Skocz do zawartości


Wytrzymałość Dura Ace Przy Zwykłym Użytkowaniu


45 odpowiedzi w tym temacie

#41 Gosc_Sam_*

Gosc_Sam_*
  • Gość

Napisano 25 grudzień 2017 - 23:22

Mam pytanie podobne do mojego poprzednika. Czytając fora natknąłem się na stwierdzenia, że kaseta wytrzymuje 2/3 łańcuchy czyli według nich ~3k km(nie wiem czy to prawda).A jak to się ma do kasety ultegry bądź 105? Te kasety są znacznie wytrzymalsze zakładając, że o nie dbamy? 

Stwierdzenie nieprawdziwe. Jeżdżę na pełnym DA 9000, jeżdżę naprzemiennie na trzech łańcuchach DA, przebieg kasety coś koło 4,5 tys, kaseta ma absolutnie minimalne ślady użytkowania, popracuje jeszcze kilka razy dłużej. ALE: dbam o mój sprzęt, w kiepską pogodę preferuję mtb, jeśli to nie wyścig to nie cisnę mocno w pedały przy zmianie przełożenia, regularnie czyszczę przede wszystkim. Jaki pan taki kram jak to mówią, wszystko zależy od użytkownika.



#42 Helium

Helium
  • Użytkownik
  • 141 postów

Napisano 01 styczeń 2018 - 18:37

Ludowe myślenie o wytrzymałości sprzętu szosowego jest takie, że ludziom się wydaję że cięższe grupy są solidniejsze. To spory błąd liczy się jakość materiału  z którego te grupy są budowane. 3 lata używałem Dura Ace 9000 1,5 roku Sram Red. Shimano jest trwałą, a nawet bardzo trwałą grupą wszystko zależy od podejścia właściciela do spraw kaseta, łańcuch. Jak jest cebula to ci Super Record nie pomoże... Dura Ace to najwyższa jakość obróbki aluminium na rynku i świetna grupa. 7800 była wg wielu znających się na rzeczy lepiej działająca grupą niż 7900 (chodziło o prowadzenie kabli)  w 7900 po raz pierwszy schowano je pod owijkę. Miała ta grupą też piękną lśniącą  w słońcu korbę jak ją ktoś wypolerował mogła oślepiać;-).



#43 uraz

uraz
  • Użytkownik
  • 1726 postów
  • SkądLublin

Napisano 07 styczeń 2018 - 16:41

Najlepiej jest nie patrzeć na napis tylko poznać faktyczne różnice między poszczególnymi komponentami i samemu zdecydować czy warto do czegoś dopłacić.

 

Część rzeczy różni się znacząco (np piasty shimano), reszta będzie identyczna poza malowaniem i materiałem z jakiego są zrobione śrubki. 

 

Art's cyclery ma fajną serię o tym do czego warto dopłacić (oddzielnie dla shimano, campagnolo i sram)


  • lukadabr lubi to

Cycling Order ★ Black is the new fluo ★ Don't feed the troll


#44 h/k

h/k
  • Użytkownik
  • 1388 postów
  • SkądRumia

Napisano 25 styczeń 2018 - 12:21

Pierwszy post traktuje o wyborze sprzętu na lata. Ja jestem zdania: "na lata weź sprzęt sprawdzony". Swego czasu na Allegro były mało używane szosówki Olmo po 1200-1400 zł, osprzęt to stara Ultegra Tricolore, a raczej na pic to nie wyglądało i rzeczywiście wyglądały jakby miały po kilkaset kilometrów przejechane. Takie coś upolować i się cieszyć jazdą, a jak napęd będzie wymagał kiedyś serwisu to na Ebayu części powinno się trafić.

#45 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 861 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 25 styczeń 2018 - 23:41

Nie lepiej, po prostu kupić dobrą 105 i wymienić ją gdy zacznie się psuć? Myślę, że finansowo wyjdzie lepiej, a technologicznie prawie zawsze będzie się w czołówce.



#46 h/k

h/k
  • Użytkownik
  • 1388 postów
  • SkądRumia

Napisano 28 styczeń 2018 - 19:33

Jeśli ma być to coś współczesnego to także popieram taki wybór. Szczerze to nawet poszedłbym półkę niżej, w Tiagrę. Nawet jak mniej zaawansowana technicznie to chociaż dzięki temu prostsza.



Dodaj odpowiedź