Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pierwsza Szosa 3100 Włącznie Z Wyposażeniem.


20 odpowiedzi w tym temacie

#1 inkarm

inkarm
  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 05 czerwiec 2016 - 18:25

Witam,

w najbliższym czasie chciałbym zakupić swój pierwszy rower szosowy i tutaj pojawia się problem, który mam nadzieję uda się rozwiązać z pomocą ludzi z tego forum.

Obecnie zastanawiam się nad tribanem 520(2200zł) a wraz z nim zakup pedałów spd-sl, butów, licznika, rękawiczęk, u-locka, pompki stacjonarnej(mam sprężarkę i w sumie wystarczyłaby przejściówka, ale gdzieś wyczytałem, że przez przejściówki nie działa manometr, co może być potrzebne w przypadku opon szosowych :D)tak aby wmieścić się do 3100zł, ewentualnie 3200zł.

Byłem juz przekonany do zakupu roweru ROWER SZOSOWY SPRINT MONZA ELITE TIAGRA 10 KOŁA RS (6187398862) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. ale nie ma żadnych informacji dotyczących gwarancji i jest ciutke za drogi. Napisałem do sprzedawcy w sprawie gwarancji i rabatu, zobaczymy co odpisze.

Obecnie jestem przekonany do tribana 520 + pełnego wyposażenia.

Będzie to mój pierwszy rower szosowy, obecnie posiadam lazaro integral v3 2014.

Mój wzrost to 183,5cm a długośc nogi to 84cm. Przymierzałem się w decathlonie do tribana 700af rozmiar L, który wydawał się idealny, nie wiem za to jak się prezentuje rozmiarówka tribana 520.

Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi biggrin.png



#2 przmor

przmor
  • Użytkownik
  • 500 postów

Napisano 05 czerwiec 2016 - 18:38

Poswiec kilka wieczorow na lekture forum. Takie pytanie jak Twoje pojawia sie srednio raz w tygodniu.

#3 inkarm

inkarm
  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 05 czerwiec 2016 - 18:42

Poswiec kilka wieczorow na lekture forum. Takie pytanie jak Twoje pojawia sie srednio raz w tygodniu.

Poświęciłem grubo ponad miesiąc na czytanie WSZYSTKICH pojawiąjących się wątków w działach szosa do xxx. Nadal nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi. Żaden wątek nie opierał się o rower sprint monza elite oraz wybór tego typu(taniej+wiecej wyposazenia/drozej+mniej wyposazenia) 



#4 adamos79

adamos79
  • Użytkownik
  • 151 postów

Napisano 06 czerwiec 2016 - 07:51

Jak czytałeś, to na pewno znalazłeś tezę, że kupuje się najdroższy rower na jaki Cię stać...ale warto zastanowić się nad używką, w tej cenie już coś ciekawego kupisz, pierwsza szosa zazwyczaj idzie do żyda po 1, 2 sezonach, wtedy już mniej więcej będziesz wiedział czego potrzebujesz...Ilość zębów w korbie Monzy jest dość duża jak na pierwszą szosę...


  • inkarm lubi to

#5 przmor

przmor
  • Użytkownik
  • 500 postów

Napisano 06 czerwiec 2016 - 08:29

Albo kupujesz tani rower, na ktorym nie stracisz duzo przy odsprzedazy.

#6 adamos79

adamos79
  • Użytkownik
  • 151 postów

Napisano 06 czerwiec 2016 - 08:38

Tani w sensie używany, bo na nowym zawsze stracisz % najwięcej...Jest od groma tribanów na olx...



#7 luki99

luki99
  • Użytkownik
  • 426 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 06 czerwiec 2016 - 09:02

Jeżeli kolega podał dwa linki do nowych tzn. ze nie szuka raczej uzywek... Z tych dwoch to zdecydowanie ten monza. Sprzedawce znam - to autoryzowany i jedyny dystrybutor niemieckiej marki Silverback na polskę. Gwarancja na pewno standardowa 2 lata osprzet i pewnie min. 3 lata na rame albo dluzej. Z uznaniem reklamacji nie bedziesz mial problemow u tego goscia, najlepiej gdybys mogl podjechac zmienirzyc sie i na miejscu wiecej tez wynegocjujesz...

