Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem Z Tylną Piastą


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tomo

Tomo
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 02 sierpień 2016 - 12:57

Witam. W niedziele wczesnym porankiem wstałem, aby wybrać się na rower. Znoszę szosę, zapinam buty i ruszam. Zjeżdżając do drogi głównej słyszę dziwny i niebezpieczny dźwięk, a mianowicie ocieranie łańcucha spowodowane jego wyginaniem. Zatrzymuje rower i sprawdzam co się dzieje. Podczas kręcenia tylnym kołem kręciła się sama korba. W momencie zatrzymania korby, łańcuch wyginał się. Cóż, po 150 km - nawracam i kminie co się dzieje. Doszedłem do wniosku, że winna będzie tylna piasta. W poprzednim tygodniu miałem sporo deszczowych jazd i to chyba była przyczyna. Wyczyściłem, nasmarowałem i problem ustąpił. Jest jednak pewna rzecz która mnie niepokoi. Gdy koło porusza się bez obrotów korbą słychać głośne dźwięki. Nie miałem tego nawet po zakupie szosy i pytanie czy tak powinno być czy lepiej udać się do serwisu, aby sprawdzić stan bębenka czy nawet całej piasty? Nie chciałbym, aby w trasie problem pojawił się ponownie.

 



#2 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 02 sierpień 2016 - 14:40

Sprawdziłbym bębenek. Jak to Shimano to już na bank bym sprawdził. To znane mi dobrze objawy pękniętego korpusu.

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#3 Mac

Mac
  • Użytkownik
  • 418 postów
  • SkądPuławy

Napisano 02 sierpień 2016 - 15:11

Bębenek się zaciera,przewaznie na łożysku..Czasami wystarczy rozebrać i przeczyścić,czysciłeś wnętrze bębenka czy samą piastę?. Czasami jest taki opór, że nie mozna prawie obrócić bębenka.



#4 Tomo

Tomo
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 02 sierpień 2016 - 19:27

Właśnie opór był spory dlatego podejrzewałem, że to wina piasty. Nie rozebrałem całości, ale opór znacząco zmniejszył się. Rozumiem, że polecacie jednak rozebrać i sprawdzić bębenek? Piasta to Aero 32.





Dodaj odpowiedź