Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rysy Na Ramie Od Pancerzy - Wina Moja Czy Producenta?


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 bpawelek

bpawelek
  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 16 lipiec 2016 - 17:08

Witam serdecznie,
Potrzebuje waszej rady. Od linek porysowala mi sie rama (z obu stron przy glowce). Stalo sie to w nowym rowerze na przestrzeni pierwszych 300-350km. Czy to cos za co producent powinien brac odpowiedzialnosc czy raczej nazwalibyscie to zuzyciem mechanicznym i moim zaniedbaniem, ze nie zabezpieczylem ramy?
Tak jak mowilem zalezy mi na radzie bo nie wiem co o tym myslec a drazni mnie fakt, ze dzieje ze to w nowym rowerze.
Pozdrawiam

#2 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 16 lipiec 2016 - 17:47

Na pewno nie producenta, to normalne w rowerach. Jak chcesz tego uniknąć, to po Twojej stronie leży odpowiednie zabezpieczenie ramy/linek, tak samo jest z rurką chain staya i łańcuchem, który ją obija.



#3 bpawelek

bpawelek
  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 16 lipiec 2016 - 17:50

Rozumiem, dzieki za opinie

#4 tybero

tybero
  • Użytkownik
  • 73 postów

Napisano 16 lipiec 2016 - 19:51

Najtaniej wychodzi kupno na allegro folii do obklejania progow w samochodach.

#5 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 16 lipiec 2016 - 21:57

Tylko co to za rama i lakier, że po trzech jazdach pancerze robią rysy? Rama pokryta lakierem do paznokci?



#6 bpawelek

bpawelek
  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 16 lipiec 2016 - 22:15

No wlasnie, z tego wynikalo moje zdziwienie. Rama to Kross.

#7 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 16 lipiec 2016 - 22:40

Po tak krótkim czasie rysy nie powinny się robić. Lakier jest słabej jakości, albo cienko położony, może i jedno i drugie. W sklepach papierniczych można dostać przeźroczystą folię samoprzylepną. Miejsca po wytarciu możesz pokryć zwykłym lakierem do paznokci, a potem nakleić na to tę folię.

 

Problem jednak pozostaje, bo jeżeli pancerze tak szybko wycierają lakier, to nie ma siły, żeby nie zaczął odpadać po uderzeniach kamyków, zwłaszcza od spodu.

 

Jeżeli rama jest na gwarancji to przynajmniej napisałbym do producenta z prośbą o rozważenie wymiany ramy na nowy model.



#8 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 17 lipiec 2016 - 05:04

Sprzedawca uprzedził mnie o tym, że linki mogą rysować ramę i w mojej czarnej Emondzie przykleiłem na główce ramy i z tyłu pod sztycą siodełka taśmę izolacyjną. Oczywiście tak na szybko jako prowizorka. Jeżdżę tak od kwietnia i jest OK.

ijm673.jpg



#9 bpawelek

bpawelek
  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 17 lipiec 2016 - 07:50

U mnie wszedzie gdzie zachodzila potrzeba rama jest czarna wiec nakleilem wlasnie tasme izolacyjna - czarna.

#10 adamoz

adamoz
  • Użytkownik
  • 182 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 lipiec 2016 - 10:07

W canyonach miejsca styku linek z rama są fabrycznie zabezpieczone przezroczystymi naklejkami i gumkami na linkach. Moim zdaniem jak najbardziej możesz reklamować.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka





Dodaj odpowiedź