Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trenażer Z Obsługą Erg Mode W Trainerroad

Trainer Road ERG Mode ERG Trenażer

16 odpowiedzi w tym temacie

#1 SebastianzPoznania

SebastianzPoznania
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 31 lipiec 2016 - 12:58

Witam wszystkich,

 

od 3 lat jeżdzę w domu na najtańszym trenażerze Btwin In'Ride 300 ( kosztował mnie jakieś 300 zł ).

W bieżącym miesiącu kupiłem pomiar na dwie nogi BePro Favero oraz dostęp do TrainerRoad.

 

Moim celem są mocne jazdy na czas w maksymalnym dystansie 90km.

Dlatego zastanawiam się nad zakupem dobrego trenażera, który odda realia jazdy w terenie jak i ustawi poprawne obciążenie wg sugestii TrainerRoad.

 

Myślę o zakupie trenażerów Smart ( bez tylniego koła ). Teraz jedynie mam dylemat ponieważ te droższe mają niepotrzebne bajery jak pomiar mocy i oprogramowanie a tańsze jedynie opór ustawiany pod prędkość ( czy to wystarczy ??). Cały czas dążę aby opór nie był względem prędkości a nie tego co TrainerRoad poda na wejściu.

 

Ten najwyższy Kickr PowerTrainer firms Wahoo http://eu.wahoofitne...kr-powertrainer lub Elite Turbo Muin B+ http://www.elite-rea...al-turbo-muin-b

 

Lub te z płynnym oporem Elite Turbo Muin Smart B+ http://www.elite-it....bo-muin-smart-b

 

Im więcej czytam tym mniej wiem. Żaden z producentów nie dał mi jednoznacznej odpowiedzi, który z produktów spełni moje oczekiwania. 

 

Będę wdzięczny za waszą radę w wyborze trenażera. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.



#2 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 01 sierpień 2016 - 11:45

Jeśli chcesz mieć zdalnie ustawianie obciążeń trenażera (chyba o to chodzi) to powinieneś kierować się taką możliwością w danym trenażerze. Wszystkie nowe sterowalne "smart" powinny obsługiwać profil ANT FE-C, dzięki czemu będzie mógł być sterowany nie tylko przez dedykowaną aplikację jak obecny model Kickr, ciągle brak ostatecznej wersji oprogramowania wspierającego FE-C, choć aplikacje wahoo są całkiem dobre, niektóre programy/aplikacje obsługują ten trenażer również poza FE-C (protokół wymiany danych producenta). Ten Turbo Młynek Elite płynnie zmienia moc za pomocą... większej prędkości obrotowej kasety. Cały smart to to, że nadaje za pomocą sensora  Misuro B+, ale zdalnie przez TR (czy inne oprogramowanie) nie wysterujesz go. To zapewnia dopiero wersja Real Turbo, która jest zdecydowanie droższa.

Zresztą Elite wyraźnie (choć niektórzy mylą to) dzieli modele na Smart (czyli bez zewnętrznego sterowania, ale nadające parametry jazdy, czyli szacowana moc, prędkość wirtualna, kadencja - czyli tak na prawdę to żadne smart...) i modele Interaktywne, czyli to co Ciebie chyba najbardziej interesuje. Inni producenci też dodają ostatnio wyraźne określenie czy jest to model interaktywny.

 

W przypadku w pełni sterowalnych trenażerów i posiadania pomiaru mocy TrainerRoad jest w stanie dopasować moc do fizycznie mierzonej przez miernik mocy w piaście/korbie/pedałach, co jest dużym plusem, bo moce wyliczane przez tańsze trenażery (czyli moc jest raczej szacowana niż faktycznie wyliczana) np. Smarty Tacx'a Votex/Bushido/itd. (chyba Neo ma porządny pomiar mocy) mogą się różnić od mierzonej przez miernik mocy, na ogół dość liniowo, ale trzeba sobie ręcznie dopasować offset, a TR potrafi zrobić to automatycznie. 

 

Jeśli koniecznie musisz mieć trenażer DIrect Drive (czyli bez tylnego koła), to jeśli muszą być w pełni sterowane to w rachubę obecnie wchodzą tylko drogie modele, tańsze Elite (Turbo Muin), Cycleopsa (Silencer) to po prostu trenażery DD (czyli bez sterowania!), Muin może być wyposażony w sensor Misuro B+ (i wtedy staje się "smart"). Pozostałe są drogie, część wejdzie na rynek przed/na jesień (pewno po Euro Bike 2016 - Cycleops Hammer, Elite Drivo), ale też tanie nie będą.