 

Co do rowerow... Tribana mialem te gorsza wersje za 1500 ale kola w obu sa te same - tak samo slabe, dalem do fachowca, ktory ponaciagal wszystkie szprychy od nowa, a i tak po czasie sie rozcentrowaly, powiedzial, ze jakosc tych obreczy i szprych jest bardzo slaba. Siodlo jest bardzo niewygodne w tribanie - mozesz poczytac opinie, niewielu osobom pasuje.

 

Na Twoim miejscu z tych dwoch wolalbym te monze pomimo gorszego widelca... - lepsze kola, osprzet, komponenty rithey comp/pro, lepsze siodlo albo poszukac czegos lepszego za te 3k. Jezeli nie masz nic to wydalbym +- 3k na rower (Monze znajac tego sprzeawce na miejscu na te 2700 bys wytargowal) do tego kupił jakiś tani kask i spodenki/koszulke i zbieral na lepszy ubior/akcesoria/pedaly spd. Bo jesli juz teraz bedziesz chcial kupic rower to na porzadne ciuchy, pedaly, kask i jakies akcesoria typu licznik itd musialbys wydac 1000-1500 to CI zostanie tylko na Tribana za 1500, w ktorym na starcie trzeba zmienic kola, siodlo, a osprzet nie grzeszy plynnoscia dzialania.


  • inkarm lubi to

#8 adamos79

adamos79
  • Użytkownik
  • 151 postów

Napisano 06 czerwiec 2016 - 09:06

Bez urazy, Triban ma najlepszy stosunek cena/jakosc, poczytaj fora tri, sam ujezdzam triban 5 i sora dobrze wyregulowana po wymianie linek smiga az milo, kolka w 2 sezonie zmienione i czego chciec wiecej ? Rower kupilem za 1500...carbonowy widelec i tylny trójkąt...



#9 Xelius

Xelius
  • Użytkownik
  • 39 postów
  • SkądKRK

Napisano 06 czerwiec 2016 - 10:46

@inkarm chyba powinieneś odpowiedzieć sobie na jeszcze jedno zasadnicze pytanie; jaki dystans zamierzasz pokonywać, czy ma to być jazda okazjonalna (1-2 razy w tygodniu). Pytam, bo jeżeli rowerem będziesz pokonywał średnio 50 km dziennie 5 razy w tygodniu zrobi ci się ok 1200 km miesięcznie. Sorry, ale prawda jest taka że Tiagra czy Sorra porostu rozlecą się po 1 sezonie (zębatki, łańcuch).

BTW. Do dzisiaj się zastanawiam po co produkują taki złom (Tiagra, Sorra) bo chyba nie na wystawę ?!

Proponują wiec zejść na ziemie, usiąść z kalkulatorem i policzyć, ile co roku będę dokładał do taniego osprzętu. Rozumiem, że każdy ma budżet jaki ma ale chyba lepiej pożyczyć pieniądze i zainwestować w dobry osprzęt. Podsumowując, kup używaną alu ramę za ok 1000 zł. + 4000 zł na osprzęt (minimum grupę Shimano Ultegra lub Campagnolo Athena + koła Fulcrum Racing 5 + kierownica, siodło) a na pewno będziesz się cieszył z jazdy bez dodatkowych opłat.

Zapominałem, że potrzebujesz jeszcze spodenki 150 zł + koszulka 100 zł + rękawiczki 50 + buty 300 zł + kask 300 zł + pedały SPD 200 zł + pompka 100 zł + licznik 100 zł. Razem 1300 zł. 


  • inkarm lubi to

#10 inkarm

inkarm
  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 06 czerwiec 2016 - 14:05

Dziękuje wszystkim za porady. Niestety mój budżet nie pozwala mi na taki wydatek jaki proponuje Xelius.

Decyduję się na Sprint Monzę, myślę, że rozmiar 55 będzie dobry dla mnie??(183,5cm, noga 84).

Trochę szkoda, że Monza ma tylko aluminiowy widelec, ale mam nadzieję, że nie będzie to jakimś wielkim problemem.

Gwarancja na monzę to 24 miesiące na cały rower.



