Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bałtyk Bieszczady Tour 2016


26 odpowiedzi w tym temacie

#1 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 sierpień 2016 - 19:18

Nie widzę tego tematu, a temat jest wielki ., jazda przez całą Polskę.

Jestem por wrażeniem i szacunek dla zawodników, warunki pogodowe mieli na trasie skrajne, a jednak sporo ukończyło już, a reszta jedzie jeszcze .

Ciekawostką jest edycja 2016 km,  czyli start w środę z powrotem, około 40 zawodników zgłoszonych, czy dojadą w komplecie ? 

 

Tutaj można jeszcze pooglądać zmagania na trasie tych co jeszcze jadą   http://monitoringbbt.1008.pl/ 

Ja jestem zadowolony ze startu jednego z zawodników, który jechał na moich seryjnych kołach ( Fobos ) i dojechał w bardzo ładnym czasie - pozdrawiam.

 


  • astronom lubi to

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#2 haligówka

haligówka
  • Moderator
  • 853 postów
  • SkądRzeszów/Kraków

Napisano 22 sierpień 2016 - 19:43

@RoadBikeRider może kilka słów o etapie? ;) 


Strava
Instagram
Z blatu po świecie- zapraszam na mój fotoblog!

#3 hqvkamil

hqvkamil
  • Użytkownik
  • 610 postów
  • SkądBieszczady

Napisano 22 sierpień 2016 - 21:03

Kolega Łukasza80 też dojechał.
Focus user! :-P

#4 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 sierpień 2016 - 22:46

z tego co mi opowiadał Emil to trasa w miarę dobra , pogoda zmienna, ale wczoraj ostatnie 50 km w koszmarnym deszczu (i to jeszcze podjazd do mety), który padał do dzisiaj po południa cały czas, także respect dla startujących ! Większość jechała ponad 2 doby bez snu.........


Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#5 Mateunio

Mateunio
  • Użytkownik
  • 944 postów
  • SkądKT

Napisano 23 sierpień 2016 - 06:23

Wyczyn wyczynem, ale kilka osób, które miałem okazję mijać w niedziele wieczorem wykazało się skrajnym idiotyzmem. Deszcz, ciemno i brak oświetlenia. Na taka trasę wypadałoby się uzbroić w porządny zestaw lampek, a nie jakieś mini diody widoczne z 10m. 


Sticker-e1508358125669.jpgcrankalicious.pl - profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji roweru

 


#6 qusiu7

qusiu7
  • Użytkownik
  • 222 postów
  • SkądBochnia

Napisano 23 sierpień 2016 - 08:34

mała poprawka, w powrotną drogę nie startują w środę tylko już dziś (wtorek) o godzinie 11.00 :)


  • z wiatrem we włosach lubi to

#7 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 23 sierpień 2016 - 18:25

Kolega Łukasza80 też dojechał.

Wczoraj zerkałem i już się bałem, że coś się Łukaszowi stało, bo długo nie było go na mecie po tym, jak go zarejestrowali o 14.03 w Ustrzykach Dolnych. Dobrze że to tylko zwłoka w systemie.

 

Widzę, że nasz "stary" kolega Krzy1976 wykręcił 2-gi czas.  :)  - ex aequo we trzech


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#8 hqvkamil

hqvkamil
  • Użytkownik
  • 610 postów
  • SkądBieszczady

Napisano 23 sierpień 2016 - 19:13

mała poprawka, w powrotną drogę nie startują w środę tylko już dziś (wtorek) o godzinie 11.00 :)


Wracałem z pracy i widziałem sporo kolarzy przed 16:00 w Brzozowie.
Focus user! :-P

#9 m.arek

m.arek
  • Użytkownik
  • 170 postów

Napisano 24 sierpień 2016 - 09:18

Wyczyn wyczynem, ale kilka osób, które miałem okazję mijać w niedziele wieczorem wykazało się skrajnym idiotyzmem. Deszcz, ciemno i brak oświetlenia. Na taka trasę wypadałoby się uzbroić w porządny zestaw lampek, a nie jakieś mini diody widoczne z 10m. 

