Skocz do zawartości


Zdjęcie

Strava A Czujnik Mocy


43 odpowiedzi w tym temacie

#41 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 21 czerwiec 2016 - 13:46

O ile Strava uwzględnia dane topograficzne a nie np. bieżące nachylenie drogi co wydaje się równie prawdopodobne.A co jest jak jedziesz ze Stravą a masz wyłączoną sieć-?  też Strava pokazuje moc czy wyskakuje, że  błąd?

 

Ale to tak nie działa. To jest wyliczane dopiero po zgraniu trasy na stravę. Bierze dane ukształtowania terenu i liczy. Tylko skoro ma takie dane, że na ścianie 15% nagle jest zjazd, bądź na płaskiej drodze nagle wyrasta hopka to kwiatki muszą wyskakiwać. Z tym że w rezultacie jakoś to się znosi (bo skoro było w dół, choć nie było, to gdzieś będzie bardziej pod górkę).

Dla większości osób dane topograficzne i nachylenie drogi to jest to samo, bo wg mapy droga biegnie po terenie, nawet gdy jest to wiadukt. Jeśli masz pomiar barometryczny to co innego, pewnie estymacja będzie znacznie bardziej realna, z tym że taki pomiar też ma swoje wady.

 

 

Na jakiej podstawie piszesz ,że Strava niedokładnie odwzorowuje teren?

Niczego takiego nie napisałem.


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#42 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 21 czerwiec 2016 - 14:17

 Tylko skoro ma takie dane, że na ścianie 15% nagle jest zjazd, bądź na płaskiej drodze nagle wyrasta hopka to kwiatki muszą wyskakiwać. 

 

 

Daj jakiś przykład bo jeszcze nic takiego mi się nie zdażyło. Ciekawy jestem jak często coś takiego się zdaża.



#43 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 21 czerwiec 2016 - 14:46

I z tej wypowiedzi wyczytałeś, że strava cokolwiek odwzorowuje?

 

 

zdażyło

Strava się nigdzie nie spieszy, żeby musiała gdzieś zdążyć.

 

 

nic takiego mi się nie zdażyło

Och, doprawdy? https://www.strava.c...lysis/9476/9735


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#44 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 21 czerwiec 2016 - 15:07

Faktycznie masz racje, coś niedokładnie pokazuje. Nigdy nie robiłem takiej dokładnej analizy a złośliwości zostawmy na forum o ortografii. Dla mnie OT.





Dodaj odpowiedź