 

No i teraz musisz się zastanowić ile kasy masz możliwość przeznaczyć na zakup, do czego tak na prawdę będzie Tobie potrzebny, jakie aspekty użytkowe są wymagalne.

Jeśli wybór trenażera DD jest podyktowane tym, że ma być on cichy, to np. Kickr wcale taki cichy nie jest. Może w tym przypadku lepiej jednak zastanowić się nad trenażerem Tacx'a np. Bushido czy wyższe modele, wbrew pozorom nie są wcale głośne (no chyba, że kręci się na małej mocy przy wielkich prędkościach obrotowych koła). Zdecydowanie niższy koszt, jakość treningu zbliżona choć trzeba doliczyć (ale i tak teraz pewno masz) tylne koło z oponą. Jeśli Ciebie stać na wydanie >$/€1tys na trenażer, to może warto trochę poczekać na nowe modele, raz że starsze mogą potanieć, dwa że będzie większy wybór.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3 pajak

pajak
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądGdynia

Napisano 15 sierpień 2016 - 22:38

Prozor chyba zupełnie wyczerpał temat od strony trenażerów :)

 

Elite Turbo Muin (bez Real) to są te same urządzenia bez regulacji obciążenia. Dopiero Real ma sterowanie obciążeniem ("virtual").

Wg opisów Neo nie ma żadnych istotnych wad (no może poza jedną :P )

 

Dodatkowo mogę dorzucić "drobnostkę" dotyczącą pomiaru mocy.

 

To co podają trenażery niestety nie ma dużo wspólnego z rzeczywistością. Nie da się tego załatwić żadnymi offsetami. Tak naprawdę moc jest liczona (prawie zawsze) z prędkości obrotowej.. Oczywiście przy założeniu braku wzrostu temperatury (czy to tarczki/magnesów czy fluidu). TacX Neo może raportować dość poprawnie moc, ale niestety nigdy go nawet nie dotykałem ani nie oglądałem softu, więc jedynie są to "techniczne" przesłanki.

 

Konkrety.. Na moim "magnetyku" przy 200W na mierniku mam z trenażera raport 180W na zimno, podczas gdy po "ostrym" rozgrzaniu raportuje już 230W. Działa jedynie dobrze przy spokojnych treningach ("skalibrowałem" go dla ciągłych 220W).

 

Jeżeli trenażer obsługuje FE-C.. To na 90% będzie olewał Twój miernik i ustawiał obciążenie żeby zgadzała się "jego" moc. Jedynym poprawnym rozwiązaniem byłoby sterowanie obciążeniem w % możliwości trenażera i analizą mocy z miernika, ale to pierwsze to raczej mało kto ma to w obsługiwanym profilu (zostało dodane dość późno, więc raczej na żądanie jednego z producentów). Ale nawet TrainerRoad wydaje się nie być zainteresowanym skorzystaniem z takiej opcji (ale tu nie jestem "up-to-date" i może głupoty piszę)

 

Z punktu widzenia treningowego kompletna bzdura, szczególnie kiedy mówimy np. o interwałach. Chociaż w sumie TT to ciągła jazda na stałej mocy.. czyli trochę może się zgadzać :)

 


#4 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 16 sierpień 2016 - 10:44

Jeżeli trenażer obsługuje FE-C.. To na 90% będzie olewał Twój miernik i ustawiał obciążenie żeby zgadzała się "jego" moc. Jedynym poprawnym rozwiązaniem byłoby sterowanie obciążeniem w % możliwości trenażera i analizą mocy z miernika, ale to pierwsze to raczej mało kto ma to w obsługiwanym profilu (zostało dodane dość późno, więc raczej na żądanie jednego z producentów). Ale nawet TrainerRoad wydaje się nie być zainteresowanym skorzystaniem z takiej opcji (ale tu nie jestem "up-to-date" i może głupoty piszę)

 

To jest obsługiwane po stronie oprogramowania które korzysta z trenażera. Wystarczy że aplikacja potrafi czytać moc z miernika i wie jak obsłużyć FE-C

Chętnie bym dodał taką obsługe do mojego klona TR ale nie mam takiego trenażera.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#5 Skokol

Skokol
  • Użytkownik
  • 28 postów
  • SkądMiędzychód, Polska

Napisano 07 październik 2016 - 20:40

Chętnie odgrzeję temat.
Dziś jeżdżę na Tacx Satori, używam Stages i programu TrainerRoad.
Sprzęt działa, robię treningi... ale mój hedonizm rowerowy każe mi spytać: jaki trenażer kupić by TrainerRoad mógł nim sterować?
Byłbym wdzięczny za pomóc i wskazanie modeli urządzeń.