Trochę mnie to dziwi, że nie zareagowałeś. Wystarczyło zadzwonić na policję i może komuś uratowałbyś życie o ile nie na BBT to w przyszłości. Nawet 50-cio złotowy mandat daje do myślenia.



#10 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 25 sierpień 2016 - 07:32

Byłem kibicować wieczorem w sobotę uczestnikom BBT, przejeżdzali koło Solca. Szacun dla nich, bo jak bym w nocy nawet z lampkami się przez DK10 bym nie jechał między tymi TIR'ami.



#11 astronom

astronom
  • Użytkownik
  • 1366 postów
  • SkądBurzyn

Napisano 25 sierpień 2016 - 08:57

Byłem kibicować wieczorem w sobotę uczestnikom BBT, przejeżdzali koło Solca. Szacun dla nich, bo jak bym w nocy nawet z lampkami się przez DK10 bym nie jechał między tymi TIR'ami.

Znajomemu kolarzowi z Tarnowa niedawno w biały dzień TIR oskalpował nogę ze skóry... Nie mówię już o złamaniach i zerwaniu ścięgien i mięśni...

Dlatego m.in. nie pojadę BBT póki krajówkami trasa prowadzi.


www.youtube.com/user/AstronomzBurzyna

 

"Myślę też, że podatek paliwowy powinien być też od rowerów pobierany. Bo jak jedziesz rowerem, to nie jedziesz autem. A jakbyś jechał autem, to byś go zapłacił, czyli oszukujesz państwo nie jadąc autem. Czyli ergo powinieneś płacić na rowerze ekwiwalent mediany spalanego paliwa na 100km po cenach PKN Orlen..."


#12 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 25 sierpień 2016 - 09:50

Sam kiedyś prawie bym skończył w rowie, bo TIR'owcowi się spieszyło żeby mnie wyprzedzić przed wysepką i przyczepą prawie mnie zepchnął.

Pytanie tylko czy organizatorzy mogą zmienić trasę? Chyba przez kilka lat było cały czas 1008 km, chyba że ominą krajówki i puszczą lokalnymi tak by wyszło 1008 km ;)

 



#13 Gosc_solid_crank_*

Gosc_solid_crank_*
  • Gość

Napisano 25 sierpień 2016 - 14:25

Sam kiedyś prawie bym skończył w rowie, bo TIR'owcowi się spieszyło żeby mnie wyprzedzić przed wysepką i przyczepą prawie mnie zepchnął.

Pytanie tylko czy organizatorzy mogą zmienić trasę? Chyba przez kilka lat było cały czas 1008 km, chyba że ominą krajówki i puszczą lokalnymi tak by wyszło 1008 km ;)

 

 

Dzisiaj rano, właśnie na wysokości Solca, jadąc DK10 do Bd widziałem trzech "bojowców" wracających z Ustrzyk Grn. Mój szacunek!!


  • astronom lubi to

#14 pajak

pajak
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądGdynia

Napisano 26 sierpień 2016 - 19:29

Za dwa lata prawdopodobnie trasa nie będzie prowadziła najgorszymi krajówkami.

Jazda "9"ką faktycznie to katorga (np. 5km korek do Rzeszowa..), normalnie aż się cieszę, że trafiłem na najlepszy czas (ruch był, pewnie jak na tą drogę, znikomy).

Co do wypadków podczas BBT.. W tym roku był jeden (niestety nie wiem, czy wynikający z sytuacji na drodze, czy z trywialnego przyspania w czasie jazdy). Starszy kolega zjechał na pobocze i się wywrócił.



#15 Marky

Marky
  • Użytkownik
  • 62 postów

Napisano 26 sierpień 2016 - 20:50

Kiedyś chciałem jechać ten maraton, ale gdy zobaczyłem że trzeba śmigać tam gdzie tiry to sobie odpuściłem. Może lepiej by było jechać w czerwcu, wiem że może być upał w dzień, ale za to noc jest trochę krótsza.



#16 astronom

astronom
  • Użytkownik
  • 1366 postów
  • SkądBurzyn

Napisano 26 sierpień 2016 - 21:28

Kiedyś chciałem jechać ten maraton, ale gdy zobaczyłem że trzeba śmigać tam gdzie tiry to sobie odpuściłem. Może lepiej by było jechać w czerwcu, wiem że może być upał w dzień, ale za to noc jest trochę krótsza.

