selle italia XO za 20pln [ok. 300gr], i wkrótce będę miał jeszcze do sprzedania najprawdopodobniej w świetnym stanie kierownice 42cm amoeby oraz mostek amoeby 110mm na uchwyt 26mm. Wszystkie komponenty są używane, ale w świetnym stanie.

#8 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 07 październik 2007 - 19:57

może to cie zainteresuje,
http://forumszosowe....635e36527#10695


#9 marcin1212

marcin1212
  • Użytkownik
  • 66 postów
  • SkądBrzeszcze

Napisano 07 październik 2007 - 20:02

Wszystko fajnie, zainteresowałem sie równeiż tym accentm z tymż e tak jak pisałem zakup ten dopiero pod koniec roku. Czy ceny bedą wtedy niższe czy wręcz przeciwnie-wyższe niż te na obecną chwile??

#10 zas3k

zas3k
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • SkądLublin / Poronin

Napisano 07 październik 2007 - 20:23

a ja wlasnie koncze skladac rowerek, w tej chwili koszty w arkuszu sa w kwocie 2850
a zbudowalem go na
rama merida road 904
widelec rdx
osprzet to campa mirage
kokpit na truvativ xr - waga bardzo podobna do ritcheya compa
kolka na piastach mirage, obrecze rigida chrina
oponki detonatory na zime, na przyszly sezon prawdopodobnie beda panaracery evo 2
aha siodlo stary rolls, pedaly z mtb jak bedzie przyplyw gotowki to kupie buty szosowe i pedalki time rxe

p.s. campe kupywalem na bike24.com z przesylka wyszlo 1480
rama w zaprzyjaznionym sklepie
reszte szpeju na aledrogo

w kalkulacje wliczone sa koszty przesylek

#11 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 październik 2007 - 20:50

W zimę można dostać najczęściej to co zostało nie sprzedane w sezonie, teoretycznie ceny niektórych rzeczy powinny zacząć już topnieć, ale to indywidualna sprawa sprzedawców.

#12 marcin1212

marcin1212
  • Użytkownik
  • 66 postów
  • SkądBrzeszcze

Napisano 08 październik 2007 - 18:38

Może sie ktoś jeszcze wypowiedziedzieć. Podliczyłem całośc i z widelcem rdx carbon +koszty przesyłki wyszło by jakieś 2650zl , ale mysle że za wszytsko powinno sie zmieścić w 2200-2300. Waga takiego rowerka wynosiła by jakies 9kg, także wydaje mi sie że całkiem dobrze.

Może ktoś podrzucić stronke z tanim widelcem sztywnym. Jak przypuszcam stal cro mo tłumi drgania lepiej niż alu?

[ Dodano: 2007-10-12, 15:42 ]
Zmieniłem troche rozpiske i teraz prezentuje sie nastepująco:


Rama: Leader fox leadstage 350
Widelec: rdx carbon 250
Korba: tiagra comp. 215
klamkomanetki 105 500
koła sh whr 550 400zł
kaseta łancuch 105 160zł
p tylna tiagra 80zł
p przednia tiagra 70zł
sztyca zoom 35 zł
Kiera pro lt 45
Siodło skn 70zł
hamulce tektro 70
opony detonator 90zł
Razem mamy 2400zł, czyli mniej niz poczatkowo a rower byłby na 10 biegach z tyłu i carbonowym widelcu. Rama leader fox też wydaje mi sie lepsza chociażby dlatego że ma klasyczna geometrie(taki mi sie wydaje, ale nigdzie nie znalazłem info na ten temat), a nie tak jak accent, slopping-osobiście preferuje tą pierwsza.
Co o tym sadzicie?

#13 dawid

dawid
  • Użytkownik
  • 21 postów
  • SkądKatowice,Woszczyce

Napisano 12 listopad 2007 - 02:12

Okazja czy jednak nie?

http://allegro.pl/it...ano_tiagra.html

Apropo nie chce ktoś sprzedać używanego rowerka na ramie 52, 54 chętnie bym kupił.

#14 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 12 listopad 2007 - 08:14

IMO żadna okazja, po prostu pierwotna cena 2600zł za ten rower to chyba księżycowa, a 1800zł można dać tylko ze względu, że to nówka na gwarancji.
Zastanawia mnie, czy naprawdę zeszli z wagą poniżej 10kg. Może to nie HIT tylko cHWYT .... marketingowy :-P
Zeby chociaż widelec był karbonowy :?: ;-)

pozdro horny

#15 750519

750519
  • Użytkownik
  • 147 postów
  • SkądKraśnik

Napisano 12 listopad 2007 - 10:17

Kross to żadna okazja. Zgadzam się z Hornym.
Niedawno znalazłem na allegro Meridę 880 za 1660 pln. Sam na tekiej jeżdżę i jestem zadowolony. Teraz jest dużo obniżek. Szukaj a znajdziesz. Kross przy Meridzie wyglada bardzo niezgrabnie.
Pozdrawiam brać szosową.

#16 dawid

dawid
  • Użytkownik
  • 21 postów
  • SkądKatowice,Woszczyce

Napisano 13 listopad 2007 - 18:28

Tutaj ładna merida i co najważniejsze z moich okolic i nie drogo :)
http://allegro.pl/it...nesium_909.html

sory ze was tak męcze ;-)

#17 Sid93

Sid93
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • SkądSkórcz

Napisano 27 styczeń 2008 - 21:42

Witam.

Jestem nowym użytkownikiem forum.
Mam pytanko. Co sądzicie o roweryku KROSS VENOM ENYO za 1400zł? Cena jest o 500zł tańsza od katalogowej, bo jest to wyprzedasz ubiegłorocznego sprzętu z magazynów. Wiem, że profesionalka to nie jest, ale za taką cenę nic lepszego nie dostanę. A koniecznie zależy mi, żeby był on nowy. Właściwie już napaliłem się na ten rower. Tylko chciałbym poznać wasze zdanie na temat tej maszynki. Może ktoś z was jeździ (jeździł) na tym rowerze? Może macie jakieś wiadomości na jego temat? Piszcie jakie ma on plusy, a jakie minusy. Każdą uwagę przemyślę.

Poniżej podaję link do strony z rowerem:
http://www.t-bike.pl...-enyo-p-50.html

Pozdrawiam:
Michał

#18 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 27 styczeń 2008 - 22:17

więc, za te pieniądze problem będzie złożyć rower na nowych podzespołach, problem też będzie znaleźć używany rower w tej cenie, ale wyższej klasy, cena jest atrakcyjna, w końcu od czegoś trzeba zacząć:)


#19 dawidek102

dawidek102
  • Użytkownik
  • 72 postów
  • SkądChoszczno

Napisano 27 styczeń 2008 - 22:30

Co tu duzo mówic kwota która chcesz przeznaczyć jest zdecydowanie za niska aby kupic cos dobrego, ja osobiscie zdecydował bym sie na uzywke dobrze poszukał po wybierał, troche czesci wymienił na nowe ale skoro chcesz kupic nowy wiec wyboru nie masz do ceny dolicz pedały, buciki koszyki na bidon uzbiera sie nastepne pare zł. Wiadomo od czegos trzeba zaczynac i wmiare dopływu gotowki mozesz sobie wszystko stopniowo powymieniac

#20 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 27 styczeń 2008 - 22:50

mam krossa tylko że ATB, rowery tej firmy mają ambicję aby powalczyć na rynku, ale osobiście odradzam krossy, części są dobrane w "ciekawy sposób" a serwis pozostawia wile do życzenia, mam nadzieję, że to sie zmieni w najbliższym czasie ale póki co, no sam nie wiem...