Skocz do zawartości


Tylna przerzutka - obcieranie o wolnobieg.


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_Chester_*

Gosc_Chester_*
  • Gość

Napisano 16 kwiecień 2010 - 17:07

Witajcie!
Człowiek by pojeździł, a nie ma w tej chwili jak.
Otóż za Chiny jasne nie mogę ustawić przerzutki, albo po prostu kompletnie nie rozumiem tematu. Prosiłbym o konkretne, zrozumiałe pomoce odnośnie owego problemu.

Otóż moja tylna przerzutka, a raczej górne kółko wózka jest za wysoko osadzone przez co trze wraz z łańcuchem o wolnobieg.

W jaki sposób i czym to ustawić?


Dołączona grafika

#2 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 16 kwiecień 2010 - 17:14

W Shmiano jest specjalna regulacja tego (mała śróbka przy mocowaniu do haka), tu prawdopodobnie jej nie ma, O ile pamiętam, to w tych Peugeotach/Sachsach reguluje się to poprzez prawidłowe przykręcenie przerzutki. Spróbuj odkręcić przerzutkę i pokombinować z wewnętrzną sprężyną poprzes jej ustawienie względem haka. Wyszło otalnie niejasno, wiem, ale jak odkręcisz to obczaisz o co mi chodzi. Też miałem z tym problem...

Aha, jeżeli masz możliwość to spróbuj dać krótszy łańcuch i sprawdź czy będzie to samo.

#3 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 16 kwiecień 2010 - 22:30

Tak tak ;) Przerzutka jest przykręcona do haka tak ze kółko zawadza o zębatki. Proponuję poluzować śrubkę mocującą zmieniarkę do haka i przesunąć przerzutkę lekko do tyłu. Wózek powinien się troszkę bardziej napiąć i nie powinna już obcierać kółeczkiem.

#4 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 16 kwiecień 2010 - 23:07

Ze zdjęcia mało co widac, prawdopodobnie bolec przerzutki nie opiera sieo hak prawidłowo, oraz wygląda że łańcuch troche za długi, ale przydałyby siedobre zdjecia mocowania przerzutki zrobione od strony wew koła i całosć z boku napedu ustawione z przodu największy blat, z tyłu najmniejszy, co pozwoli na prawidłową diagnoze.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#5 Gosc_Chester_*

Gosc_Chester_*
  • Gość

Napisano 17 kwiecień 2010 - 00:14

No cóż właśnie zakończyłem prace nad zniwelowaniem problemu. Dziękuje Panowie za szybki odzew.

Rozwiązanie problemu jak się okazuje było proste. Musiałem cofnąć owy bolczyk przy mocowaniu na haku, by cała przerzutka poszła w tył, tym samym górne kółko wózka znalazło się z dala od wolnobiegu i otrzymałem pożądany efekt. Teraz przenoszę się do tematu o regulacjach przerzutek :mrgreen:

Jeszcze raz dziękuje.
Chester



Dodaj odpowiedź