Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pierwsza Szosa 2000-2500Zł


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Blacha

Blacha
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 12 maj 2016 - 11:42

WItam, rozglądam się za swoją pierwszą szosą. Budżet jaki chciałbym przeznaczyć na rower wynosi 2000-2500zł. W Decathlonie jest Triban 520 na Sorze za 2200zł. Jednak czytałem na forum, że kupując rower w tej cenie kupuje się tak na prawdę ramy, którą są bazą do późniejszej rozbudowy. Z drugiej strony Merida Race 80 na Clarisie kosztuje 2700zł. Merida Scultura 100 na Clarisie/Sorze kosztuje 3000zł. Byłbym w stanie dołożyć do Scultury, jeśli to by się opłacało. Pomóżcie. Lepiej kupić mniej znanego Tribana z dobrym osprzętem? Jak wygląda sprawa z jego ramą? Jest mniej "porządna" niż np. w Meridzie? Będzie nadawała się do rozbudowy? Czy może lepiej kupić już tę Sculturę lub Race i mieć dobrą (i ładniejszą) ramę. Na początek chyba nie potrzebuję tak na prawdę nic więcej niż Claris. Napęd zawsze można wymienić na lepszy. Z ramą już gorzej.

 

Pozdrawiam



#2 pan_piotr

pan_piotr
  • Użytkownik
  • 598 postów
  • SkądGōrny Ślōnsk

Napisano 12 maj 2016 - 21:33

Sculture 200 nowa ze sklepu w bikeatelier 2999zl.

 

chociaż ja osobiście wolałbym dołożyć w ratach lub w gotówce i kupić coś na tiagrze czy 105.

 

http://www.decathlon...id_8324331.html



#3 misiek440

misiek440
  • Użytkownik
  • 114 postów

Napisano 20 maj 2016 - 09:31

Napęd zawsze można wymienić na lepszy.

 

można ale to bardzo nieekonomiczne



#4 Blacha

Blacha
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 20 maj 2016 - 13:23

Dlaczego nieekonomiczne?



#5 misiek440

misiek440
  • Użytkownik
  • 114 postów

Napisano 20 maj 2016 - 13:29

Bo jak zaczniesz to sobie dokładnie liczyć, to sie okaże że to trzeba jednak wyłożyc grube $$ na kompletną zmiane grupy...wtedy zrodzi ci sie  w głowie odpowiedź  "kurde zmienie grupe będzie zajebiscie"....ale nie tak nie będzie dalej będziesz miał rower na słabej ramie i taniej wyjdzie go pogonic i kupic wysoki model chocby używany rower i i wymienieać zużytą  grupe na to samo. Przerabiałem to jeszcze pare dni temu  z moim btwinem. 

 

Jak zaczełem liczyć:

-wymina grupy na tiagre 1400zł

-wymina kół 600zł+

-wymina widelca 300zł

-wymina sztycy 200zł

i nagle wychodzi gruby hajs, a teraz sprzedaj używany rower i dołóż tyle... i masz fajny wysoki model

 



#6 misiek440

misiek440
  • Użytkownik
  • 114 postów

Napisano 20 maj 2016 - 13:47

Problem jest taki żeby kupic fajna ramę czy nawet cały frameset to trzeba ją kupic solo. Bo fajne ramy zazwyczaj sa w droższych rowerach a te juz maja osprzęt w miarę na poziomie. 



#7 Blacha

Blacha
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 20 maj 2016 - 13:55

Czyli lepiej kupić np. Treka 1.2 na Sorze i potem ten rower rozbudować niż kupić Btwina w tej cenie?



#8 misiek440

misiek440
  • Użytkownik
  • 114 postów

Napisano 20 maj 2016 - 14:09

masz lekture na długi wieczór http://szosa.org/top...o-4000zł/page-1

 

mam tutaj odmienne zdanie  niz wiekszosć więc powiem

 

miedzy 540 a 1.2 wybrałbym, 1.2 ale tak naprawde to bardziej od 1.2 poodoba mi sie ultra 700 af i bym do niego doplacił bo ogladąłem rower i uważam że jest lepiej wykonany niż trek, spawy malowanie a do tego w przeciwieństwie do treka jest naprawdę na przyzwoitym osprzęcie (trek troszeczkę przegiął  z ceną za ten model na takim badziewnym osprzęcie, osobiste zdanie).

 

Sam stałem przed takim problemem i w końcowym rozrachunku w tej kasie kupiłem używany rower na karbonowej ramie i ultegrze 10rz. Rama jest sliczna naprawde może gdzieś delikatne przytarcia jak to na rowerze. A reszta to osprzęt w przyszłym sezonie wyminie tarcze z przodu na nową łańcuch i kasęte i dalej będe śmigał, Przemyśl to. 

 

 



#9 Blacha

Blacha
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 20 maj 2016 - 14:54

No dobrze, ale jeśli w sklepie stoi niebieski Trek 1.2 za 2500zł, to chyba nie ma o czym rozmawiać ;)



#10 Jaceos

Jaceos
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 23 maj 2016 - 11:58

Cześć, podepnę się pod temat. Szukam dla siebie pierwszej szosy. Przesiądę się z 15 letniego „górala” firmy Unibike z którego ciągle jestem zadowolony, więc myślę że czego bym nie wybrał i tak odczuje pozytywną różnicę. Szosa dlatego, że zamierzam zacząć amatorsko startować w Triathlonach, stąd ta zmiana roweru. Do wydania mam około 2000 zł. Z racji tego, że o rowerach niewiele wiem wolałbym kupić nowy, nie używkę. Nie zamierzam bawić się później w modyfikacje roweru. Kupić, wyregulować, jeździć :) Jak na razie po kilku tygodniach szperania zostało mi dwóch faworytów :
1. Triban 520.
2. Velomarche http://allegro.pl/no...6183642501.html
Jakiś znawca tematu podjalby się porównania tych dwóch rowerów? Ewentualnie wybrać coś innego? Dodam tylko, że mam 180cm wzrostu.



Dodaj odpowiedź