#6 adamos79

adamos79
  • Użytkownik
  • 151 postów

Napisano 08 październik 2016 - 07:42

Smart Vortex i Bushido, muszą obsługiwać protokół FE-C, kilka od tamtego roku jeszcze się pojawiło, ale chyba trzeba uważać bo tańsze smart nie koniecznie mają FE-C, Prozor w którymś wątku to dokładnie opisał...

 

http://www.dcrainmak...e-trainers.html

 

Pierwsza tabelka powinna Cię zainteresować...



#7 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 08 październik 2016 - 09:06

Niedawno zaczalem krecic z TR na Elite Real Turbo Muin.
Musze przyznac ze jestem pod wrazeniem ERG mode.

#8 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 08 październik 2016 - 12:45

Jak ktos ma ochote na sprobowanie Trainer Road, mam zaproszenie dla jednej osoby na jeden darmowy miesiac.

 

PW



#9 Skokol

Skokol
  • Użytkownik
  • 28 postów
  • SkądMiędzychód, Polska

Napisano 10 październik 2016 - 08:56

To jeszcze jedno pytanie.

Jeśli kupie trenażer z trybem ERG, to czy mogę zmusić TrainerRoad by dostosowywał opór do wskazań miernika mocy a nie ustawień mocy z trenażera?

Kręcę ze Stages i te wskazania mocy mnie interesują a nie z "miernika" trenażera.

Jeśli to działa to chyba kupię Vortexa.

 



#10 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 10 październik 2016 - 10:14

Czemu nie wejdziecie na strone TR i nie poczytacie. Przecież tam wszystko jest. Od płatności przez wspierany sprzęt po opis funkcjonalności. Wszystko przejrzyście opisane. My nie pracujemy w TR i nie musimy być na bieżąco!


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#11 piotrek_poz

piotrek_poz
  • Użytkownik
  • 130 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 październik 2016 - 16:48

http://support.train...tronic-Trainers

 

 

To jest funkcja o którą pytacie :)



#12 Yar_Tur

Yar_Tur
  • Użytkownik
  • 96 postów

Napisano 25 marzec 2020 - 17:52

Witam że straszne wykopaliska, ale....
Poszukuję programu (android, lub na pc) który sterowałby trenażerem (zmieniał obciążenia) zgodnie z wybranym treningiem, jedno dość istotne ale, musi działać bez konieczności dostępu do sieci, (Zwift z tego powodu odpada) bo przy coraz większym obciążeniu internetu, te z koniecznością stałego połączenia mogą się za chwilę okazać nieużywanle.
Czy Trainerroad "da radę"?
Czy szukać czegoś innego?

#13 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 25 marzec 2020 - 19:31

Aplikacja z trenażera? Licznik? 



#14 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 25 marzec 2020 - 19:43

Jak pytasz, czy mozna uzywac TR offline, to jak najbardziej mozna. Ladujesz plan lub indywidualne sesje do kalendarza i mozesz wogole nie podlanczac urzadzenia, z ktorego bedziesz odpalal TR, do sieci.
Jedynie, z oczywistych powodow, nie bedziesz mogl korzystac z analizy i pelnych funkcji kalendarza.
  • Yar_Tur lubi to

#15 Yar_Tur

Yar_Tur
  • Użytkownik
  • 96 postów

Napisano 25 marzec 2020 - 20:58

Aplikacja z trenażera? Licznik?

Ani licznik ani bkool (ten drugi bez dostępu do sieci) nie będą sterowały trenażerem, chyba że coś przeoczyłem?
Tzn bkool mobile będzie ale tylko ręcznie, noe ma jak załadować treningu.

#16 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 27 marzec 2020 - 10:25

Zależy jaki "licznik". Prawie każdy nowy komputerek treningowy np. Edge ma możliwość sterowania przez ANT+.

Wysłane z mojego P9_Energy_Lite przy użyciu Tapatalka

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#17 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 31 marzec 2020 - 07:36

 bo przy coraz większym obciążeniu internetu, te z koniecznością stałego połączenia mogą się za chwilę okazać nieużywanle.
 

Chyba trochę dramatyzujesz. Zwift to 50 Mb/h czyli tyle co nic. Reszta to jakieś śmieszne ilości danych 


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT



Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Trainer Road, ERG Mode, ERG, Trenażer