Skocz do zawartości


Zdjęcie

Orbea Avant H40 Vs Giant Defy 2 Disc

orbea avant giant disc defy

13 odpowiedzi w tym temacie

#1 crosis

crosis
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 03 wrzesień 2016 - 09:26

Witam,

Dorosłem do zmiany pierwszej szosy - Tribana 300 na coś porządniejszego, raczej w geometrii endurance, wyścigi mnie nie interesują, więc wskazana bardziej komfortowa pozycja i dlatego decathlonowy ultra 700 af na 105 raczej odpada.

Trafiłem na dwie ciekawe okazje:

Giant Defy 2 Disc

https://www.giant-bi...efy-2-disc-2016

 

+ hamulce tarczowe (?)

+ przerzutka przednia direct mount

+ kaseta 11-32

+ "bajeranckie" technologie gianta - taperowana główka + d-kształtna sztyca

 

- hamulce tarczowe (?)

- mimo że producent nie podaje wagi obu rowerów, to ten jest wyraźnie cięższy

 

 

Orbea Avant H40

https://www.orbea.co.../2016/avant-h40

+ lżejszy

+ "ładniejszy"

+ wewnętrzne prowadzenie linek

 

- hamulce by Orbea (wymiana na Tiagrę to 150 zł +) 

- przednia przerzutka na obejmę 

- kaseta 12-28 + przerzutka z krótkim wózkiem (ewentualna wymiana na 11-32 będzie kosztowna)

 

Oba rowery mogę mieć w cenie ok. 3500 zł + 350 zł zwrotu w postaci bonu do wykorzystania w sklepie. Oba prawie w całości na Tiagrze (poza hamulcami).

Czy ktoś miał jakieś doświadczenia z tymi dwoma modelami? Czy pewnie jedne z tańszych hamulców mechanicznych TRP Spyre to dobry pomysł, czy na dłuższą metę nie będą wadą a nie zaletą? Hamulce w Orbei też są niestety wielką zagadką.



#2 pan_piotr

pan_piotr
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGōrny Ślōnsk

Napisano 03 wrzesień 2016 - 09:55

jeśli chodzi o hamulce tarczowe , to mam w swoim przełaju mechaniczne od shimano br-317 (250zł) które są o wiele tańsze od tych w Defy (600zł~?) i spisują się bardzo dobrze , więc te od TRP będą jak najbardziej ok  :)

 

wybierz tego który bardziej ci się podoba :)



#3 Stasko

Stasko
  • Użytkownik
  • 497 postów

Napisano 03 wrzesień 2016 - 10:01

Orbea - sam piszesz ze ładniejszy i lżejszy ☺

#4 2xB

2xB
  • Użytkownik
  • 72 postów

Napisano 03 wrzesień 2016 - 10:06

te trp to jedne z lepszych mechanicznych tarcz, daja rade... wagi i dokladniejsze specki rowerow gianta sa na ich niemieckiej stronie

#5 crosis

crosis
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 03 wrzesień 2016 - 11:28

@2xB,
Wyglada na to, że ten model na niemieckim rynku nie występuje, jest tylko odpowiednik defy 1 disc, który jest na 105 i waży 9kg,Tiagra może będzie z 0.5kg cięższa?

#6 2xB

2xB
  • Użytkownik
  • 72 postów

Napisano 03 wrzesień 2016 - 12:36

200-300 gram z tego co pisza

#7 crosis

crosis
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 04 wrzesień 2016 - 21:09

A mieliście bezpośrednie doświadczenie z tymi trp? Nie używałem nigdy mechaników, w mtb mam hydrauliczne. Jak z ich modulacją?
Ważę 82 kg, więc teoretycznie mogą się okazać skuteczniejsze od tych szczęk w Orbea a nawet Tiagra, na które prędzej czy później bym je wymienił idąc w Orbeę.

#8 pan_piotr

pan_piotr
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGōrny Ślōnsk

Napisano 04 wrzesień 2016 - 21:51

wiadomo że tarcze skuteczniej hamują od szczękowych - zwłaszcza na zjazdach gdzie czasami trzeba gwałtowniej hamować... ,  waże więcej od ciebie a mam teoretycznie gorszy model mechanicznych od tych trp i dają jak najbardziej rade , to te trp zapewne będą jeszcze lepiej działać od shimanowskich



#9 2xB

2xB
  • Użytkownik
  • 72 postów

Napisano 04 wrzesień 2016 - 21:54

z modulacja nie ma tragedii, sila hamowania w porownaniu do przyzwoitych hydraulikow w mtb raczej bez szalu, w typowej jezdzie szosowej raczej to nie robi, w przemieszczaniu sie po miescie czasami brakuje sily... Swoją drogą defy advanced 2 i 3 na nowy sezon beda z hydraulicznymi tarczami... tylko cena juz nie ta...