Dobra uwaga, ale niestety większości normalnie pracujących uczestników trudno jest przygotować formę na czerwiec. Inna sprawa że akurat pod koniec sierpnia pogoda jest najlepsza. W sumie to prawda ale akurat od paru edycji BBT nie trafia w optymalne dni.


www.youtube.com/user/AstronomzBurzyna

 

"Myślę też, że podatek paliwowy powinien być też od rowerów pobierany. Bo jak jedziesz rowerem, to nie jedziesz autem. A jakbyś jechał autem, to byś go zapłacił, czyli oszukujesz państwo nie jadąc autem. Czyli ergo powinieneś płacić na rowerze ekwiwalent mediany spalanego paliwa na 100km po cenach PKN Orlen..."


#17 KiESWY

KiESWY
  • Użytkownik
  • 54 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 sierpień 2016 - 22:08

Cześć;

Jakiś czas temu wróciłem z trasy. Zawsze marzyłem o dystansach ultra; szczególnie o tym maratonie. Rzeczywistość okazała się jednak dość ponura...

 

Atrakcyjność tej trasy polega na magicznej liczbie >1000 km i tyle! Ponad połowa dystansu po krajówkach (co z tego, że po dobrych nawierzchniach). Cóż, że organizacja mega-profesjonalna, współuczestnicy - najlepsi z najlepszych; gdy trasa jest tą, o której chce się jak najszybciej zapomnieć.

 

Taktyka sprowadza się do jak najszybszego pokonania dystansu do Żyrardowa, by po w miarę pustej DK50 przejechać do Grójca a potem z lekkimi trudnościami po DK9 po same góry. Doba opóźnienia skutkuje katastrofą...

Przybyłem, zobaczyłem, nie zwyciężyłem - poczekam na edycję po spokojniejszych trasach albo ograniczę się do spokojnych: Pierścienia, Pięknego Wschodu, Pomorza Zachodniego.

 

Koniec narzekań, teraz same plusy. To właśnie ja miałem tę przyjemność jechać na kołach SPIKE'a, ściągniętych niemal z centrownicy. Zestaw Fobosów 24/28 przy 30mm stożka to optimum na takie trasy. Nic nie ma prawa pękać i pływać podczas deszczu, zapomniałem nawet o tym, że można złapać gumę. Ta "pewność" sprzętu to komfort, który dał mi pewnie kilka godzin przewagi (a i włosów z głowy mniej wypadło).

 

Za trzy tygodnie kolejny sprawdzian - Maraton Północ - Południe (http://www.mpp.podro...owe.info/trasa/). Może on zajmie miejsce przereklamowanego BB?

 

 


  • astronom, qusiu7 i hqvkamil lubią to

#18 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 27 sierpień 2016 - 12:45

MPP nie zastąpi BBT. MPP to zupełnie inny rodzaj imprezy, z zasadami podobnymi do TCR. Chodzi w niej o jazdę bez jakiegokolwiek wsparcia i tutaj osoby bez żadnego doświadczenia będą miały dużo trudniej. BBT to przy tym łatwa jazda. Wszystko masz podane na tacy, nie musisz się martwić praktycznie o nic poza samym "naginaniem" na rowerze.



#19 m.arek

m.arek
  • Użytkownik
  • 170 postów

Napisano 27 sierpień 2016 - 12:52

Dla mnie uzasadnienie jest trochę inne. Ponad 1000 km to nie 950. Dla wielu spora różnica. Do tego miesiąc później pogoda będzie raczej gorsza a dzień krótszy.
Jeszcze tradycja. BBT ma 10 lat, jeśli na MPP będzie padało przez najbliższe 2 lata, to za 3 lata nie będzie wielu chętnych.

#20 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 27 sierpień 2016 - 12:56

I nie musi być wielu chętnych. To nie ma być impreza masowa. Jeśli ktoś przy podejmowaniu decyzji o starcie w MPP kieruje się prognozami pogody to znaczy, że to impreza nie dla niego.





Dodaj odpowiedź