Skocz do zawartości


Zdjęcie

Od amatora do Mastersa


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 750519

750519
  • Użytkownik
  • 147 postów
  • SkądKraśnik

Napisano 22 październik 2007 - 21:53

Witam.
Od wiosny tego roku jeżdżę na szosówce. Zupełna amatorszczyzna. Ale teoretycznie jeśli chciałbym sie kiedyś sprawdzić w jakimś wyścigu to mam kilka pytań:
1. Są wyścigi dla amatorów ale wymagana jest licencja. Czy chodzi o kolarzy tzw. masters?
2. Jak się taką licencję wyrabia?
3. Czy będąc mastersem jest wymóg systematycznych startów?

I wogle napiszcie coś na ten temat.

Pozdrawiam brać szosową.

#2 Robert_Rybnik

Robert_Rybnik
  • Użytkownik
  • 272 postów
  • SkądRybnik

Napisano 23 październik 2007 - 13:35

Co do wyścigów dla amatorów to o takie TYPOWE wyścigi w Polsce raczej trudno... Są jakeiś mało rozreklamowane wyścigi, ale to na serio trzeba się pomęczyć żeby odkopać gdzieś w gąszczu informacji...

Są owszem zawody z cyklu SUPERMARATON http://www.supermaraton.org/
Ale zalezy kto co lubi... Tu są GRUPY startowe, a nie ma prawdziwego PELETONU...
Startw takich zawodach ciągnie trochę po kieszeni...

Jesli ktos mieszka blisko granicy z Czechami to ma dużo szcześcia bo tam ZAWODY sa TANIE JAK BARSZCZ, a frajdy co niemiara :lol: 100Kc = ok 14 zł (Jednak co Czesi to Czesi)

Co do wyrabiania licencji WSZYSTKIE informacje znajdziesz na stronie PZKol-u
http://www.pzkol.pl/main.php
Wszystko czego potzrebujesz tam jest... ;-)

#3 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 23 październik 2007 - 13:56

Są jakeiś mało rozreklamowane wyścigi, ale to na serio trzeba się pomęczyć żeby odkopać gdzieś w gąszczu informacji...

to jest prawda, dlatego już sporo wcześniej zaproponowałem, abyśmy wzajemnie informowali się o tego typu imprezach. Jest przecież oddzielny temat Wyścigi szosowe, który został utworzony między innymi w tym celu.

pozdro horny

#4 Robert_Rybnik

Robert_Rybnik
  • Użytkownik
  • 272 postów
  • SkądRybnik

Napisano 23 październik 2007 - 16:00

Ja bym zaproponował inna FORMÊ niż TEMAT na forum...

Zastanawiałem się nad STWORZENIEM takeigo KALENDARZA na naszej stronie www.kolarstwo.maroszek.org. Tak, więc jeśli KTOŚ posiada informacje o wyścigach szosowych to proszę o informacje!

Myslę, że FORMA KALENDARZA jest bardziej PRZEJŻYSTA, niż posty na FORUM...
Wystarczy 1 rzut oka i już wszystko wiadomo... :-P

Zachęcam do wspierania twozrenia takiego kalendarza!!!!

Pozdrawiam
Robert

#5 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 23 październik 2007 - 16:48

Kalendarzy imprez nigdy za dużo.
Problem jest taki, że informacje w kalendarzu może umieścić administrator strony, a post na forum zamieszcza każdy samodzielnie. Myślę, że całkiem dobrym rozwiązaniem może być tworzenie kalendarza na podstawie info z forum. Na podstawie obserwacji z minionego sezonu, odniosłem wrażenie, że niektórym organizatorom nie zależy na zbyt dużej frekwencji i adresują ogłoszenia o imprezach tylko do wybranej wąskiej grupy odbiorców. Dotyczy to szczególnie imprez lokalnych.
Ostatnio dowiedziałem się z internetu, a dokładniej z publikacji wyników, że w mojej okolicy było całkiem sporo otwartych wyścigów szosowych, organizowanych jakby przy okazji imprez dla kolarzy licencjonowanych, ... a w kalendarzach były tylko regulaminy i informacje na temat wyscigów dla mastersów np. :-P
Raz nawet dzwoniłem do organizatora i pytałem kto moze wystartować? ... tylko licencjonowani kolarze - brzmiała odpowiedź. Po wyścigu patrzę na wyniki i widzę kategorię "0" dla wszystkich (również bez licencji) :-/

pozdro horny

#6 Robert_Rybnik

Robert_Rybnik
  • Użytkownik
  • 272 postów
  • SkądRybnik

Napisano 23 październik 2007 - 17:37

No niby masz rację Horny :-P Że na FORUM każdy moze pisać, a w kalendarzu TYLKO admin..., ale kalendarz jest BARDZIEJ PRZEJŻYSTY i CZYTELNY.
A jak ktoś pisze na FORUM to równie dobzre moze podesłać do mnie te informacje. :-P
Także czekam na Wasze zgłoszenia, informacje i namiary...

Pozdrawiam
Robert

#7 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 październik 2007 - 17:51

ja już temat na forum założyłem, WYŚCIGI 2008 tak wiec z tamtąd bedziesz mógł czerpacinfo dla twojego kalendarza jeśli temat oczywiście wypali:)
wtedy podasz link do swojego uporządkowanego kalendarza i każdy bedzie zadowolony:)




Dodaj odpowiedź