#10 crosis

crosis
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 04 wrzesień 2016 - 22:01

z modulacja nie ma tragedii, sila hamowania w porownaniu do przyzwoitych hydraulikow w mtb raczej bez szalu, w typowej jezdzie szosowej raczej to nie robi, w przemieszczaniu sie po miescie czasami brakuje sily... Swoją drogą defy advanced 2 i 3 na nowy sezon beda z hydraulicznymi tarczami... tylko cena juz nie ta...

W mtb mam shimano br675 - SLX z 2015 roku. Co masz na myśli z tym miastem? Chodzi o częste hamowanie?



#11 2xB

2xB
  • Użytkownik
  • 72 postów

Napisano 05 wrzesień 2016 - 06:03

chodzi bardziej o hamowania awaryjne... przy ilosci skrzyzowan ścieżek rowerowych z ulicami w Trójmieście, mniej więcej co 3cie ktos probuje cie rozjechac lub zajechac drogę... trzeba się przyzwyczaić ze rower nie stanie w miejscu jak mtb na hydraulikach

#12 crosis

crosis
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 13 wrzesień 2016 - 14:10

OK, wybór padł na Orbeę. Mój wzrost to 181cm, przekrok 84cm.

 

Geometria Orbea - https://www.orbea.co.../2016/avant-h40

Geometria Giant - https://www.giant-bi...efy-2-disc-2016

Geometria Triban 300 - https://www.decathlo...id_8239800.html

 

Wziąłem rozmiar 57 (mogę zwrócić i wymienić jeszcze kilka dni). Rama wydaje się minimalnie za duża (chyba zbyt wyprostowane ręce), z kolei na 55 czuję się wyprostowany jak na trekkingu a kolana mam niebezpiecznie blisko łokci i kierownicy. Oba rozmiary mają sztycę z offsetem i mostek 110mm. O Orbei jest mało informacji w internecie, natomiast przymierzałem się jeszcze do Gianta rozm. M/L - w internecie wszyscy z moimi i nawet minimalnie większymi wymiarami wybierają ten rozmiar - dla mnie wydawał się jeszcze mniejszy niż Orbea 55 (co potwierdzają też rozpiski geometrii ze stron).

 

Powinienem zostawić 57 i wstawić mostek np 90mm + siodło maksymalnie do przodu czy próbować "rozrastać" 55-tkę przez dłuższy mostek (stockowe 110mm i tak wydaje się już długie)?

Tribana miałem też w rozmiarze 57, który wg tabelek wydaje się minimalnie mniejszy niż Orbea 57, ale siedząc na obu czuję tylko, ze Triban ma niższą głowkę ramy przez co bardziej leżę na rowerze.



#13 newjunior

newjunior
  • Użytkownik
  • 158 postów

Napisano 13 wrzesień 2016 - 22:13

Sam jeżdżę aluminiowa Merida ride 300 w rozmiarze M/L gdzie górna rura ma 55 cm, rura podsiodłowa 54, mostek 110, rura sterowa 19. Mam podobne wymiary wzrost 183 i nogę 84. Na przyszłość planuje zmienic mostek na 100 cm, bo moje ręce nie lezą na łapach swobodnie, muszę się lekko wyciągnąć. Moim zdaniem lepiej zrobisz jak zmienisz rozmiar na 55, rozmiar 57 jest za duży dla Ciebie



#14 krg354

krg354
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 25 wrzesień 2016 - 11:01

Witam!
Od niedawna jestem szczesliwym posiadaczem Orbei (chyba z tego samego sklepu, bo warunki takie same:)). Stalem przed takim samym wyborem i zdecytował wyglad, waga i wygoda Orbei, dają jeszcze wieczystą gwarancję na ramę ("ręczna"? robota z kraju Basków a nie taiwan:)). Rower bardzo wygodny, chamulce może nie najlepsze, ale dają radę. Nowa tiagra działa super!Polecam ten rower.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: orbea, avant, giant, disc, defy