Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wymiana Osprzętu Triban 520


13 odpowiedzi w tym temacie

#1 jooni22

jooni22
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 06 sierpień 2016 - 14:04

Witam, niedawno kupiłem rower triban 520, ostatnio wpadło kilka stowek i chciałbym trochę rozbudować ten rower, nie znam się za bardzo choć dużo czytam, mam do was pytanie, co wymienić na samym początku aby poczuć największą różnice na podjazdach i aby większą przyjemność sprawiło same jeżdżenie, myślałem aby zainwestować w mechanizm korbowy ultegra, lecz nie wiem czy to jest pierwszy element, który powinienem zmienić i czy będzie pasować z całą resztą tzn sora. Opłaca się kupować używane części z allegro czy lepiej postawić na nowy osprzęt?

#2 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 06 sierpień 2016 - 14:06

Zacznij od lepszych opon i kół. Przerzutki i korba niewiele Ci dadzą w porównaniu do tych dwóch elementów.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3 jooni22

jooni22
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 06 sierpień 2016 - 14:14

Oponę już wymieniłem z tyłu, na conti ultra sport 2, bo był problem z tą w zestawie, wiem że to słaba opona ale to tymczasowka później wrzucę coś lepszego, jakie koła polecasz że średniej półki?, również opony możesz polecić jak masz wiedzę co jest dobre :) rowerem jeżdżę do pracy i na obrzeżach miasta czyli czasami krawężniki są albo nierówności, chociaż cały czas jeżdżę po ulicy. To opony może z taśma antyprzebiciowa?

#4 Gosc_Peelos_*

Gosc_Peelos_*
  • Gość

Napisano 06 sierpień 2016 - 14:24

Po kołach może warto zainwestować w dobre linki /pancerze do przerzutek.

Wysłane z z1c



#5 jooni22

jooni22
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 06 sierpień 2016 - 14:31

Przed linkami lepiej może w hamulce zainwestować bo to co jest w tribanie to raczej spowalniacze, tylko nie wiem czym to jest spowodowane że tak wolno hamuje, czy układ hamulcowy czy linki?

#6 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 06 sierpień 2016 - 14:35

Najprawdopodobniej niskiej jakości klocki - wystarczy kupić coś wyższej jakości i będziesz miał spokój. Linki w drugiej kolejności, a całe hamulce dopiero na końcu, kiedy wszystko inne (włącznie z regulacją przez serwisanta) zawiedzie.

W kwestii Twoich pozostałych pytań:

- http://szosa.org/top...iew=getlastpost
- szosa.org/topic/3291-koła-gotowe-firmowe/?view=getlastpost

Serio nie warto pisać od nowa na ten sam temat...

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#7 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 06 sierpień 2016 - 14:56

Jak bawiłem się w rozbudowę Tribana to wymieniłem koła na khamsiny, opony na hutchinson atom comp i było już szybciej. Potem po roku linki i pancerze na Jagwire i zdziwiłem się, że hamulce zaczęły hamować a Sora zrobiła się precyzyjna i szybsza.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka



#8 Tomo

Tomo
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 06 sierpień 2016 - 14:57

Jak chcesz poczuć różnicę na podjazdach to wymień koła. Standardowe ważą pewnie tyle samo co w dawnym tribanie 500, czyli sporo powyżej 2 kg. Do tego opony, linki i pancerze. Sora jest przyzwoita i dopóki nie jest zrzuta to nie ma sensu jej wymieniać.



#9 jooni22

jooni22
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 06 sierpień 2016 - 15:36

Dobra dzięki wielkie, poczytałem trochę i zainwestuję w koła, co myślicie o mixie kół przód inny tył inny?. Tyl CAMPAGNOLO KHAMSIN a przód MAVIC OPEN PRO, bo fajną cenę dostanę na to. 



#10 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 06 sierpień 2016 - 16:42

Tylko nie rób mixa czarne na tył i srebrne na przód. Wysokość stożka też lepiej żeby była podobna ale to kwestie estetyczne.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka



#11 jooni22

jooni22
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 09 sierpień 2016 - 09:18

Jednak nie udało mi się zdobyć kół, o których mówiłem wyżej, teraz pozostał mi wybór między Bontrager race a mavic aksium, taniej będę miał Bontragery i mi się bardziej podobają. Na stronie jest napisane:

Zgodność: Shimano 10/11-rzędowy, SRAM 10

A w sorze jest 9 rzędów, nie wiem czy będą pasować, może ktoś podpowiedzieć, czy będzie pasować wszystko?.



#12 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 09 sierpień 2016 - 09:49

Będą.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#13 dominika351

dominika351
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 02 wrzesień 2016 - 15:16

siemankooo



#14 m.arek

m.arek
  • Użytkownik
  • 170 postów

Napisano 03 wrzesień 2016 - 12:23

Czy wymiana osprzętu na lepszy nie jest czasem jak tuning matiza?



Dodaj odpowiedź