#11 luki99

luki99
  • Użytkownik
  • 426 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 08 czerwiec 2016 - 13:11

Bez urazy, Triban ma najlepszy stosunek cena/jakosc, poczytaj fora tri, sam ujezdzam triban 5 i sora dobrze wyregulowana po wymianie linek smiga az milo, kolka w 2 sezonie zmienione i czego chciec wiecej ? Rower kupilem za 1500...carbonowy widelec i tylny trójkąt...

Zgadza się ale jak ktoś może wydać więcej to lepiej to wykorzystać, koła są bardzo słabe, a oprocz kół monza to co wymieniłem wyżej ma bezapelacyjne lepsze niż Triban.

 

inkarm najlepiej gdybyś mógł się przymierzyć na miejscu. Wg tego co on pisze na aukcji jesteś na pograniczu 53/55.


  • inkarm lubi to

#12 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 08 czerwiec 2016 - 13:44

Rozmiar 55 ma wg tabelki górną rurę o długości 581 cm czyli na Twój wzrost będzie zdecydowanie za duży.



#13 inkarm

inkarm
  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 08 czerwiec 2016 - 14:23

Zamówiłem rozmiar 53 ze względu na te rure górną. Dzisiaj powinien przyjechać kurier z rowerem.



#14 luki99

luki99
  • Użytkownik
  • 426 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 09 czerwiec 2016 - 07:36

Napisz potem jak wrażenia i pierwsza jazda;)



#15 inkarm

inkarm
  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 09 czerwiec 2016 - 16:21

Póki co mam problem z DHL. https://scr.hu/Vj07eK

Co ciekawe paczka z akcesoriami doszła dzisiaj, natomiast roweru nadal brak.

https://scr.hu/zlvBX9



#16 ralfbutton

ralfbutton
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 09 czerwiec 2016 - 19:12

Tez tak miałem niedawno. Paczkę kurier zostawił u sasiadow

#17 inkarm

inkarm
  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 09 czerwiec 2016 - 20:31

Drugie zdjęcie to przesyłka z akcesoriami którą odebrałem. Paczka z rowerem nadal jest w centrum sortowania w komornikach...

W moim przypadku zostawienie paczki u sąsiadow nie wchodzi w gre, przesyłka za pobraniem, wiec watpie czy sasiedzi by zaplacili 2850zl :D



#18 inkarm

inkarm
  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 11 czerwiec 2016 - 13:05

Pierwsza jazda za mną, przejechałem 92km. Rozmiar 53 okazał idealny. Plecy mnie w ogóle nie bolą co miało miejsce przy lazaro. Wszystko działa jak nalezy 90% drogi przejechałem na tarczy 39, gdyż ta 52 to tylko na zjazdy sie nadaje na moją obecną kondycje. Ogólnie jestem bardzo zadowolony, zastanawiam się tylko czy ból rąk w na zgięciu(przy łokciu) jest normą? Większą część trasy jechałem chwytem górnym na manetkach. Hamulce też wydają się dawać radę, chociaż mam wrażenie, że są troche głośnie gdy próbuje powoli wyhamować tylko ocierając klockami o obręcz, szeleszczą. Siodełko jest całkiem wygodne, ale jechałem w spodenkach z "pieluchą".

Dziękuje za pomoc w wyborze roweru !


  • astronom i Xelius lubią to

#19 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 11 czerwiec 2016 - 18:13

Łokcie mogą boleć jak trzymasz je zbytnio wyprostowane, bo zamiast działac jako amortyzatory są jak sztywny pręt i stawy dostają każdą nierównością drogi. Albo to, albo zwyczajnie musisz się przyzwyczaić.

 

Szeleszczenie hamulców ustanie po kilku jazdach, jak się dopasują do obręczy. 


  • Xelius i inkarm lubią to

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#20 inkarm

inkarm
  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 12 czerwiec 2016 - 09:29

Dzięki za radę, rzeczywiście trzymałem ręce wyprostowane, postaram się zmienić ten nawyk.

Zastanawiam się jeszcze czy w tym sprincie sa opony bezdetkowe czy nie?

Szukając informacji o oponach znalazłem dowiedziałem, że są modele tubeless, ale szczerze mówiąc nie znam się na tym i nie wiem.





Dodaj odpowiedź