Skocz do zawartości


z 9tki ósemka


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_Pavulon_*

Gosc_Pavulon_*
  • Gość

Napisano 05 kwiecień 2010 - 14:24

Witam mam do was pytanko. Mam szoske wyposażoną w osprzęt sory. Jest już ciężko kupić fajną kasete na 8 biegów. Czy jeśli kupie kasete na 9 założe z niej tylko 8 zębatek używając podkładek z kasety 8 rzędowej, to będzie to działać??
Robił ktoś z was coś takiego?

#2 xGx

xGx
  • Użytkownik
  • 458 postów
  • SkądWrocław

Napisano 05 kwiecień 2010 - 14:58

będzie

#3 Kowalski_vp

Kowalski_vp
  • Użytkownik
  • 234 postów
  • SkądRacibory

Napisano 05 kwiecień 2010 - 16:02

Nigdy czegoś takiego nie robiłem, ale podejrzewam że nie będzie to idealnie działało.
Jednak odległości na kasecie minimalnie się różnią, a skok na manetce zostaje taki sam.
Ale to tylko moje domysły.

#4 Mati213

Mati213
  • Użytkownik
  • 153 postów
  • SkądWrocław

Napisano 05 kwiecień 2010 - 16:13

Zębatki na kasetach 9s są węższe, niż na 8s i (teoretycznie) wymagają węższego łańcucha. Takie rozwiązanie, jak proponujesz, będzie działało, ale nie licz na w 100% prawidłową pracę napędu. Myślę, że lepiej byłoby kupić "niefajną" kasetę na 8, albo poszperać dokładnie i znaleźć "fajną". A najlepiej zmienić napęd ;-) ale to już większy wydatek.

#5 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 kwiecień 2010 - 16:51

xgarfildx a jak to będzie ??? wytłumacz technicznie i w mm policz.

Fajne kastety 8 są jeszcze Sramowskie.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#6 Gosc_Pavulon_*

Gosc_Pavulon_*
  • Gość

Napisano 05 kwiecień 2010 - 17:00

Wydaje mi się że szerokość zębatek nie bedzia miała na to wpływu. Dystanse z 8ki wszsytko załątwią.

A może macie jakieś kasety na 8? Ja miałem 105 8s. prawdziwy rarytas. A wymiana napędu i tak mnie czeka ale póki co musze jeszcze coś wymyśleć z tą kasetą na 8.

#7 leslaw

leslaw
  • Użytkownik
  • 239 postów
  • Skądłódzkie

Napisano 05 kwiecień 2010 - 17:34

Ósemka złożona z koronek od dziewiątki będzie 0,5mm węższa niż oryginał. Myślę, że nie będzie z tym problemu.

#8 xGx

xGx
  • Użytkownik
  • 458 postów
  • SkądWrocław

Napisano 05 kwiecień 2010 - 18:25

SPIKE, mam tak na jednym komplecie i działa,nie wiem jak to będzie technicznie wyglądało słaby jestem w tym
w moim wygląda to tak że wywaliłem najmniejszą i chyba nawet nie było trzeba dawać podkładki i działa

koło to mavik 521D,sram 9.0 i kaseta 7.0

#9 bodziek

bodziek
  • Użytkownik
  • 14 postów
  • SkądKatowice

Napisano 05 kwiecień 2010 - 20:52

Będzie działać, zaryzykuję nawet stwierdzenie, że nie odczujesz różnicy.
Możliwe jednak, że podkładek nie będzie dało się dopasować i trzeba będzie pościnać "wypustki".
Kiedyś w MTB miałem kasetę na 9 złożoną z kasety na 8 (bez jednego biegu) i nie było problemu, podkładki akurat też pawosały, bo obie to były stare kasety Srama.

#10 Gosc_Pavulon_*

Gosc_Pavulon_*
  • Gość

Napisano 05 kwiecień 2010 - 21:34

Super!! Dzięki za info!

#11 Gosc_Dominik_*

Gosc_Dominik_*
  • Gość

Napisano 05 kwiecień 2010 - 22:29

Przecież spokojnie możesz kupić kasetę do 8mki na allegro, czy nie są wystarczająco fajne? ;) http://allegro.pl/it...23_26_8_ka.html



Dodaj odpowiedź