Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przerobienie Kierownicy Na Wewnętrzne Prowadzenie Pancerzy


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 lukeuszlfc

lukeuszlfc
  • Użytkownik
  • 127 postów

Napisano 06 sierpień 2016 - 08:25

Czy spotkaliście się może z przerabianiem kierownic polegające na przewierceniu otworów, aby linki i pancerze poprowadzić wewnątrz kierownicy? 

 

Czy znacznie osłabia to strukturę i wytrzymałość kierownicy? Mam kierownicę Fizik aluminiową do przełaja gdzie pancerze przykleja się taśmą na zewnątrz oraz w szosie PRO VIBE gdzie linki są wewnątrz kierownicy prowadzone. Nie ukrywam, że w szosie wygląda to znacznie lepiej. Chodzi mi jedynie o estetykę. Zakup kierownicy za 650 uważałem za chybiony i drugi raz bym takiej nie kupił, dlatego pytanie czy takie przeróbki i modyfikacje są spotykane i czy są bezpieczne? I czy jakiś serwis podjąłby się tego + czy jakieś pomysły jak to zrobić, aby było fachowo. Wiem, że wymagałoby to zabezpieczenia wywierconych otworów, aby nie raniły pancerzy.

 

Jeżeli to idiotyczny pomysł to szybko mnie wybijcie z niego :D



#2 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 06 sierpień 2016 - 08:34

Dziurawienie lajtowanej kierownicy? Wybij to sobie z głowy sam albo wyręczy Cię pierwsza solidna dziura w nawierzchni ;)

BTW ładnie poprowadzone i starannie ukryte pod owijką pancerze mogą wyglądać bardzo dobrze. Jeżeli do tego dobierzesz ładnie kolory, pancerze mogą wręcz dodać uroku rowerowi, a nie go odbierać.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 06 sierpień 2016 - 20:33

W fatalnym dla kierownicy miejscu by trzeba takie otworki zrobić, bo gdzieś tuż za klamkami oraz w okolicy mostka. To są miejsca mocno obciążone gdy jedziemy mocno na klamkach. W dodatku otwory musiały by być mocno owalne, bo przecież linki nie zegną się pod kątem prostym by wejść i wyjść z kierownicy, to dodatkowe zmniejszenie ilości materiału.



#4 provid

provid
  • Użytkownik
  • 93 postów
  • SkądBłażejewo

Napisano 30 sierpień 2016 - 22:17

Ilość wydanych pieniędzy na zęby w przypadku kraksy jest nieadekwatna do wierconej kierownicy w celu schowania kabli i bycia PRO :D

 

Tak jak @mikroos wspomniał - jak dobrze ułożysz kable pod owijką, to ciężko je znaleźć ;) Poza tym, niektóre alu kierownice są specjalnie do tego profilowane.


  • ROZMIAR lubi to

#5 Gosc_bartosh_*

Gosc_bartosh_*
  • Gość

Napisano 01 wrzesień 2016 - 09:38

W życiu za coś takiego bym się nie zabrał ;p





Dodaj odpowiedź